Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 31.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имам едно свинско бонфиленови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.08.07 16:32



Не ми се мърля скарата, нямам гъби, май и топеното сирене свърши, а трябва да направя нещо за гости. Имам чушки, патладжан, лук, сирене и кашкавал. Сещате ли се за нещо, което набързо мога да сготвя с тези продукти?Мислех си за гювечета. Други идеи?

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Имам едно свинско бонфиленови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано04.08.07 19:45



Бонфилето можеш да го панираш на малки хапчици.
С другите продукти верно можеш да спретнеш вегетариански гювечета, дано имаш и яйца. Може и някаква нестандартна салата да спретнеш, ама трябва да пекнеш чушките и патладжана. /Ако имаш оребрен тиган става екстра./ Нарязваш всичко, вкл кашкавала и сиренето и правиш някакъв завъртян дресинг - зехтин, балсамико /олио и оцет/, чесън, копър, магданоз и квито подправки ти хрумнат. Пък и айде да не те мързи толкоз, скокни и купи някой гаден домат, за свежест





Тема Re: Имам едно свинско бонфиленови [re: Wildberry]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.08.07 20:11



А-а-а, аз салатите ги направих. С тях никога няма проблем

. Проблемът напоследък е, че гледам да готвя по-диетично. В този смисъл панировките съм ги отрекла, макар да са вкусни. Направих гювечетата с месо като преди това го задуших с малко зелев сок, щото ми седи в хладилника и се чудя какво да го правя. Не стана лошо. Сега ще потърся рецептата за някаква чорба със зелев сок, че ми писна да гледам пълен хладилник, пък в него нищо съществено да няма.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Имам едно свинско бонфиле [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано06.08.07 10:29



Екстра си направила


Аз и да искам не мога да ям пържено, че едва си калцирах язвата

И къв е тоя зелев сок август месец бе, ти ме уби
Ето това намерих
Ама хич не ми звучи вкусно



Тема Re: Имам едно свинско бонфиленови [re: Wildberry]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано08.08.07 18:19



В една бутилка в хладилника. Мама ми я даде преди два месеца, щото кака правела много вкусна супа със зелев сок, пък и да не се хвърля.

Това, което аз намерих е чорба със свинско, праз, люти чушки и зелев сок. Само трябва пак да купя свинско.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 08.08.07 18:20.



Тема Re: Имам едно свинско бонфиленови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор the_baobab (дърво)
Публикувано09.08.07 12:04



купуваш си торбички за фурна и пъхаш всичко вътре с подправки и квото се сетиш. не слагай много картофи само. може малко винце или биричка да ливниш, ама мого малко.
може да се получи. при мен не винаги става, но пък стане ли е фантазия





Тема Re: Имам едно свинско бонфиленови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор DeciDida (новак)
Публикувано10.08.07 20:58



изпържи филенцата до златисто, оваляни в брашно, не е нужно да са готови отвътре, а само да са златисти отвън. нарязваш ги , ако не са нарязани като на малки пържолки. после ги подреждаш в тенжера, ако имаш дебела чугунена - по-добре. заливаш с вино или бира (каквото вино имаш и каквато бира имаш) да се покрият. посоляваш, слагаш малко масло и задушаваш дълго под капак на бавен огън.
напълни гъбите със сирене и кашкавал, разбъркани с яйце, малко счукан чесън, копър и малко черен пипер и ги запечи във фурната. чушките опечи и направи на салата с лука.
и да ви е вкусно.

[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/10639.gif[/img][/url]


Тема Здрасти Полу...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано14.08.07 17:11



Сори,ама късно ти видях питането.

Имам една много мързелива рецепта за свинско бонфиле,пък и после не се мият тави!!
Вземаш бонфилето,измиваш и подсушаваш.Вземаш подправка за ребърца на скара на "Котами"(вътре има и мед),поръсваш обилно,черен пипер.Късаш фолио,намазваш го обилно със зехтин,слагаш бонфилето,сипваш още малко зехтинче,загъваш плътно и в тавата на предварително загрята фурна до 200градуса за 1-1,5часа.Вадиш,режеш на филиики,поливаш със сосчето,дето е във фолиото и папкаш!!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Ух, огладнях от четененови [re: Дokи]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.08.07 18:57



Няма иконка за "точа лиги".Тази подправка суха, в пакетче ли е или в шише, че не се сещам?

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Ух, огладнях от четененови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано15.08.07 21:13



В пакетче, на Котани почти всичките подправки са в зелени пакетчета.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.