Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кремче?нови  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано04.07.07 09:47



През уикенда очаквам скъпа гостенка, която много си пада по кремчетата. Обаче освен обикновен млечен крем с нишесте, кисел, карамел и разбита сметана друго не ми идва наум. Помагайте с идеи, моля, включително и за оформление, ще ви бъда благодарна.



Дори след края на живота ни
любов ще правят душите ни ...


Тема Re: Кремче?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.07.07 18:34



Аз правя един с две части и карамел. Едната част- два жълтъка, захар, брашно, прясно мляко и масло. Вари се и се оставя. Белтъците се разбиват на сняг със захар. Карамелизира се захар и се изсипва върху жълтия крем, а отгоре се слагат белтъците. Може да се украси. В офиса съм и нямам точните мерки, ама ако ти харесва, после ще ти дам.
За лятото много обичам и изцедено кисело мляко с лимонова кора, захар и какао. Може да сложиш и плод някакъв.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.



Тема Re: Кремче?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано04.07.07 21:26



Слагаш на котлона да заври водата на един компот, слагаш две кутии лимонови резенки , и разбъркваш от време на време до пълното им разтопяване. Като поистине слагаш с непрекъснато бъркане една кофичка кисело мляко разбито предварително. Прецеждаш през цедката за кафе и исипваш по купички или чашки. Като добие стайна температура слагаш в хладилника. По желание като постегне малко ръсиш с плодовете от компота или смлени орехи. Можеш да сервираш така , а можеш и да обърнеш / като стегне напълно/ непосредствено преди поднасяне върху десертна чинийка и да украсиш по желание. Хубаво е да го направиш вечерта, а да го поднесеш на другия ден.



Тема Re: Кремче?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано05.07.07 13:34



Благодаря, Идиотова, харесва ми, давай дозите, утре ще ги прочета


Това с киселото мляко отдавна му се каня, и тоз път няма да стане, щото ще имаме тараторче, но скоро, мерси, че ме подсети.

Дори след края на живота ни
любов ще правят душите ни ...


Тема Re: Кремче?нови [re: 3aeka]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано05.07.07 13:38



Това също много добре звучи, май не съм виждала резанки напоследък, но сигурно ще стане и с желатин?
Записвам си рецептата, благодаря ти



Дори след края на живота ни
любов ще правят душите ни ...


Тема Re: Кремче?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано05.07.07 15:22



Ако си от София в била има, на кирков пазара и на люлин на кооперативния също.



Тема Крем Полу-Миленанови [re: _Sheherezada_]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано05.07.07 16:05



1 малка кутийка сладкарска сметана 250 мл се разбива на твърд крем
1 кофичка кисело мляко се разбива с 1/2 до 3/4 ч.ч. захар, добавя се едно пакетче разтворен желатин.
Смесват се сметаната и киселото мляко с леко разбъркване и се добавят:
1 ч.ч. смлени орехови ядки
1 малка кутийка (100 г) финети течен шоколад
сиропирани вишни (или подобни плодове от сладко - не конфитюр!)
Съвсееееееееем лекичко се обърква - с 2-3 завъртания на лъжицата и се разлива в чаши за сервиране.
Слага се в хладилник да се стегне.
Става чудесен лек крем - не е тежък, тъй като киселото мляко го освежава.



А прословутият "Крем Милена" - с цедено мляко, шоколад и плодове - е мой кръщелник! Преди 20-тина години аз му измислих името и така си и остана до днес...

Хубавото предстои...

Тема Re: Кремче?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.07.07 10:06



1/2 л. мляко
2 яйца
50 гр. масло
150 гр. брашно
200 г. захар
2 супени лъжици захар за белтъците.
Аз го правя в двойна доза, обаче, щото иначе само отварям апетит на децата и после ще ме изядад барабар с крема.



Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема А този не съм го правила от сто годининови [re: _Sheherezada_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.07.07 10:18



1/2 л. пр. мляко се бърка с 6 жълтъка и 1 1/2 чаша захар на слаб котлон, докато се стопи захарта и се сгъсти до по-рядко от боза, без да завира. Бърка се с дървена лъжица (убий ме, ако знам защо точно с дървена

)През това време се разтапя един желатин и след това се слага по малко като се бърка.
Белтъците се разбиват с 1 чаша захар и 2-3 ванилии и също се прибавят по малко като се бърка. Отделя се от сместа и се слага какао. Изсипва се в намазани с олио купички и се слага в хладилника да стегне. После се обръщат купичките, макар и аз да не съм мазала нищо с олио, щото си ги ядяхме и без много много да ги оформяме.

Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Кремче?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано06.07.07 10:40



Много благодаря на всички ви за идеите, записах си ги до една, в понеделник ще кажа кой крем съм направила и как се е приел. Но е сигурно, че и на останалите няма да им се размине, пък макар и някой друг път



Дори след края на живота ни
любов ще правят душите ни ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.