Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цацата по заведенията?  
АвторЛakoмниk (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 23:46



Някой ако знае как я приготвят-нека сподели.
Как готвачите я правят хрупкава,не много мазна и всяка рибка си е поотделно-т.е. не залепват една за друга?
Като я пържа аз обикновено става мека,мазна и всички риби-разкашкани и на топка...направо да ти е драго да я тръснеш в кошчето за смет

.
Поне котка да имаше...ама по-добре че няма,че и тя ако не я яде-резила ще е пълен.



Тема Re: Цацата по заведенията?нови [re: Лakoмниk]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано11.07.07 00:37



Касата с рибата стои до фритюрниците.Гребва се с ръце направо от нея,овалва се в брашно,после се бухва в един гевгир да се изтръска излишното брашно,след което се пуща във врящото олио(от не знам колко дни)и след три до четири минути максимум имаш хрупкава,вмирисана на старо олио цаца.А не е мазна,щото от много пържене мазнитата във фритюрниците се е превърнала почти на вода.Аз лично не ползвам фритюрник за риба.Цацата си я пържа нанизана на по-длъжки телчета през очите,овалвам си я в брашно и после както си е нанизана си я изтръзквам леко от брашното,че да не ми се откачи някоя рибка и я мятам в тигана.Пържа от едната страна,след което внимателно обръщам целия наниз да се изпържи и от другата страна.Вярно,малко играчка да я измиеш,нанижеш,посолиш и после да си я изпържиш,но пък резултата е такъв какъвто аз го искам.





Тема Re: Цацата по заведенията?нови [re: Лakoмниk]  
Автор armeria (непознат )
Публикувано11.07.07 09:31



Морската вълна е права- така се пържи дребна риба. Само бих добавила, че я нанизвам през очите на клечки за зъби.



Тема Re: Цацата по заведенията?нови [re: armeria]  
Авторnelijf (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 15:46



Става и с поразцепени дървени шишчета за месо



Тема Re: Цацата по заведенията?нови [re: morska valna]  
АвторЛakoмниk (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 19:18



Абе,май ще трябва да си взема отпуск за тази "технология" на пържене,но щом казваш че става добре ще взема да пробвам.Щом я обръщаш рибата значи не сипваш много олио в тигана,или...?
Освен това-на морето предполагам,че не е проблем да си купиш прясна цаца,но тук по магазините се намира само една вносна,дълбоко замразена цаца,която имам лекото усещане,че е на преклонна възраст.
Може би заведенията да зареждат от някъде с по-прясна риба,знам ли!
Освен това бях чул някъде,че я овалват не само с брашно,а в нишесте+брашно за да стане хрупкава!Не знам доколко е истина това.
Какво мислиш по въпроса?



Тема Re: Цацата по заведенията?нови [re: Лakoмниk]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано11.07.07 21:39



Слагам нормално количество олио(като намалее-добавям).Заведенията си купуват рибата направо от риболовните корабчета.Обикновенно към 16 часа по кейовете акостират корабчетата и те продават и на дребно всякаква риба.Даже купуването от тях излиза по-изгодно и като цена и гаранция,че рибата още "мърда".Ако ще си в Созопол примерно иди към 16/16,30 часа на кея.Така е и в Поморие,Несебър и останалите градове.Цацата е много нежна рибка.Тя не издържа повече от ден,особенно пък през лятото.Ако е ловена през ноща,то до обяд вече е готова да се кашне.

Не знам да слагат нишесте в брашното при приготвяне.Както казах,тя е нежна рибка и не и трябва много пържене.

Успех!





Тема Re: Цацата по заведенията?нови [re: nelijf]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 23:05



Ние пък ползваме пръчици от метлата.
Написах



Тема Re: Цацата по заведенията?нови [re: митю]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано11.07.07 23:57



То и аз преди време ползвах,ама на сезон оскубвам поне две метли.Моите телчета са от реотаните на Елвичките за отполение.Съпруга ми ги наряза,изпъна ги с клещите и сега са ми нещо като прибори за многократна употреба





Тема Re: Цацата по заведенията?нови [re: morska valna]  
АвторЛakoмниk (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 00:45



А,хората говорят,че най-удобно било да ползваш струна от китара.


Само че откъде толкова нерви да ги боцкаш тези рибки една по една?!?
Ми то ще ми се отще и от риба и от бира,та най-много да го обърна на ракия със салата.А в тази жега още по-добре ще е мастика на кристалчета с маринована цаца и маслини.
Почти го реших.Утре вечер мисля да я пробвам тази комбинация!
Пък пържената цаца-като изляза в отпуск.С мно-о-о-го бира.
Наздраве!



Тема Re: Цацата по заведенията?нови [re: Лakoмниk]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано12.07.07 08:59



Еми едното за сметка на другото,тоест отнема време да ги нанижеш,но пък се пържат за нула време ,ако пък рибките са по-едри низането няма да ти отнеме повече от половин час.За крайния резултат ти казах!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.