Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Баница !!! помооощ !!!нови  
АвторПpипaдaщa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 00:22



В събота ще имам гости от далечна чужбина и искам да ги впечатля с най -добрата българска баница

Досега чух някои неща от приателки , но ми се обърка главата. Едни казват да се залее с газирана вода, др. казват неее ! само със сода и айран, трети пък, че така ставала много тестяна и глетава. Обърках се съвсем !? Моля, дайте добри съвети като на първолаче/ откъм материали няма да пестя/



Тема Re: Баница !!! помооощ !!!нови [re: Пpипaдaщa]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано08.06.07 02:02



Що не я направиш с мая, или теглена.



Тема Re: Баница !!! помооощ !!!нови [re: Пpипaдaщa]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано08.06.07 07:23



Залива се с лимонада и сложи повечко Яйца



Тема Re: Баница !!! помооощ !!!нови [re: Пpипaдaщa]  
Автор Stefanie (непозната)
Публикувано08.06.07 08:01



Аз я правя по тази рецепта:

2 пак. точени кори
500 г сирене
8 яйца
4 с.л. кисело мляко
125 г масло + 100 мл олио
2 щипки сода

Приготвяме плънката, като разбъркваме натрошеното сирене + 6 яйца и киселото мляко. Разгъваме корите, намазваме най-горната с мазнината и поставяме плънката на ивица в единия край. Двете кори /долната не се маже с нищо, а само подсилва горната/ се навиват на руло и се редят в намазнена тава - на редове или на спирала, като вита баница. Така се процедира с всички кори. Останалата плънка се разбърква с 2 яйца, 500 мл вода и содата. Баницата се полива отгоре и се пече при 180 С около 30-35 мин.

Бих те посъветвала да си направиш една малка пробна доза преди идването на гостите, за да видиш как става. Това е една от най-сполучливите рецепти, които съм опитвала. Като сложиш заливката, баницата леко плува в нея, но при печенето попива всичко





Тема Re: Баница !!! помооощ !!!нови [re: BиK]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 08:06



днес е петък-поразпитай и поразтърси-във всеки град има и правят баница по поръчка-иди,поръчай,обясни,че е за чужбински гости и вярвай-ще ти направят красота и вкусотия без за губиш време и късаш нерви.Щом се колебаеш,щом нямаш изпитана рецепта/твоя собствена и правена от самата теб,защото зависи и от фурната за печене,от наръсването след изпичането.../Дано имаш микровълнова,за да я затоплиш при поднасянето-ето проблема е 80% решен.Довери се и поразпитай и ще бъдат вс очаровани и улеснени.



Тема Re: Баница !!! помооощ !!!нови [re: Stefanie]  
Автор milka73 (минаващ)
Публикувано08.06.07 08:41



Здравей. Аз ще ти споделя моя опит в правенето на баници. Правя я така и винаги ми се получава. А начинът е следния: Намазвам тавата с олио /ти можеш да я намажеш с краве масло, но имай предвид, че не всеки обича да му "бие" на краве масло/. Нареждам на дъното листите - 1 слой - да се покрие добре дъното, после натрошавам сирене /обилно/, Слагам втори ред листи, поливам с олио или краве масло /в зависимост с какво ще я правиш/, пак слагам листи и натрошавам сирене. И така - ред листи - масло, ред листи - сирене. Завършвам с листи и поливам с мазнина отгоре. Вземам нож и я нарязвам. Включвам фурната да загрява. Разбивам 5 яйца, прибавям една малка газирана вода /от тези стъклените бутилки - мисля че са 300-400 мл/, леко разбърквам и заливам баницата с тази смес. Разклащам тавата да може хубаво да се разнесе, изчаквам малко да попие и слагам да се пече в загрятата фурна. Малко изчаквам и намалям фурната. След като хубаво се зачерви, изключвам фурната и оставям вратата й отворена, баницата е вътре. Вадя я и понякога я обръщам върху две купички, за да си остане бухнала. Значи със сиренето можеш да нарязваш и малки кубчета хубав кашкавал, става още по-специална.
А другия вариант - както ти посочиха по-горе - поръчваш някъде да ти я направят, като се уговаряш да е хубава, пък ти ще им доплатиш, ако трябва.



Тема Re: Баница !!! помооощ !!!нови [re: 3aeka]  
АвторПpипaдaщa (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 00:50



Хора, такива сте сладури, че не знам на кой по- напред да благодаря за съветите. Да знаете , страшни сте, как бързо се отзовахте, простo се стопих, обещавам да дам отчет какви съм ги вършила .





Тема Re: Баница !!! помооощ !!!нови [re: Пpипaдaщa]  
АвторПpипaдaщa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 13:18



"
Хора, такива сте сладури, че не знам на кой по- напред да благодаря за съветите. Да знаете , страшни сте, как бързо се отзовахте, простo се стопих, обещавам да дам отчет какви съм ги вършила ."

Давам отчет: баницата стана - облизаха си пръстите !!/дано да не искат всеки ден да им правя/





Тема Re: Баница !!! помооощ !!! [re: milka73]  
Авторyжacc (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 16:37



вие сте едни баничаркиии


особена пък оная горната, дето баницата й плуба в половин литър вода тя сигурно замества попарата за някоя беззъбаба баба
а теб защо те мързи да си сложиш яйцата на всяка кора?



Тема Re: Баница !!! помооощ !!!нови [re: yжacc]  
Автор milka73 (минаващ)
Публикувано12.06.07 07:55



А ти как правиш баниците? Искам да чуя твоята рецепта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.