Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какви манджи готвите с пилешко месонови  
Автор eднa жeнa (м....?)
Публикувано30.05.07 15:22







Тема Re: Какви манджи готвите с пилешко месонови [re: eднa жeнa]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано30.05.07 15:29



Всякакви, какво конкретно те интересува?
Различните части на пилето - по различни начини





Тема Re: Какви манджи готвите с пилешко месонови [re: eднa жeнa]  
АвторMarselia (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 15:30



Здравейте,относно въпроса-много са ястията с пилешко месо,като се започне от супа,пиле-фрикасе/със сос бешамел/,пиле с картофи,пиле с ориз,скара от пилешко месо,панирано пиле.



Тема Re: Какви манджи готвите с пилешко месонови [re: eднa жeнa]  
Автор Taня16O2 (хей ръчички, хе)
Публикувано30.05.07 16:15



Пиле с: ориз, грах, картофи, кавълма, дом. сос, печено ....



[image] http://i.yoosms.com/i/uploaded/anim/1172510478179.gif[/image]

Тема Пиле с оризнови [re: Taня16O2]  
Автор milka73 (минаващ)
Публикувано30.05.07 16:44



Доста стандартно, но аз го обожавам.
Пилето, нарязано на порции, се сварява в подсолена вода. Нарязвам по на ситно една средно голяма глава лук /може и две, който обича повече лук/. В тавата, където ще пека пилето с ориз, сипвам олио /на око/ и запържвам лука, след като той се позапържи, слагам ориза /около 1 купичка, предварително очистен и измит/ и започвам да пържа и него. Слагам порциите пиле и заливам с бульона, в който е вряло в съотношение 3,5 : 1. Добавям чер пипер на зърна, а може да се добави и млян, добавя се и сол при нужда. Поставям във фурната и пека до готовност.
Супер вкусно си го правя аз, но сега не ми се полага, тъй като съм на диета.



Тема Re: Какви манджи готвите с пилешко месонови [re: eднa жeнa]  
АвторAmelia (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 16:45



Аз правя пилешко (пилешки къщчета без кожата и костите), със спанак и ориз. Слагам и чесън.
Правя и пиле с винен сос (като винен кебап)
Салата от пиле ми е една от любимите.(ама това пък не е манджа)



Тема Re:забравихтенови [re: Amelia]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 09:55



пълненото пиле-с ориз,гъби,морков-каквото ви хрумне-все е вкусно.



Тема Re: Какви манджи готвите с пилешко месонови [re: eднa жeнa]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано31.05.07 10:13



Всякакви, на мен ми е най-любимо пиле с ориз и пиле с картофи.
Ето и нещо по-нестандартно.
Тази рецепта съм я взела оттук, за съжаление не помня кой я беше поустнал, но я пробвах и харесах. Извинявам се на авторката, че не я споменавам.

ПИЛЕ С ПЪПЕШ


500 гр. пилешки гърди , нарязани на кубчета; 300 гр пъпеш , нарязан на кубчета; 2 глави лук, нарязан на кръгчета; 2 пиперки изчистени и нарязани на ситно;4 скилидки чесън на ситно; 4 листа босилек нарязан;20 гр. соев сос;50 гр дом .пюре; 100 гр. сухо бяло вино; сол и черен пипер на вкус.
Нарязаното пилешко филе се запържва с лука, чесъна и чушките, залива се с виното да се задушат зеленчуците.След това се добавя пъпеша, дом.пюре и соевия сос.Подправя се с черния пипер и босилека.Задушава се с тях 3-4 минути и е готово.

Ето и още нещо, "откраднах" си рецептата от една столична пицария.

ПИЛЕ С БОСИЛЕК

500 г пиле
1 буркан кисели краставички
400 г гъби
сол
чер пипер
китка босилек (или 1 с.лъж. сух)
2-3 с.лъж. дом. пюре
2-3 с.лъж. олио
1 скилидка чесън
1 малка главичка лук

Олиото се загрява и в него се запържват бързо лукът и чесънът. Прибавя се пилето, нарязано на ситни парченца, бърка се, докато побелее, добавя се доматеният сок, подправките и гъбите и се захлупва да се задуши. Когато е готово, се смесва с киселите краставички. Поднася се с картофено пюре.

Дори след края на живота ни
любов ще правят душите ни ...


Тема хаиде и аз да .....нови [re: _Sheherezada_]  
АвторCлaдypka (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 11:27



ЗИМНО ПИЛЕ
Овкусява се пилето сьс сол&4ерен пипер&мастерка/нямам правилната буква на клавиатурата/&4ервен пипер.Пьлни се сьс следната пльнка - нарязани ябьлка& сини сливи сушени&мастерка.Престоява така няколко 4аса в хладилник.Маже се с краве масло, слага се в тава, в която сте капнали малко бяло вино и хоп вьв фурната и после хооооооооп го изяждате!



Тема Re: Какви манджи готвите с пилешко месонови [re: _Sheherezada_]  
Автор Taня16O2 (хей ръчички, хе)
Публикувано31.05.07 13:29



Забравих: пиле- каша, панирани пилешки хапки.Един познат обезкостява пилето без да му наруши кожата.Сварява месото, наситнява го + гъби и подправки и с тази смес пълни пилето.Става фантастично.

[url][img] http://www.iconbazaar.com/flowers/anemone06.gif[/img][/url]



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.