Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ягоди,ягоди....  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 08:32



моля,дайте рецепта за сладкиш с ягоди.Изчерпа ми се фантазията на тема ягоди...във фризера,на сладко,сега да ги оплзотворя и на 1 сладкиш/ако помогнете/,че вече и съседите не искат ягоди...уф,то като садили,че се забравили някои хора...Намразих дори и горските ягоди....



Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: MaMи]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано29.05.07 08:59



направи си сладолед





Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: dexter_sum]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 15:40



Парфе, чийзкейк, петифури с желирани ятоди ???



Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: dexter_sum]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 15:42



Парфе, чийзкейк, петифури с желирани ягоди??



Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: MaMи]  
Автор Stefanie (непозната)
Публикувано29.05.07 19:45



Миналата година Лео беше пуснала една много сполучлива рецепта за сироп от ягоди без топлинна обработка. 1 кг ягоди се поръсват с 2 кг захар и стоят, докато си пуснат сока. Пасират се няколко пъти през 1-2 часа, докато се стопи захарта, наливаме сиропа се в шишета и се прибира в шкафа. Не се вари, не се стерилизира, няма нужда от хладилник, не хваща мухъл.
После може да се използва за какво ли не - заливка за палачинки, пържени филийки или сладолед, подслаждане на сметана за торти и кремове, а разредено с вода става и за пиене. Хубавото е, че всички витамини се запазват, защото не се вари

. Дори правих плодово кисело мляко, като подсладих прясното мляко и после го подквасих.
А ако държиш на сладкиш, мога да ти предложа ето . Правих я миналата седмица по рецепта на Нелка.



Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: MaMи]  
АвторAmelia (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 19:58



Ягодово дайкири-ама е алкохолна напитка.

Другото, което веднага ми дойде на ум е смути: Повечко ягоди ги смилаш в блендeра. Прибавяш лед, студено прясно мляко, захар на вкус и продължаваш да разбиваш, докато на повърхността стане няколко сантиметра пяна Да стане гъсто като палачинково тесто). Разпределяш във високи чаши, поставяш сламка и- да ви е сладко.



Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: MaMи]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 20:05



Аз правих за рожденният ден на щерката торта с ягоди.
Редиш един ред бишкоти поливаш със сироп от консерва ананас.
Отгоре направих крем от на Йоткер, които се варят- с вкус на сметана, охладих го и го разбърках с нарязани ягоди и ананас от консервата / обилно количество от ягодите!/. Отгоре пак бишоти, пак крем и накрая поръсих с кокосови стърготини. Става много лека, не много сладка и приятна торта.



Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: Stefanie]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 07:06



благодаря за идеите-аз от скука пробвах нещо като ....и аз не знам какво-може би желе-смлени с блендера,същото колич захар,сварени ,за даизбия вредители малко лимонтозу и в бутилки.



Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: MaMи]  
АвторЯroдka (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 17:07



Ще ти кажа един крем, който може да ти се стори твърде прост, но пък е толкова вкусен и ароматен и любим, че все пак се престрашавам да го споделя
1 чаша ягоди, по узрели и меки
1 чаша захар
1 белтък
това са продуктите, но не ставай мнителна


ягодите се намчкват хубаво и се бърка с миксер докато сместа стане светло розова. Слага се в хладилник и след това, грабвайте лъжиците, че не остана
Специфичното е че се бърка доста с миксера докато стане сместа, а освен това в началото и пръска. Така че внимателно
Успех -



Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: MaMи]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано02.06.07 15:00



Ми в къщи се ядат по цели кофи (стига да има, де) ягоди, нарязани и разбъркани с кисело мляко и захар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.