Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: MaMи]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано02.06.07 16:01



Прехвърли малко ягоди и на нас , като познатите ти не ги щат вече. Аз си правя ликиор от ягоди. От всички разновидности този най -бързо свършва.



Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: 3aeka]  
АвторE kaжи дe (Нерегистриран)
Публикувано02.06.07 16:20



Ай кажи как става, не го нвали само.





Тема Re: ягоди,ягоди....нови [re: E kaжи дe]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано02.06.07 23:26



Вземам един буркан ( аз имам пет литрови -обрах свекито и нашите ) и го напълвам три четвъри с добре узрели и измити ягоди, засипвам с около 750 грама захар и пълня с ракия до покриване на захарта . Трябва да останат около 4 пръста празно пространство до ръба на буркана .Затварям плътно с компотена капачка и държа на светло на балкона до 2 месеца. Това го правя със всички плодове които се сетиш- ягоди, малини, къпини, боровинки, вишни, череши . Става невероятно. Само , че при черешите и вишните първо ги засипвам със захар, седят един месец да си пуснат сок, добавям ракията и ги оставям още един месец . Ликиорите прецеждам през цедката за кафе от кафе машината , затварям в бутилки и свалям в мазето.
Ето ви и друга рецепта :
пак в такъв буркан слагам според сезона по шепа от всеки плод- по поредност на пускане на пазара- ягоди , череши , вишни, праскови, кайсии, ябълки . Покривам всеки ред със захар и покривам с ракия. Затварям на слънце и чакам да дойде ред на другия плод. Черешите и вишните са без костилки, другите плодове са нарязани на дребно . Готово става около коледа , като тогава когато го поднасям отгоре нарязвам парченца банан. Невероятно лесно и вкусно. Когато чакам гости си вземам чаши за шампанско , потапям ръба в сок от лимон , след това в кристална захар и оставям да исъхне. Греба от дъното на буркана за да ми се паднат от всички плодове, разливам по чашите и набучвам на ръба леко полегнали по едн кръгче лимон и портокал.



Тема Re: благодаря,Заек,нови [re: 3aeka]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 07:43



просто не се сетих-аз правя класическия ликьор само от вишни.Но не слегам веднага ракията,а чяк след 40 дни.Благодаря на вс за идеитеКак да ви прехвърля ягоди не знам-аз съм от глухата провинция.Но бих искала поне 1 готина песен да ви прикача тук-и това не мога-не съм "на ти" с техниката-извинете ме и сами си изберете по нещо-поздрави-МаМи




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.