Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тънкостите на козунака  
Автор acquired_taste (Dr...)
Публикувано04.04.07 21:08



Е, не ми се получава козунака! Как ли не му бая, меся, премесвам, топля къщата, сменям печките - не става, и не става... Все си мисля, че бъркам с брашното - вчера например, на 4 големи яйца сложих около 600 гр брашно (по рецепта беше 500, ама ми стана каша, та добавих още) - и стана тежък...
Захарта беше кристална - чувала съм, че със захарин по-лесно се надигал...
Яйцата и захарта трябваше ли да разбия предварително?
Олиото - 150 мл. Сложих почти цялото количество в началото, ама сега имам съмнения, че и тук греша...
Млякото - и то толкова, леко затоплено.
Фурната (с вентилатор) загрях на 200С, пекох 20 мин, стана хем сух, хем недоизпечен...

Много моля знаещите - споделете опит, тънкости някакви. Ще се радвам на всякакви съвети.





Тема майсторлъкнови [re: acquired_taste]  
Автор минaвaщaМодератор (open-minded)
Публикувано04.04.07 14:56



си трябва за тaя работа

и голям мерак. Сега сериозно, темата е обсъждана много пъти в клуба и за да не се предвъкват едни и същи коментари всеки път, по-късно ще дам линк към достатъчно дискусии в които са нищени тайните на домашния козунак. Има си някои основни правила,които трябва да бъдат спазвани за да се получи фантазията домашен козунак,но е вярно, че и продуктите са много важни- основно маята и брашното. Много домакини твърдят,че хубав козунак става с използването на мас ,може и в комбинация с олио,но от личен опит смея да твърдя,че стават хубави и без мас. Печенето е изключително важен момент. Може да получиш фантастично тесто, да втаса по всички правила и да го прецакаш при печенето. Принципно се пече в загрята фурна на умерена температура.По някое време се покрива с фолио,защото обикновено се изпича отгоре ,а вътре все още е суров. Но като се има предвид колко видове фурни има та с вентилатори,та с електроника...важното е да познаваш добре фурната си. Аз например пека в обикновен мейд ин Булгариа Раховец и скромността не ми позволява да ти кажа ,колко си харесвам козунаците
Разписах се ...чакай линка и прочети внимателно всичко.Ще се получи,НО ако го правиш от задължение забрави сърце си трябва и здрави ръце за месене!

We will someday cross the
Rainbow Bridge together





Тема Re: Тънкостите на козунаканови [re: acquired_taste]  
Автор Stefanie (непозната)
Публикувано04.04.07 14:57



Ето

бистрихме козунаците надълго и нашироко. Стига да ти се чете...



Тема Re: Тънкостите на козунаканови [re: Stefanie]  
Авторми (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 16:02



Захарта трябва да е точно според рецептата и да си познаваш фурната.



Тема Събрани на купнови [re: acquired_taste]  
Автор минaвaщaМодератор (open-minded)
Публикувано04.04.07 21:08



Дискусии на тема " Що е това Козунак, как се меси,пече и яде"

ето в
Приятни Ви предпразнични приготовления и Весeли Великденски празници!

We will someday cross the
Rainbow Bridge together





Тема Re: Събрани на купнови [re: минaвaщa]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано05.04.07 10:28



Чувствам се измамена!

Четох, четох, а никакви тънкости относно яденето не открих!







Panta rhei...

Тема Който не четенови [re: Mнeмoзинa]  
Автор минaвaщaМодератор (open-minded)
Публикувано05.04.07 12:45



Фнимателно ,тъй ще се чувства измамен

. Пък и то за ядене директиви едва ли са нужни. Аз си се справям без оплаквания,като не броим натякванията на тези,които не са се доуредили за допълнително заради мен

We will someday cross the
Rainbow Bridge together





Тема Re: Който не четенови [re: минaвaщa]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 16:51



Да се изкажа и аз макар със закъснение...

Никакъв майсторлък не е нужен за козунаците. Не слушай глупостите на тоя и оня- най-обикновенно тесто, изискващо обаче ДОБРА МАЯ. Това е. Откриваш хубава инстант-мая и изобщо не им береш повече грижа на козунаците. С моята няма нещо което да не втаса.



Тема Не думай...нови [re: Пoли]  
Автор минaвaщaМодератор (open-minded)
Публикувано11.04.07 20:44



Ама верно със закъснение се изказа. Карай, за догодина ще знам ,че само инстант- маята

е разковничето и хич никой няма да слушам, най-малко пък собствените си глупости

We will someday cross the
Rainbow Bridge together





Тема Re: Не думай...нови [re: минaвaщa]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 08:09



Ама те не са само твои.

(не се обиждай!). От край време им треперят на тези козунаци, то бой по масата ли не беше, то сауна в къщи за втасване....божее, като се сетя...и аз съм ги правила. И не ще. И се смяташ за най-задръстения в кулинарно отношение, а тези на които им втасва- супер-майстори. А ако вземе да стане, божее, чудо. Един Великден няма да забравя цяла нощ им треперихме на козунаците със свекървата. Смях ме напушва като се сетя и като гледам, че още има хора, на които не им втасвало, та просто ми е жал и не мога да си мълча.
Да, тестото за козунаци забърквам по същия начин като за мъфини. Включвам съвсем леко фурната, пъхам тенджерата и за нула време е тръгнало да ме търси. Това е целия майсторлък.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.