Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Агнешко,ама не-овче:(((нови  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано15.03.07 22:59



Искам да споделя с вас,че в Бургас масово се продава овче месо,представяно за агнешко и шилешко.Хората,които не различават добре месото от младо животно си купуват вече за Великден.При опит да попитам кога ще има агнешко,ми отговориха,че това по витрините било агнешко,което аз разбира се оспорих категорично.Последваха реплики и от двете страни.Накрая решиха да ми изскарат наистина агнешко,от което останах с убеждение,че се чакат последните дни до Великден,за да изкарат от фризерите агнешкото.До тогава ще си пласират овцете.Поне такова е положението в Бургас.За другите градове не знам.





Тема Re: Агнешко,ама не-овче:(((нови [re: morska~valna]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 08:14



след като изядохме 20годишното краве,вече нищо не може да ме трогне.Жал ми е,но...нали не измряхме?И от това ще оцелеем!Жилави сме!!!
п.п.не се обиждай,наистина вече нямам сили да се чудя и ядосвам.Сигурно от старостта съм се примирила?



Тема Re: Агнешко,ама не-овче:((( [re: morska~valna]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.03.07 12:59



A как да ги различаваме?

За мен месото си е все месо. Докато не го сготвя, сигурно няма и да разбера какво съм купила.

Не готвя всеки ден агнешко, не знам как да го позная така прецизно и да го различа още на витрината от овнешко. Има ли начин?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Агнешко,ама не-овче:(((нови [re: Roxana]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано17.03.07 16:26



Има начин.Ще напиша това по което го различавам аз.Ако някой има още нещо да добави ще се радвам да го науча.

1.Месото трябва да е бледо розово на цвят(тъмно червения цвят издава овчето).
2.Лойта му трябва да е бяла,а не жълтеникава.
3.Не трябва да има дебели ципи по него.
4.На външен вид не трябва да има така наречените "конци",а да е гладко,крехко.
5.Миризмата му да не е натърваща.То всяко месо си има миризма,ама овчето има остра неприятна.
6.Размерите на плешка,бут,котлет се различават лесно.На агнешкото са значително по-малки.













Не можах да намеря по-добра нагледна информация,но мисля,че и тази "дава" представа.Горния кадър е от старо животно,долния е от млади животни.

Дано съм била полезна!





Тема Re: Агнешко,ама не-овче:(((нови [re: morska~valna]  
Автор Eдин.Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано17.03.07 20:07



Размерът и цветът на първо четене са напълно достатъчни, за да се различи агнешко от шилешко или овнешко.

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Re: Агнешко,ама не-овче:(((нови [re: morska~valna]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 23:14



Тук звучи отлично обяснено, но съм почти сигурна, че ако искат, в магазина ще ме преметнат.

Все пак със сигурност ще се замислям и ще разглеждам по-подробно, преди да купя.

Благодаря, точно това никога нямаше да ми хрумне да се усъмня. По-скоро щях да реша, че аз не правя нещо като хората, ако не ми се получи яденето.


Затова обичам да купувам такова месо от Женския пазар, но неудобството е, че не минавам често оттам. Там има няколко магазина, държани от араби, и за тях е въпрос на религиозен обичай месото да е еди какво си, и винаги прясно заклано. Хич им нямам някакво абсолютно доверие, но е факт, че ако никъде другаде не намеря агнешко или телешко, при тях намирам, и досега поне не съм била недоволна....само че ми идва нанагорно разходката с тази специална цел, и обикновено съчетавам с някоя друга работа, за да има смисъл.


Притеснявам се, че ветеринарния контрол е съмнителен. Сега не е както навремето и се продава месо от къде ли не. Но гладен не се стои, и когато купувам, тихичко се моля да съм късметлийка и да не се натровим нещо.



Тема Re: Агнешко,ама не-овче:(((нови [re: Eдин.Kиxoт]  
Автор MaтaKocмaтa (космат маймун)
Публикувано19.03.07 11:53



Абе аз в Билла не съм ли ви разправял, как купувам говеждо, което 1мм по повърхността е с коренно различен цвят отколкото отвътре.

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: Агнешко,ама не-овче:(((нови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано19.03.07 12:21



Ехе Билла...........,че там са майстори пък на измамите.Купуваш свинска плешка примерно.Отгоре си е супер,ама от долу са скрити кокалаците,дебелия слой сланина,че кожи и има.Те купуват цели животни и си ги разфасоват.Нали се сещаш,че след като излязат котлетите,бута,врата и рибицата,другото няма да се хвърли я

.Прави се на "Акции" големи и малки разфасовки или се смила на кайма.Нещо като три в едно!!![аман]



Тема Re: Агнешко,ама не-овче:(((нови [re: morska~valna]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 21:51



А аз намерих квартално магазинче, в което кайма свинско и телешко е на 4 лв, и понеже е вървежно магазинчето, и явно колят доста животни, и каймата е невероятна, пробвах я!

А във Фантастико и Европа купувам кайма на по 5,70, понякога на по 5,90 лв/кг, зависи от сезона и момента.

Просто не е истина, как слагат 2 лв/кг отгоре, и въз основа на какво? А каймата в кварталното магазинче е невероятна, ако съдя по вкуса й в яденето, спрямо онази в големите супермаркети.

Ако пожелая, ми мелят парче месо по желание. Няма място за сравнение със супермаркетите. Нито по цена, нито по вкус, нито по качество, остава да се усъмня в животното. Там обаче е много трудно да разбера какво е ставало, как е гледано, как е заклано.

А ветеринарния контрол все си ме яде. Досега все си затварям очите, но кога ли ще ме цапне проблем по въпроса. Каква е гаранцията, че ако купя месо, и няма да се изпоразболеем? Как ще докажа откъде идва месото, за да търся отговорност, ако нещо се случи?


А уж де факто сме в ЕС. Ба! Друг път!



Тема Re: Агнешко,ама не-овче:(((нови [re: Roxana]  
Автор Eдин.Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано19.03.07 23:11



Рокси, напълно съм съгласен с тебе. От време на реме зацепваш много яко.

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.