Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема я помогнете,моля, имам РД  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 16:23



пък ми се ще да наготвя нещо по-...и аз не знам точно какво.Имам дивеч,имам време за много,ще дойдат поне 6 човека/а моите ядат като 3 глави лами/,мразя само салата от морски лигавщини.И не мога да правя тесто.Пък годините ми са толкова,че ако бях се усетила на време,повечето от Вас щяхте да сте ми деца.Само не се обиждайте за последното.Ще давате ли идеи?Някак близки ми станахте ,за това ви се доверявам,а и май вече ме гони старческата...Предварително благодаря



Тема Re: я помогнете,моля, имам РДнови [re: MaMи]  
АвторCлaдypka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 16:31



Кажи от какво животно е месото.Имам рецепта иzпитана zа елен/сьрна.
И да ти пожелая zа денят рожден zдраво zдраве и интересни интересности!!!Наzдраве!!!



Тема Re: я помогнете,моля, имам РДнови [re: Cлaдypka]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 19:22



къде изчезна,мило Хлапе,вс има старата кобра-и заек и свиня е сърна.А в швабия как е?Мойто хлапе свърши изпитите.Не бързай с наздравиците-аз съм риба,май даже акула-чак на 14 -ти .Поздрави и двай смело ,но бед розови листенца/виж рецептата за фазан/



Тема Re: я помогнете,моля, имам РДнови [re: MaMи]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 19:22



рецепти не знам за дивеч но искам да ти пожелая за празника много много здраве,другото всичко се купува





Тема Re: я помогнете,моля, имам РДнови [re: aни]  
Автор Eдин.Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано26.02.07 19:26



В отговор на:

...много здраве, другото всичко се купува


Всичко друго ли?! Леле-мале, докъде я докарахме?!

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Re: я помогнете,моля, имам РДнови [re: Eдин.Kиxoт]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 21:31



случайно да е лъжа?



Тема Re: я помогнете,моля, имам РДнови [re: MaMи]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 10:27



Диве4а го приготвям винаги в плик за пе4ене.Бутам вьв фурната и го забравям за 2 4аса.Става невероятно вкусно и крехко.Месото се реже на порции,посолява се,прибавя се мазнина по вкус/олио,зехтин/4ер пипер на зьрна,дафинов лист,нарязани на едро лук и моркови и вси4ко това се слага в плика за пе4ене,Пе4е се около 2 1/2 4аса.



Тема Re: я помогнете,моля, имам РДнови [re: aни]  
Автор Eдин.Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано27.02.07 10:53



Зависи от гледната точка. Или по-скоро от ценностната система. Можеш ли, например, да си купиш приятелство?

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.

Редактирано от Eдин.Kиxoт на 27.02.07 10:53.



Тема Re: я помогнете,моля, имам РДнови [re: Eдин.Kиxoт]  
Авторм...дa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 10:55



МОЖЕ...



Тема рецептанови [re: Дopи]  
АвторCлaдypka (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 11:37



Здравеи, МаМи!!!Тук сьм си, детенце имаше ваканция и похаиманосвахме иz горите и открихме сеzона на копривата.
А сега реzептата zа елен/сьрна бут.
Приготвяш следната марината - в тенджера слагаш 2-3 суп.льжици олио и zапьржваш леко, просто колкото да раzбьркаш един- два пьти 1 суп.л.синап, след тожа прибавяш 10-15 zьрна сма4кани хвоина и раzбьркваш.Отнемаш от котлона и "zагасяш" с4ервено вино /аz zаливам с мерлот/, малко месен булион от куб4е, сол, 4ерен пипер, 4ервен пипер, 1/2 4аена л. джинджифил /понякога го пропускам/, мастерка /нямам верната буква, сьжалявам/, гор4ица, корен целина, морков, дафинов лист, лук наряzан на 4, 4есьн няколко скилидки, сок от 1 лимон, 1 ябьлка наряzана на реzени, 1 портокал обелен и наряzан на 4, клонки магданоz.След като иzстине маринатата слагаш месото /трябва маринатата да го покрива/, хоп в хладилника и zабравяш zа 2 дена.След това слагам в плик zа пе4ене вси4ките zелен4уци и плодове в маринатата, месото и 4аст от самата марината и около 200 гр. предварително zапьржен бекон /оба4е понякога пропускам/ или в тава вси4ко тожа, като покривам с алум.фолио, което в един момент махам, кьм края на пе4енето.От време на време прибавям марината.След като се иzпе4е месото - отделям го в zатоплен сьд и zавивам с алум.фолио.Сосьт, които се е пекло месото го прецеждам и сгьстявам и раzбивам вьтре zаквасена сметана и хоп месото обратно.За гарнитура ъ картофени крокети /купувам zамраzени, но ако искаш давам реzепта и zа тях/, zадушени гьби и конфитюр от боровинки /не се смеи, много е вкусно - аz в на4алото погледнах с недоверие, но сега......../.

И благодаря ти zа "Хлапе" - то!!!Не сьм хлапе, даже може и да сме на едни години......., но това няма никакжо zна4ение......И браво на твоето детенце zа иzпитите!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.