Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Грешка и прошканови  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано25.01.07 13:46



Едва ли има човек, занимаващ се относително редовно с готвене, на когото да не са му се случвали гафове. Справянето с тях е част от готварските умения и нерядко в самите рецепти има указания, например как се изглажда пресечена домашна майонеза или какво да правим ако си прегорим кората на кекса. Разбира се, понякога положението е напълно неспасяемо и тогава домашните любимци консумират резултата от несполучливите ни опити. Освен ако не се е получило нещо толкова ужасно, та и те да не го искат



Та исках да ви предложа да споделите имало ли е случаи, когато нещо се е объркало, но вие сте успели да обърнете нещата в своя полза и да оползотворите продуктите? Как го направихте, кажете да се поучим, понеже никой не е застрахован все пак. А може да разкажете и за случаи, когато накрая сте изхвърлили всичко, но е паднала веселба.

Аз самата преди време бях пускала тема как почти случайно превърнах една рядка майонеза първо в рядък пастет с майонеза и извара, а после - в чудесна бъркана баница с лопуш.
Имала съм и други случки.
Ето например наскоро дъщеря ми (тя е на 11, сега се учи), започна да прави бъркана баница, но не разчела правилно рецептата и вместо 1 сложила 4 ч.лъжички сода бикарбонат. В сместа вече имаше 5 яйца, кисело мляко и олио и хич не ми се хвърляше. Така че я разделихме на 4 и с прибавяне на още кисело мляко и съответно брашно, за няколко дни направихме чудесни бухти, после содена питка, след нея ... все пак бъркана баница (и с 1 яйце стана супер, май не си струва да се хабят 5). Последната част още стои.

Сега сте вие.



Тема Re: Грешка и прошканови [re: _Sheherezada_]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано25.01.07 14:27



Като млада и самостоятелна домакиня ме беше гнус да пипам кожата на суровото пиле заради остатъците от косъмчета и перушинки /иначе препеченка я обичах и тогава/.
Поради тази причина леко размразеното пиле / тогава ги продаваха като каменни гургулички/ биваше съблечено с нож и чак тогава готвено.
При първото ми готвене на пиле с ориз сложих 2 чаши ориз да измия и го сипах в тавата.
Боже, викам си, как ще го изхраня това мъжище с толкова оризче? Я хайде цялото кило в тавичката. Като почна да се готви тоя ми ти ориз, като почна да прелива от тавата!
Вадя един черпак ориз от тавата и хоп в тенджера. И така няколко пъти. Накрая - пиле с ориз на фурна, домати с ориз в тенджера и картофи с ориз и зеленчук /селска манджа/.
То не бе ядене на ориз една седмица, то не бе чудо.
Ама мъж като слънце - думичка не каза! Сега след толкова години семеен живот, щерката като почна да се опитва да се завърта в кухнята, само за този ориз и голите пилета и говори.



Тема първия ми козунакнови [re: _Sheherezada_]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано25.01.07 15:01



Омесен по правилата на рецептата и сложен да се пече на слаба фурна ...
Да обаче съм го турнала в една малка форма и отивам да пия кафе със съседката. Гледат по едно време баща ми и сестра ми, че на козунака му тясно във формата - 3 пъти по голям бил станал и се счупил хоризонтално на две. Та сложили горната половина в една друга тавичка и го метнали така във фурната. Нямам спомен за вкуса, ама докато писах се сетих за първата картофена яхния - по грешка бях сложила сода за хляб вместо сол ... ужасно беше ...



Тема Re: Грешка и прошканови [re: _Sheherezada_]  
Автор acquired_taste (Dr...)
Публикувано25.01.07 15:19



Не знам дали е точно по правилата на темата, но със сигурност е най-големия ми фал. По студентско време, когато всичко което имах се събираше в един шкаф, вместо сол бях сложила в яденето отрова за мравки... Добре, че се усетих 10-тина минути след това, и добре, че не бяха най-гладните години



Иначе и аз имам историйка с козунак - първия път като пробвах да го правя в машината за хляб - така се беше надигнал, че излезе извън нея, после почнал да се пече, да пуши, добре че мъжа ми се нави да я почисти после Но козунак все пак ядохме

Редактирано от acquired_taste на 25.01.07 15:20.



Тема Re: Грешка и прошканови [re: _Sheherezada_]  
Авторчepвoyroдниk (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 16:32



Абе тая картинката с прекрасните цици много ме разсейва и не мога да споделя нищо.....



Тема Re: Грешка и прошканови [re: ket1234]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано25.01.07 16:34



Хехе, едно време пилетата и аз съм ги драла, но понеже бяха домашни и бях решила, че не си струва толкова труд за някаква си кожа. Но после моят "мъж като слънце"

заяви, че пиле без кожа не приема и дотам си останахме с дрането
А твоят си е направо добре гледан мъж: вместо една манджа - три, какво повече от това?



Тема Re: първия ми козунакнови [re: Karinka]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано25.01.07 16:43



На мен така ми е преливал кекс. Хем нова рецепта, хем в нова форма, формата малка, е, и рецептата ми се видя маломерна, ама не съм познала. Само че докато се усетя и го обирах из фурната. Но и там се опече


Като каза за содата и се сетих за един наистина гаден гаф. Първи (и последен) опит да правя пататник. Две петлитрови шишета - едното с олио, другото с веро, нагласено да си напълня малките шишета за мивката. Верото, естествено, жълто на цвят. Бързам, грабвам едното шише, наливам и почвам да запържвам картофите. И се чудя що се пенят. Няма майтап! И не зацепвам въобще! Добре, че ми хрумна по едно време да ги опитам на сол ... ти сапун яла ли си? Втори път не искам да пробвам такова нещо ...



Тема Re: Грешка и прошканови [re: acquired_taste]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано25.01.07 16:49



Ей тая грешка си е била наистина опасна ... слава Богу, че Господ те е опазил


И аз имам историйка с козунак, ама това вече не беше мой гаф. Тъкмо козунакът вече готов за мятане, включвам фурната, тя загрява и в следващия момент изгаря. Мъжът, естествено, на работа. Аз от електрики не разбирам. Та добре, че една баба комшийка се притече на помощ. Приличен стана козунакът, изяде се с апетит



Тема Re: Грешка и прошканови [re: чepвoyroдниk]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано25.01.07 16:54



Бъди мъж! Стегни се! Овладей се! И пиши ...
И преди всичко ... не готви, докато гледаш картинката с прекрасните цици, че после има да пиииишеш тука и да разправяш какво си оплескал ...





Тема Re: Грешка и прошканови [re: _Sheherezada_]  
Автор 4avdar4e (непознат )
Публикувано25.01.07 18:12



Би ли разказала как се прави бъркана баница?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.