Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Грешка и прошканови [re: morska~valna]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано26.01.07 17:27



Децата трябва да се учат, както и ние сме се учили. Но понякога наистина си трябва самообладание ... мойта хубавица наскоро решила да прави торта, дунапренена при това. Прибирам се, а тя тъкмо мята тестото във фурната. Пече се сума ти и време това тесто - е не можа да стане по-дебело от 1 см. Чак се учудих ... 4 яйца все пак. Накрая като го опитах, то кисело, не се яде. И клисаво. А тя търсила амонячна сода, но грабнала набързо пакетче лимонтузу и го сложила вътре. Ми .. как да й се скарам, като знам аз какво направих с олиото и верото ...





Тема Re: ооооооооооооо с лещата...нови [re: ДжoДo]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано26.01.07 17:30



Друго си е, като има какво да разказваме на децата и внуците си, а?





Тема Re: Грешка и прошканови [re: _Sheherezada_]  
Автор kristinBG (щастливка)
Публикувано26.01.07 18:28



Да кажа и за моята леща.


Докато чаках мама да се прибере от работа, ми хрумна да сготвя, та да й помогна.
Един пакет леща и един буркан белени домати сложих да врат.
Стана недоварена, кисела леща, та се наложи майка ми да ми обяснява за мерките.
А наскоро гледах по телевизията как се прави пай със спанак. Записах си прилежно плънката, и стана чудна. Но за самото тесто нямаше рецепта, просто готвачката вземаше готови кръгли кори от парено тесто. Ами сега? Бях правила такова за еклери, но вече съм забравила. . .Хванах книгите, спазих мерките, на което се научих след злополучната леща и запретнах ръкави. Когато тръгнах да го точа - ужас! Късаше се и се ронеше.
Реших че му стига толкова, настъргах отгоре кашкавал и метнах във фурната, да го скрия, че не ми се гледаше!
Е, не се опече. Добре, че моето домашно Слънце е такова в истинския смисъл на думата, та изядохме плънката с обикновен хляб. И пак ме похвали.



Тема Re: Грешка и прошканови [re: _Sheherezada_]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано26.01.07 18:39



Ааа,за каране-никога не съм и се карала.Моята майка не ме пускаше в кухнята от маниящина за чистота.Пфуууууу.........за една трохица или капка от ядене,голямо викане отнасях.Омъжих се без да мога едни яйца за свяст да изпържа

Сега дъщеря ми си се вихри съвсем спокойно в моята кухня и готви доста добре.Даже все гледа да импровизира нещо.Голям фен е на спагетите и пиците.



Тема Re: и аз за лещатанови [re: morska~valna]  
Авторчитa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 19:39



Айде и аз да споделя за лещата... Та готвя си аз леща по всички правила. Когато дойде ред за сол обаче , стана белята.Моите подправки са в едни малки шишенца и бурканчета , които ръчно съм си изографисала и са толкова много на брой , че да се изгубиш... Грабвам по погрешка първото бурканче в което се вижда бяло и сипвам две супени лъжици .... МАЛЕЕЕЕ като се разпени тая ми ти лещаа. А синът ми , на четири години , вика : Мамо ти като вещица го направи.... То верно, се пенеше и преливаше като от казаните по анимационните филмчета.





Тема Re: Грешка и прошканови [re: morska~valna]  
Автор acquired_taste (Dr...)
Публикувано26.01.07 19:41



Сетих се за още едно мое изпълнение с машина за хляб - бях забравила да сложа перката, която го разбърква и меси след това... И като дойде ред да се пече - водата и олиото вътре заврели, а кухнята мирише на препечено брашно





Тема Re:нови [re: _Sheherezada_]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано26.01.07 19:54



Кажи ми, моля ти се, в предварително загрята фурна или не, защото нещо все не ми се надигат .



Мазнината не е ли много ?






Тема Я виж тованови [re: чepвoyroдниk]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано26.01.07 21:38






Empta dolore docet experientia..

Тема Re: БУХАХАХАХАХАХАнови [re: _Sheherezada_]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано26.01.07 21:43



Алеле, намери на кой да го напишеш тва, горкото коте, аз съм идиотка на тема котки и дори на терасата да излезе някое, умирам от притеснение



Татко ми беше казал, че акто малка, съм набутала едно коте в камерата на хладилника, не мога да повярвам, май наистина съм била много малка... Но съм го извадила и съм почнала да плача, щото котето силно мяукало...

Empta dolore docet experientia..

Тема Re: Грешка и прошканови [re: _Sheherezada_]  
Автор the_baobab (дърво без листа)
Публикувано26.01.07 22:52



от вчера ви чета. синът ми пусна една тема за рецепта за шоколадов мус и проверявайки дали има нещо ново там, чета и вас, и се забавлявам. та реших и аз да споделя за моя злополучен кекс. беше отдавна, много отдавна, аз бременна, нямаме пари и имам рожден ден. много исках да почерпя приятели с нещо, а мама далече. и моя приятелка ми дава рецепта за много лесен кекс. забърках го аз, метнах го във фурната и като започна да се надига, отварям фурната и му се радвам...и така няколко пъти. накрая лекинко го изгорих от долу, но това чудо си остана плоско като подметка. обаче си го изядох, аз самичка.
спомням си още, като млада домакиня от престарване готвех супа и яхния, ама супата винаги ставаше много гъста, пък яхнията ми редичка. обаче мъжо ядеше, гък не казваше. елате сега да го видите



I have your arms around me
Warm like fire
But when I open my eyes...
Your gone



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.