Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 19.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема идея за оформяне на кекснови  
Автор Karinka (членка)
Публикувано25.11.06 16:06



пандишпанено тесто:
6 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
много добре разбити на пяна
6 с.л. студена вода (може и газирана)
6 с.л. олио
1 1/2 ч.ч. брашно
ванилия

Сместта се разселя в две купи по равно и в едната се добавя какао. Изсипва се в намаслената кръгла тавичка то следния начин: по една супена лъжица в центъра на тавата последователно от двете купички. Изсипвате кафява смес и в нея от бялата и така се редува докато свършат и двете.
Получава се раиран кекс. Вкуса е ясен, просто става интересно на външен вид.



Тема Re: идея за оформяне на кекснови [re: Karinka]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 18:03



Това кекса на Диана Агонцева ли е? И аз се шашнах малко че изобщо никак не оформиха кафявото тесто. "Раирането" с последователно изсипване от лъжичка е много известно и ефекттът е много интересен.



Тема Re: идея за оформяне на кекснови [re: Karinka]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано25.11.06 20:05



Аз съм го правила същия тоя кекс шарен

!Играх си да оцветявам тестото с безвредни бои и да редувам цветовете.Получава се много интересно нашарен кекс






Тема Re: идея за оформяне на кекснови [re: morska~valna]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано25.11.06 20:48



И на мен ми хрумна докато го ядохме :-)
Сигурно ще стане супер в 3-4 цвята за Коледа
Макар, че е малко простичък като кекс, но пък ще бъде много ефектно.



Тема Re: идея за оформяне на кекс [re: Karinka]  
Автор3aинepecyвaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 13:45



Нещо не мога да разбера как се прави шарката.Нещо снимчица като за бавноразвиваща се





Тема Re: идея за оформяне на кекснови [re: Karinka]  
Автор vyprosche ()
Публикувано05.12.06 16:25



Правя подобен сладкиш "Зебра".
След като се раздели тестото на две части в едната част се слагат 2 суп.лъж.какао, а в другата част се прибавят 2 суп.лъж.брашно. Това се прави за да са еднакво тежки(плътни) двете смеси.
Тавичката се намазва с олио и поръсва с брашно. По средата на тавичката ( правоъгълна или кръгла форма) се сипват 2-3 лъжици от бялата смес и точно върху нея 2-3 лъжици от кафявата смес. Така се редуват последователно, като винаги върху единия цвят тесто се сипва от другия цвят тесто. Така докато свършат двете смеси. Повече не се разбърква . Пече се при 180 градуса в предварително загрята фурна.

Аз не го пека в кексова форма, а в правоъгълна тавичка. След опичането се поръсва с пудра захар. Когато се нареже на парченца, шарката е като зебра.





Тема Re: идея за оформяне на кекснови [re: vyprosche]  
АвторAmelia (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 22:10



Една идея и от мен. Като изпечеш кекса, го остави да изстине. Разбий един белтък от яйце с 50г пудра захар и няколко капки лимонов сок. Вземи една полиетиленова торбичка, напълни я със сместта и отрежи малко ъгълчето. Стискай от торбичката бялата смес-да стане на ивици върху кекса. Получава се умопомрачително красиво.



Тема Re: идея за оформяне на кекснови [re: Amelia]  
АвторFify (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 22:43



И после обгори с горелка да се получат "пламъци"





Тема Re: идея за оформяне на кекснови [re: Karinka]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано06.12.06 10:58



Ето ти още един вариант, хем по-различно тесто, хем малко по-сложно оформяне. Правила съм го и в правоъгълна, и в пръстеновидна форма, получава се чудесно.

КЕЙК С КАКАО

150 г краве масло или маргарин
1 ч.чаша захар
2 яйца
1 ч.чаша прясно мляко
брашно, колкото поеме до гъстотата на кексово тесто
3 с.лъж. какао


Маслото се разбива на пяна със захарта, от която отделяме 1 с.лъж. Прибавят се жълтъците от яйцата, млякото и брашното. Белтъците се разбиват на сняг с отделената захар и се смесват внимателно с тестото.
Сместа се разделя на две и половината се оцветява с какаото. В намазана и поръсена правоъгълна форма или кръгла с дупка се сипва с с лъжица ту от кафявото, ту от жълтото тесто едно до друго по дължината на формата. За следващия пласт се разменят (кафяво върху жълто и обратно) и така, докато свърши тестото. Пече се на 150 градуса.



Тема Re: идея за оформяне на кекснови [re: Karinka]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 15:28



Моята идея е да замените брашното с нишесте с различни цветове. Кекса става особено пухкав от него




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.