Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 06.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема немска супа?нови  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 17:02



Наскоро бях за малко в Германия. Та там опитах нещо много вкусно за мен- супа, в която имаше зеленчуци, но и цели малки гъби и най интересното- малки хлебни топчета, а може и аз да си мисля, че са хлебни, а да са били от нещо друго. За пръв път ядох такава супа. И понеже много ми хареса- дали някой ще знае как се приготвя немска супа и дали се сеща как ще да се правят тези хлебни топчета?(на такива ми приличаха).



Тема Re: немска супа?нови [re: Aди]  
АвторKi (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 00:09



croutons



Тема Re: немска супанови [re: Ki]  
АвторCлaдypka (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 09:07



Може би става вапрос zа топцета от грис.Подходясти са zа всякаква супа.Приготвят се така ~ 250 мл прясно мляко, сол, цхерен пипер, индииско орехЧе и буЧка краже масло колкото орех.Тожа се слага на котлон и като се раzтопи маслото се маха от оганя и се прибавя с баркане 100 гр грис.Отново на котлона, барка се, прибавят се 1 или 2 яиzа и отножо се раzбаркжа добре.оформят се топЧетата и 5 минути преди да се свали супата от оганя се прибажсат.



Тема Re: благодарянови [re: Cлaдypka]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 16:07



Страхотна си Сладурка. Въобще не бях се сетила, че може да са от грис. Знам, че не са кротони, защото кротоните според мен са малки парченца препечен хляб, а това бяха кръгли сварени топчета, които ми приличаха на хлебни, а то е било грис. Ще пробвам да направя. Благодаря. Търсих по различни готварски сайтове, как се прави такава супа, но никъде не намерих подобна рецепта.



Тема Re: благодарянови [re: Aди]  
Автор Eдин.Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано14.11.06 16:36



Има и сферични крутони. Продават се там, където и другите. Не знам дали са от грис.

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Re: немска супа?нови [re: Aди]  
Авторvirgo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 17:59



Може да са били и топчета от брашно. В Германия са на почит. Наричат ги кнедли, както и онези от грис - които се правят, обаче, от 1 добре разбит белтък, жълтъка, 80-90 грама грис, 15 мл разтопено студено масло или олио, сол и ч. пипер. Сместта остава без да се пипне 30-ина минути. В готовата супа се пускат кнедлите лекичко, с мокра лъжичка, при намален котлон (пълна ч. лъжичка). Стават около 20. Слага се капака наполовина и се варят около 15 минути. Стават големи и пухкави. Ако яйцето не е точно 60 грама или пропорциите не се спазват, или стават годни за чупене за зъби, или се разпадат в супата. Затова е хубаво, първото кнедли да се пусне в отделен съд с тихо клокотеща вода. Кнедлите са божествено нещо. Ядат се и отделно, като гарнитура за меса, поляти със сосове.



Тема Re: немска супа?нови [re: virgo]  
Автор Eдин.Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано14.11.06 18:00



На туй по други земи му казват "галушки".

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Re: немска супа?нови [re: Aди]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано14.11.06 18:33



Хапнала си супа с така наречените "печен грах". Виж тук:






Тема Re: немска супа?нови [re: ah]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 17:38



Разбира се, че това са кнедли. Продават се и готови в голямите вериги. Купувала съм в "Билла" и "HIT". Казва се "Сватбена супа"- хърватско производство. Супата я правя с пилешко месо. След като месото се свари с всички подправки, слагам съдържанието на пакетчето с кнедлите. Вари се 10 мин. Супата става божествена. Опитай!



Тема извинйети, ни съ кнедли [re: Bяpa]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано17.11.06 11:58



Backerbsen нямат нищо, нищо, нищо общо с кнедли! Продават се в Австия и Германия във всички хранителни магазини, някои домакини си ги приготвят в къщи. Капят се едри капки тесто през едро ренде в гореща мазнина.
Ади ги е описала съвсем точно като «малки хребни топчета». Разгледай линка, който съм пуснала и не обърквай момичето.
Ето рецепти от нета:

За 4 порции:

40 гр брашно
2 яйца
1-2 сл прясно мляко

Сол
Или
30 гр. брашно
1-2 сл пр. Мляко
1 сл олио

(в един немски форум четох, че може и от палачинково тесто)

Олиото се загрява, трябва да е достатъчно, за да не се залепват капките тесто. Взима се едро плоско ренде и тестото се сипва внимателно откъм гладката страна на рендето в олиото. Пържат се до златисто кафяво.
Слагат се в супата непосредствено преди сервиране, за да останат хрупкави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.