Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Суперлесен и убийственовкусен орехов пайнови  
Автор Tv star (непознат )
Публикувано09.11.06 17:38



Замесвате тестото от 300 гр. брашно, 200 гр. краве масло /неразтопено!/, 100гр. захар и 1 яйце. Можете да си го съхранявате в хладилника до 2-3 дни. Разстилате го в тавичката и нареждате орехите, размесени с мед. За разкош можете да добавите и малко сушени плодове /кайсии например/. Печете на умерена фурна и внимавайте да не ви загорят плодчетата!
Ще ме благославяте, ей!



Тема Re: Суперлесен и убийственовкусен орехов пайнови [re: Tv star]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 20:13



Изключително мразя такъв вид тесто. Винаги съм го мразела- трудно е за правене и не е вкусно. Но направих твоя пай де- заради гръмкото название на темата. Никак не е лесен-гадното тесто си е гадно. Очакванията ми и за вкуса не ме излъгаха. Абе чудя се защо ти се подведох по названието-няма къде да си дяна орехите вероятно...









Тема Re: Суперлесен и убийственовкусен орехов пайнови [re: Пoли]  
АвторTV Star (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 20:43



Съжалявам, Поли, при мен става много бързо - приготвям масленото тесто точно за 5 мин с миксера / с приставката за тесто/. И винаги се получава. С това тесто може да се направи всякакъв вид пай. Може да се направи и парфе, като тестото се изпича предварително.



Тема Re: Суперлесен и убийственовкусен орехов пайнови [re: TV Star]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 22:38



Това тесто не се прави принципно с миксер. Има специална разбивалка за маслено тесто която размесва маслото с брашното на трохи. Както и да е- тестото зависи от температурата на маслото и други фактори, но както и да е направено- сполучливо или не, тестото трудно се оформя в самата форма и опечено просто си е гадничко.

Знам че се използва за много пайове- не само сладки. Солено маслено тесто е основа за кишове, тарти и тарталети. Това не е причина да го харесвам.

Като става въпрос за орехов сладкиш, ето ти един много по-лесен и много по-вкусен:



Мазурка

500 гр. почистени, но НЕНАРЯЗАНИ орехи
300 гр. измити и изсушени стафиди
3 яйца
1 ч. захар
5 с.л. брашно


Яйцата се разтриват със захарта (само с лъжица без никакво разбиване иначе ще се разпада!!!)
Добавя се брашното и се разбърква. Към сместта се изсипват стафидите и орехите и се разбърква с тестото така че навсякъде да полепне тесто (орехите и стафидите са доста повечко ).

Изсипвате в намазана форма или тавичка и печете на 180 гр.С 45-50 мин. Реже се изстинало.



Ето на това му викам лесно аз- няколко продукта с елементарно смесване и бутане във фурната.



Тема Re: Суперлесен и убийственовкусен орехов пайнови [re: Пoли]  
АвторTV Star (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 23:15



Благодаря за рецептата, ще я изпробвам още този уикенд. И все пак моят орехов пай си става един път....:-)



Тема Re: Суперлесен и убийственовкусен орехов пайнови [re: Пoли]  
АвторMoli (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 12:54



Поли , това че на теб не ти харесва не значи че на другите също не им харесва.



Тема Re: Суперлесен и убийственовкусен орехов пайнови [re: Tv star]  
АвторMoли (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 12:55



ТВ стар, благодаря за рецептата



Тема Re: Суперлесен и убийственовкусен орехов пайнови [re: Moli]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 21:36



Не съм изказвала мнение на другите.



Тема Re: Суперлесен и убийственовкусен орехов пайнови [re: Moли]  
Автор Tv star (непознат )
Публикувано11.11.06 22:32



Сигурна съм, че ще ви хареса. Винаги съм се отказвала от пайовете, колкото и да ги обичам, заради риска с приготвянето на тестото. При това съотношение обаче няма грешка! Каза ми го главен готвач на един петзвезден хотел в София - той ги приготвя само по тази рецепта. Пропуснах да кажа, че още по-вкусно става, ако го поднесете с разбита сметана отгоре! Да ви е сладко!



Тема Re:Mazurkaнови [re: Пoли]  
АвторNia (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 14:12



Поли, искам да попитам няма ли набухвател в предложения от теб сладкиш? На картинката ми изглежда доста "пухкаво". А само яйцата ще могат ли да се справят с тежките продукти като орехи и мокри стафиди?
Иначе рецептата ми харесва и ще я пробвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.