Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 23.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Имам нужда от съвет относно тенджера под налягане?нови  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано08.11.06 16:52



Здравейте,
имам нужда от съвет за тенджера под налягане. По-точно каква е разликата между алуминиевата и стоманената? Идея си нямам коя от двете разновидности да избера.
В момента изпозлвам алуминиева, но понякога ми оцветява ориза в сиво. Което ме навява на мисълта, че нещо не е на ред. Всичките ли са такива или зависи? Моята ми е донесена от Индия. Не гарантирам нищо за качеството й.

Редактирано от Eлф на 08.11.06 16:54.



Тема Re: Имам нужда от съвет относно тенджера под налягане?нови [re: Eлф]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 19:39



Можеш да я ползваш само за подваряване, т. е. полусваряваш месото /боба/, изваждаш и пресипваш в друг съд.Защо вариш ориз в тенджера под налягане?Ако те първва ще копуваш съд, по-добре избери стоманият.





Тема Re: Имам нужда от съвет относно тенджера под налягане?нови [re: Taня]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано08.11.06 19:42



На мен ми трява такава в която да варя основно, не само с цел подваряване. Ами всичко става в нея. И зелето, и боба и месото и ориза и яйцата... бързо и лесно, чисто... така ме научи една приятелка индийка.





Тема Re: Имам нужда от съвет относно тенджера под налягане?нови [re: Eлф]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано08.11.06 22:07



стоманена
Но не мога да разбера, защо и ориза вариш там. Тази тенджера ползвам за неща, които иначе се варят по-бавно - зеле, боб, сарми ...



Тема Re: Имам нужда от съвет относно тенджера под налягане?нови [re: Eлф]  
Авторalys (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 22:27



Определено - стоманена. Напълно те разбирам, че готвиш всичко там. И аз откак я имам, почти всичко варя там, а после, ако трябва, запичам и т.н. Е, ориз не съм варила, защото рядко готвя отделно ориз, но защо не?! В алуминиев съд не трябва да оставяш яденето да престоява. Ако ти оцветява в сиво, по-добре не я ползвай - аз поне не бих готвила в такъв съд.



Тема Re: Имам нужда от съвет относно тенджера под налягане?нови [re: Eлф]  
АвторAmelia (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 22:29



Аз така си съсипах първата тенджера под налягане, която беше от стомана. Бях правила сърми, и ги бях оставила за 2-3 дни. Изглежда, че киселината разяжда покривния слой. После всичко ми оцветяваше в сиво. Оттогава се научих след използване-веднага да прехвърля в друг съд и да измия тенджерата. И оттогава карам вече пета година.



Тема Re: Имам нужда от съвет относно тенджера под налягане?нови [re: Eлф]  
АвторHoney (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 22:48



aluminievite sadove sa vredni i otdavna ne se izpolzvat v evropa



Тема Re: Имам нужда от съвет относно тенджера под налягане?нови [re: Honey]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано08.11.06 23:00



Хъни, не знам ти къде живееш и колко информация достига от Европа до теб, но аз съм в Англия и проблема е, че не мога да намеря стомамена тенджера на поносима цена. Всичко което до тук съм проверила е алуминиево и повярвай ми доста е, като предлагане и е основно то. Колкото и да ме учудва факта, че е вредно... да, ползва се и още как!





Тема Re: Имам нужда от съвет относно тенджера под налягане?нови [re: Karinka]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано08.11.06 23:04



Ами като не намирам време за стиимъра понякога и много бързам го бухвам в тенджерата под налягане и става за по малко от 15 мин. А ние ориз ядем всеки ден, основно като заместител на хляб, защотото индийската храна ни преобладава в менЮто. Благодарение на нея свали 21 кг. за 6 месеца!

(Това в евентуален отговор на въпроса, защо ям ориз всеки ден)



Тема Re: Имам нужда от съвет относно тенджера под налягнови [re: Eлф]  
Автор maycal (член)
Публикувано08.11.06 23:28



Официалното становище е , че алуминиевите съдове не са вредни за готвене, освен ако в тях се оставят да престояват храни ,които ги окисляват.Като любопитен факт -най-добрите метали за съдове за готвене са сребро и титан!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.