Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Перцовканови [re: Лъчeзapa_]  
Автор mun4o (глупав)
Публикувано01.11.06 18:47



Аз още ровя в сайтовете. Би ли споделила как смяташ да действаш, че аз с руския не съм на ти?

mun4o беше прост човек...


Тема Re: Перцовканови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Ocoroвeц (~*~)
Публикувано01.11.06 18:49



Радвам се.



ásato ma sád gamaya
támaso ma jyótir gamaya
mrtyór mamrtam gamaya


Тема Re: Перцовканови [re: mun4o]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано01.11.06 19:01



Аз няма да действам като мъж, затова не ме питай.



Тук виждам, че се оставят да киснат във водката нарязани люти чушки, може орех за цвят (преди това), някои слагат малко чесън, доколкото виждам - и кисне не по-малко от 2 седмици (при някои до 1 месец). Медът се слага накрая , в последния момент , на масата , така разбрах.

Ако го направя, аз няма да търся ефекта да изпия нещо много силно, а нещо полезно. Комбинацията мед и чесън в спирт, разредено с нещо (мляко) е древна тибетска рецепта за пречистване и дълголетие. Така че сигурно ще направя нещо подобно. Но плюс орех (или преградките на ореха) + малко люти чушки ( на вкус) + сигурно някакъв плодов сок. Не знам, трябва да се експериментира. Но казах ти, няма да се правя на мъж, за мен е важно да е полезно и екзотично.



свободна птица

Тема Re: Перцовканови [re: Лъчeзapa_]  
Автор mun4o (глупав)
Публикувано01.11.06 19:07



Аз разбрах горе-долу за чушките и ореха. Но колко мед - така, че да не е съвсем сладко, а да се получи баланс между лютивината и сладостта на меда?



mun4o беше прост човек...

Тема Re: Перцовканови [re: mun4o]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано01.11.06 19:14



Предполагам, че на вкус.
Тук един казва: "Да, от мёда немного мутнеет, потому добавляюего на 5 литров 2 ложки с горкой."
"От меда леко потъмнява и затова слага на 5 литра 2 супени лъжици мед", така го разбирам ... , значи съвсем малко. Сигурно ще разбереш по потъмняването. Но ако ти е вкусно, кой ще те спре да сложиш повече, меда си е живо лекарство.





свободна птица

Тема Re: Перцовканови [re: Лъчeзapa_]  
Автор mun4o (глупав)
Публикувано01.11.06 19:19



Почвам още тази вечер. Толкоз. Няма да пиша цяла вечер във форумите я


Благодаря ти

mun4o беше прост човек...

Тема Re: Перцовканови [re: mun4o]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано01.11.06 19:28



Хм, тук един пише:

"возможно два варианта:
1) быстрый способ заварить перцы 100гр. кипятка и оставить остывать...как остынет добавить весь настой с перцами в к основной водке...пить можно уже на следующий день..
2) медленный перчики надрезать вдоль и настаивать не меньше недели...
Мед добовлять сразу с перцем !! "


Той добавя меда заедно с нарязаните чушки ...

Ами опитай, прочети, в края на краищата може да направиш 2-3 различни бутилки, та даже и по половин литър за проба.





свободна птица

Тема Re: Перцовканови [re: Лъчeзapa_]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано02.11.06 07:47



Чушките-сухи или пресни?



Тема Re: Перцовканови [re: 3aeka]  
Автор mun4o (глупав)
Публикувано02.11.06 08:50



Доколкото разбрах - както искаш. Аз снощи сложих на една леко сладникава ракия 2 л., 2 пресни червени чушки като преди това ги сцепих през средата. Сложих и една малка скилидка чесън. Чушките не ги пробвах на лютевина, май сгреших



mun4o беше прост човек...

Тема хахахаха полезно???????нови [re: Лъчeзapa_]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано02.11.06 09:31



Полезно е, ако се взема по една супена лъжица преди или по време на ядене от тая отрова.... и то с много съмнения относно въздействието й върху организма!!!
Ама представяш ли си, че руснаците пият по една супена лъжица на сядане!!!

ххахахахахахахахахах

Май никой не обърна внимание на едно много важно изречение:
Перец дерёт как на входе, так и на выходе... Ну и глаза вылазят из орбит...

Това можете ли да си го преведете, или да помагам?!?



Хубавото предстои...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.