Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Еклеринови  
АвторKaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 10:44



Момичета,
Вчера направих еклери, всичко добре но......станаха много твърди.Дори след като престояха с крема пак си останаха твърди като сухарчета.Къде ми е грешката? Sad Sad Sad



Тема Re: Еклеринови [re: Kaтeтo]  
Автор alys (*** :) ***)
Публикувано23.10.06 17:19



Напиши рецептата. Може би си ги препекла или брашното е дошло в повече ... не знам

.



Тема Re: Еклеринови [re: alys]  
АвторKaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 11:47



Рецептата е:
250гр вода, 100гр олио, 250гр.брашно, 4 яйца.Стана много твърда смес.
Пекох на 180градуса около 1 час





Тема Re: Еклери [re: Kaтeтo]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано24.10.06 12:46



Доколкото си спомням, тестото за еклери не беше твърдо.
Истината е, че успявах да постигна еклери в голямата криза, когато яйцата бяха мънички. След това вече не уцелих гъстотата, а уж спазвах същите пропорции.

1 час ми се вижда много за печене, дори и на ниска температура - вероятно са изсъхнали. По-скоро на по-силна фурна и за малко.




Panta rhei...


Тема Re: Еклеринови [re: Kaтeтo]  
Авторalys (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 13:37



Ето една рецепта, която ми звучи обещаващо:

Еклери

ПРОДУКТИ:
100 г. брашно
100 г. масло
3 яйца
100 г. пудра захар
щипка сол

За крема:
80 г. брашно
150 г. захар
500 мл.прясно мляко
3 яйца
1 ванилия

ПРИГОТВЯНЕ:
В 200 мл. вряла вода се пускат маслото и щипка сол, след което сместа се дръпва от огъня. В нея се изсипва брашното и всичко се връща на огъня, като се бърка енергично с дървена лъжица. След като тестото се сгъсти, се сваля от огъня и се оставя да изстине. Отделно се разбиват яйцата и се смесват с изстиналото тесто. Със супена лъжица се гребва по малко от тестото и се оформят малки топки, които се подреждат в намазнена тава. Поставят се в сгорещена фурна и се запичат, докато се издуят. Кремът се приготвя, като прясното мляко се кипва заедно със захарта. Към него при непрекъснато бъркане се добавят брашното, разтворено в малко студена вода, трите яйца и ванилията. На изпечените еклери се прави малък разрез с нож отстрани. Оттам те се пълнят с крема. Разрезът се притиска леко, за да се затвори. Подреждат се в голяма плоска чиния и се ръсят с пудра захар. По желание се заливът с течен шоколад.



Тема Re: Еклеринови [re: alys]  
АвторKaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 15:18



Благодаря за рецептата.Дали е изпробвана и заслужава ли си да я пробвам





Тема Re: Еклеринови [re: Kaтeтo]  
Автор kall (непознат )
Публикувано24.10.06 20:13



това е моята рецепта, по която правя от години еклери. Не си спомням да е имало провал
1 чаена чаша вода
1/2 чаена чаша олио
щипка сол
Всичко това завира. Прибавя се 1 ч.ч брашно ,като непрекъснато се бърка с дървена лъжица(за да не потъмнява тестото) около 3-4 мин.Оставя се да изстине малко и се прибавят 4 яйца 1Х1 т.е. след като тестото поеме едното яйце се прибавя следващото. Получава се меко, лепкаво тесто.
Пече се в силна фурна. Не се отваря фурната докато не се запекат, иначе ще спаднат. Крема ми е от прясно мляко , захар, брашно , жълтък и ванилия.
Успех





Тема Re: Еклеринови [re: kall]  
АвторKaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 09:40



На колко градуса се пекат и колко време горе долу.От тази доза колко еклерчета излизат!Благодаря Ви много





Тема Re: Еклеринови [re: Kaтeтo]  
Авторalys (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 11:17



Не съм правила еклери, защото ми се вижда много сръткаво... Ако сравниш рецептата, която написах с тази на kall, ще видиш, че почти няма съществена разлика в количествата на продуктите. Напоследък не съм доволна от "аромата" на олиото и предпочитам да правя сладкишите с масло.
Питаш за температурата на печката. Ето това е най-трудният въпрос, защото всяка печка си има "странности". Аз пека на около 150-175*С (става дума за сладкишите). Направи си малка доза и виж какво ще излезе. Колкото и да имам стаж в кухнята (като домакиня), има много неща, които смятам за трудни и рядко се захващам, ако изобщо реша, де

. Успех и кажи какво е станало.



Тема Re: Еклеринови [re: Kaтeтo]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 11:49



220 градуса на средно ниво и не се отваря фурната, за да не спаднат. Дали са с масло или олио не е от голямо значение, даже при сегашните масла с най-различна масленост, по-добре е да са с олио да не стане грешка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.