Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Баница с тикванови  
АвторTaйни (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 01:31



Здравейте

.Знае ли някой от вас рецепта за баница с тиква?Днес правих такава,като рецептата е от гръцка кухня,използват се яйца,сметана,индийско орехче,но и дрън-дрън,за да се получи в крайна сметка нещо посредствено на вкус.Въпреки, че поръсих даже и с пудра захар.А много ми се искаше да впечатля един човек.Просто очаквах повече като краен резултат,след като стриктно спазвах рецептата,дори тиквата на пара приготвих.
Може би трябваше да опитам рецептата на майка ми,която слага продуктите"на око" и винаги се получава вкусна баница/тиквеник.
Много бих се радвала, ако споделите някоя ваша рецепта,за да опитам отново



Тема Re: Баница с тикванови [re: Taйни]  
Автор Karynna (къдрокоса)
Публикувано05.10.06 10:57



:) Здравей, аз не обичам особено такава баница, но веднъж се пробвах, случайно ли, но се получи супер, продукти на око, тиквата се поизпържва с орехи и канела, след това.. както си знаеш, опитай! :)

упс.. и захар, разбира се :)

Редактирано от Karynna на 05.10.06 10:59.



Тема Баница с тикванови [re: Taйни]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.10.06 11:01



Правя я без рецепта. Слагам плънка във всяка кора и навивам на руло. Плънката е по 2 - 3 с.л. сурова тиква, настъргана на едро ренде, 2 с.л. захар, пак толкова орехи и поръсвам с канела. Но първо намазвам кората с 1.5 - 2 с.л. олио. По същия начин правя баница и с ябълки.



Тема Re: Баница с тикванови [re: Karynna]  
АвторTaйни (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 11:57



Ами да,ето това е рецептата на майка ми

.
Скоро ще я направя по този начин, без разни яйца и сметани



Тема Re: Баница с тикванови [re: Taйни]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано05.10.06 12:13



на един тиквеник сестра ми беше забравила да сложи захар и олио и той взе, че "цъфна" яко докато се печеше. Извадих го от фурната (още не беше опечен) и го залях с разбити със захар и прясно мляко яйца. След това допекох и се получи доста добро случайно попадение.



Тема Re: Баница с тикванови [re: Taйни]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано05.10.06 12:28



Най-обикновената баница с тиква се прави с готови фини кори,около 1кг тиква,1ч.ч.орехови ядки,захар,канела,3-4л.олио.
Тиквата се настъргва и се изпържва в олиото(някои не я пържат),след което се смесва със счуканите орехови ядки,канела и захар на вкус.Корите може да се разделят на 2,може на повече,а плънката може да се наложи и корите да се навият.Ако се разделят и помежду им се сложи плънката,после баницата преди да се изпече се нарязва на парчета.Пече се на умерена фурна и след като изстине , се поръсва с пудра захар.
Да ти е сладко!





Тема Re: Баница с тиква [re: Taйни]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано05.10.06 14:19



Продават ли вече тиква по пазарите/магазините??? Не им ли е рано още?
Лелееее, как почнах да слюноотделям на тиквеник, страшно е





Тема Re: Баница с тикванови [re: Taйни]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 14:46



Свекърва ми я прави много вкусна, а когато и свършат тиквите,я прави с моркови- ако не знаеш, няма да разбереш.Вместо тиква настъргва моркови, запържва ги в олио и добавя захар, канела и счукани орехи.





Тема Re: Баница с тикванови [re: Karinka]  
АвторTaйни (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 15:55



Мдааа..преди години/12-13 годишна/,бях направила меденки, но забравих да сложа мед

.Нямаше с какво да ги залея,но от срам си поръсих главата с пепел...Пак исках да изненадам.И изобщо,забелязала съм,колкото по-се старая на рецепта,по не ми харесва резултата,а имам попадения,които са получени случайно



Тема Re: Баница с тикванови [re: Taня]  
Авторalys (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 23:44



Страхотна идея това с морковите! Мисля да пробвам с ябълки и моркови.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.