Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема МАНАТАРКИнови  
Автор Virgo (Кобра)
Публикувано02.10.06 16:46



търся рецепта за сос с манатарки

Моля помогнете



Тема Re: МАНАТАРКИнови [re: Virgo]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 17:43



Иди в www.start.bg- ще ти послужи за нещо. Иначе, специално за манатарката...



Тема Re: МАНАТАРКИнови [re: Taня]  
Автор Virgo (Кобра)
Публикувано03.10.06 09:42



Какво имаш против манатарката?



Тема Re: МАНАТАРКИнови [re: Virgo]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 10:22



Нищо против, само че мой познат се отрови с диворастящи гъби и то не защото е налетял на двойник, а просто някой е решил да разпръсне отрова ,тъй като имало много вълци в района и нямало как да бъдат изтребени. Иначе предполагам ,че са къде-къде по-вкусни от култивираните.



Тема Re: МАНАТАРКИ [re: Taня]  
Автор Virgo (Кобра)
Публикувано03.10.06 10:40



Случва се да се натровиш с ужасно много работи....

Сега сериозно търся някой хубав сос

Във Варна в р-т Градината на БМ-а сервират страхотно пиле с манатарки и много ми се ще да си направя същия сос. За съжаление в този сайт не открих нищо подобно. Мерси все пак. Има нещо интересно, което смятам да пробвам, но ми се ще и други рецепти



Тема Re: МАНАТАРКИнови [re: Virgo]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 12:26



Виж, най- добре потпитай или пък поогледай. Не може да не усетиш основните съставки на този сос.Изпадна ми нещо, но не съм много сигурна дали е това , но виж дали ти звучи така.

600 гр. манатарки,1 с.л. олио, 2 с.л. масло, 1 гл. кромид, 1 ч.ч. прясно мляко или течна сметана, щипка черен пипер, 1 ч.л. бяло нишесте.Д ребно нарязаният лук се задушава в олиото и маслото.Прибавят се наситнените гъби и се задушават 5-7 мин., прибавя се млякото/ сметаната/, черният пипери нишестето.П ри непрекъснато бъркане ври на слаб огън още 5 мин.





Тема Re: МАНАТАРКИнови [re: Taня]  
Автор Virgo (Кобра)
Публикувано03.10.06 12:51



Като че ли в този има топено сирене, но ще пробвам тази рецепта Таня


Благодаря ти




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.