Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хора ,какво ви е менюто?нови  
АвторAмepиkaнeц (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 05:38



Тука в САЩ се чудя всеки ден какво да ям.Почти всеки яде сандвич,но това не е живот всеки ден сандвич.
Вие например какво готвите в понеделник?във вторник и така всеки ден?
Все пак ми е необходимо да разбера как вие се храните,защото имам намерение да променя начина си на хранене.
Благодаря предврително за всяка информация.



Тема Re: Хора ,какво ви е менюто?нови [re: Aмepиkaнeц]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано22.08.06 10:04



Може да си сготвиш нещо. Сега в жегите ядем предимно таратор. Нямаш представа как бързо свършва киселото мляко в магазините, вчера вечерта едва успях да си взема някоя по-пълноценна марка. Аз обичам да си правя и сух таратор, но не изцеждам млякото, а просто добавям вътре краставица на кубчета, магданоз, (копър), маслини, често и малко кашкавал на кубчета, естествено зехтин и сол. Така овкусено е супер. Като го затворя с пластм. капачка може да го взема и на работа.
Иначе сега ще правя постно зеле, може после да добавя кремвирши.
Обичам сготвен жълт фасул. Поне аз обичам да ям всякакви супи (вчера беше леща) и салати като минавам оттук оттам. Не знам дали имате такива заведения. Често си взимам и триъгълно парче пица, също е полезна храна, ако е направено добре.

Планувам да направя и мусака. Сармите също са хубави, но са трудоемки. Може да си направиш чушки пълнени с яйца и сирене (на фурна или панирани), кьополу, гювечета с каквото ти хрумне (ако имаш нещо подобно), а може и летни манджи (слагаш по малко от изобилието зеленчуци, каквото искаш и става една витаминна бомба). Не забравяй салатите (доматена салата, шопска салата, с маруля и т.н.), изобщо суровите храни е добре да са преобладаващи.
Сега е и сезонът на плодовете.

Пълно е с малини, къпини, праскови, смокини. Напоследък все си купувам едни големи, ароматни, червени дини и като са изстудени ...





Тема Re: Хора ,какво ви е менюто?нови [re: Aмepиkaнeц]  
Автор slavena78 (непознат )
Публикувано22.08.06 10:59



Пробвай да си харесаш нещо от

в Село.БГ!

Има разни интересни работи!



Тема Re: Хора ,какво ви е менюто?нови [re: Aмepиkaнeц]  
Автор13 (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 12:37



http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=117658.0



Тема Re: Хора ,какво ви е менюто?нови [re: Aмepиkaнeц]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано22.08.06 20:01



мммм да
много сложен въпрос. Аз минавам често от тук, точно защото непрекъснато се появяват различни идеи за разнообразна храна. Никой от нас не знае какви са твоите готварски умения, така че най-добре да почетеш малко сайтове за рецепти и след това виртуално да оказваме помощ при изпълнението ми.
Онзиденшното меню беше зеленчукова супа (зеле, морков, картоф, лук, зелен фасул, лук, чесън, подправки) и пълнени чушки с ориз. Снощи - баница със сирене и в добавка - кисело мляко. А на обяд в близкото до офиса ресторанче готвят най-различни неща. Последните са нещо от сорта - огретен, дроб сърма, мусака, кашкавал пане, постна мусака.
Успех в промяната на хранителния режим





Тема Благодаря.нови [re: Karinka]  
АвторAмepиkaнeц (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 01:32



Благодаря ви много мили сънародници и сънароднички.
Много добри идеи наистина,но имайте в предвид ,че тука във Флорида няма пресни плодове и зеленчуци.Ако някой и бил тука знае какво подобие на плодове и зеленчуци имаме тука.
Но ще прегледам сайтовете.Мога да готвя добре според упътването на рецептата и наличието на продуктите.Ако всичко е тука ще стане..



Тема Re:нови [re: Aмepиkaнeц]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано23.08.06 09:24



Няма да можеш да минеш без пресни плодове и зеленчуци, защото това е основата на здравословното хранене. Дори трябва да се яде предимно това + (натурални сокове /фреш/, чай, супи, постни ястия) + сурови ядки и покълнали смена (жито, слънчоглед, соя и т.н) Това е здравето.
Бях чувала, че имало някакви местни производители (като нашите бабички по пазарите), потърси, попитай.





Редактирано от Лъчeзapa_ на 23.08.06 09:40.



Тема Re: Хора ,какво ви е менюто?нови [re: Aмepиkaнeц]  
Авторclass (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 18:38



Американче, отдели малко време на следното нещо: помисли си какъв тип храна предпочиташ, направи си примерно меню за 1 месец (да, да - за един месец). Нямаш идея колко е лесно. Давам пример - предпочиташ, а и ти препоръчвам, разнообразна храна (дано не си вегетарианец/ вегетарианка, че ще издишам откъм идеи

). Посочваш по едно ястие на ден, ако живееш сам/а, ще ти е напълно достатъчно. Не вярвам да си готвиш различни храни за обяд и вечеря. А и, най-вероятно, се храниш вкъщи само на вечеря. Пишеш, например, 1 септември - мусака, 2.септ. - пиле с картофи, 3.септ. - ризото със зеленчуци по избор, 4.септ. - телешко кебап, 5.септ. - риба на фурна, 6.септ. - спагети ... и т.н. ако ми схващаш мисълта. Целта е през 6-7 дни да се повтаря само основната съставка на твоето меню. Ако в понеделник си приготвиш пиле с картофи, какъвто пример дадох, то в другия понеделник си направи панирани крилца, в по-следващия - пържола от бутче, след това - дробчета по селски, пиле фрикасе, филе със сос от сметана и френски сирена... По същия начин и с каймата - мусака, после - кюфтета (пържени, на скара, по чирпански, с бял сос), руло стефани, птичи гнезда и не знам още каквото ти хрумне. За безмесния ден (може и два дни в седмицата или повече - както предпочиташ) освен ризото има още една камара неща - тиквички и патладжани - печени, пържени с млечен или сметанов сос, яйца и всичките им производни ястия, гювечета. Салатите и гарнитурите ги измисляй в движение и според това какви продукти са ти останали. Желателно е най-много през 3-4 дни да си правиш и малко супичка - дали ще е месна или само от два картофа, морков, лук и боже... написах цял ферман! Не забравяй и десертите - плод, сладкиш, млечен, каквото ти харесва.
Преди време си направих примерно меню по дати за три месеца напред, защото ми беше писнало всеки ден да се питаме какво да готвим на следващия ден (все пак сме 4-членно семейство и баба). Съобразих, че в този период от време са и два от рождените дни в семейството и предвидих по-"засукано" меню, торта и т.н. За Великден (също беше в това време) - каквото си се полага (козунаци, яйца, зелена салата, агнешко, дроб сърма - знаеш как е ). Направо им събрах акъла! Но в рамките на всеки месец ние почти не сме яли два пъти едно и също ястие. Освен това е много лесно за пазаруване, защото всичко си върви по план и почти няма случай нещо да липсва или да се хвърля нещо, което е купено импулсивно - без представа какво ще го правим. Този метод работи.
Прегледай в този форум и по други сайтове - има много информация и идеи. Приспособи менюто към своите предпочитания, но и към това, което предлага пазара там. Взех "случая ти" присърце, защото и моята сестра беше на твоя хал.
Дано съм ти била полезна.



Тема Re:нови [re: Лъчeзapa_]  
Автор ladyMarian (defender)
Публикувано23.08.06 21:02



Всъщност здравословното хранене вклЮчва месо, яйца, животински мазнини, зеленчуци и колкото се може по-малко плодове и разтителни мазнини. Без картофи, хляб, сладко и други преки въглехидрати



Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Благодаря.нови [re: Aмepиkaнeц]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано23.08.06 22:04



не може да няма все някъде пресни плодове и зеленчуци!
но пък спокойно може да се готви и със замразени. просто технологията е малко по-различна. например - чушките за пълнене не е необходимо съвсем да се размразяват преди да ги пълниш, зеленият фасул се гслага в тенджерата както си е замразен, доматите - също. ти само реши какво ти се яде и после ще помагаме.
другото което мога да ти дам като идея ако живееш сам - наготви си 2-3 манжи, раздели ги на порции и ги прибери във фризера/камерата. после спокойто размразяваш и ядеш. само ядене с картофи на мен не ми е вкусно след престоя във фризера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.