Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема висок холестеролнови  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано05.06.06 09:42



Помагайте.Какво да готвя?не върви само салатка





Тема Re: висок холестеролнови [re: чepвeнopoзka]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано05.06.06 12:26



че готви си спокойно - с високо съдържание на холестерол са обикновено готовите изделя, особено тестените и сладкарските, колбасите.

готвената домашна манджа в никакъв случай не е богата на холестерол, ако избягваш тлъстото месо и животинската мазнина. не е нужно да ядеш само салата...

при всяко джипи би трябвало да намериш една таблица със забранени и разрешени храни при наличие на проблеми с холестерола.



Тема Re: висок холестеролнови [re: jam]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано05.06.06 12:42



Ми той джипито ме уплаши-да не пържено,без месо,даже и пилешко ,кашкавал,сирене,сол,яйца,сладки......и то остана салата и ябълки


Ще потърся тази таблица.Мерси



Тема Re: висок холестеролнови [re: чepвeнopoзka]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано05.06.06 13:44



да пиша и аз, че имахме преди 2 години същия проблем, слава богу отмина и сега холестерола е повече от прекрасен. На мъж ми. Имайки пердвид, че са особено страхливи, бяхме доста стриктни, не че сега не сме, но си позволява някои от долуизброените храни.
И офф - но се оказа много важно: Връзка имат и лекарствата, това което той пи, освен че не позволявало натрупването на тези плаки, разграждало и вече натрупаните. Но пък създаде друг проблем, който не е задължително да се появи при вас - от продължителната употреба се увеличи черния дроб. Та после пи лекарства и за него, но те на билкова основа и много СОКОВЕ -на зеленини и най-вече мнооооооооооооого глухарче, за 1 месец се върна в нормата, та чак и докторката му се учуди.

* Без пържене - да е ял веднъж на 2 месеца панирани хапки, като панировката е без жълтък за него и пак веднъж на два месеца- пържена риба.
* без никакви запръжки в яденето
* Без свинско и телешко - само заек, риба и пиле
* Никакви кожи на птици и риби. Между другото - тези меса НИКАК не са забранени - това не от Джипито- а от кардиолозите - като Тома неверни моя мъж продължи да ходи при завеждащия интензивното, който го прие и се диспансеризира при не по-малко добърд кардиолог, като им сверяваше мненията и препоръките.
* Яйца - само белтъци - без жълтъците. разбъркани и за малко във фурната
* сирена - производителите извличат маслеността, тъй че споко, но обезсолено
* кашкавал - може
* всякакъв вид зеленчуци и плодове, манджи със зеленчуци, печени, задушени, каквито идеи имаш - но без свинското.
* намаляне на прясното мляко и сметанови изделия
* категорично намаляне на солта - сведена до минимум, по възможност купвай диетичната.
* ако имаш възможност смени и олиото със зехтин, като не е нужно и в салати, и в ядене да слагаш много
* смени захарта с кафява/нерафинирана - ама истинска, ще се ориентираш по цената или просто с мед.
* без бира и вино / и понеже без е лоша дума - по 1 чаша може.
* хляба - на всяка цена го сменете - пълнозърнест или черен, ако имаш хлебопечка - купвай пълнозърнесто брашно и прави от него.
* без майонези и масла, маргарин - ако е сигурно, че е растителен - по малко.
* ракия сме пили всяка вечер по 50-60гр.

това се сещам на пръв поглед сега, ако имаш въпроси питай, но това не е нещо крайно, много лесно изпълнимо е и не пречи и на останалите от семейството



Тема Това е моят начиннови [re: чepвeнopoзka]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано05.06.06 14:14



1. заменяш олиото със зехтин
2. изхвърляш свинското или го свеждаш до 1 път месечно
3. увеличаваш рибата поне 1 път седмично (ако може 2 още по добре), аз примерно колбаси отдавна не купувам, студено пушена скумрия, сиренце или кашкавалче ми е мезето за ракийката, винцето и бирата
4. орехи в огромни количества! всяка вечер по 1 шепа минимум

след 6 месеца бях под максимума
Пържено няма проблем но в екстра върджин зехтин. В Италия ми скриха шапката тия хора. На тях цялата кухня им е на принципа на разделното хранене и само зехтин и нищо друго!
Ако можеш да си го позволиш даже бих те посъветвал за салатите да ползваш орехово олио....вкусно е но на мен ми доиде множко.....щото то след като се отвори трябва да се изяде бързо...иначе гранясва

Aquilla non capit muscas

Редактирано от bravoGogo на 05.06.06 14:21.



Тема Re: Това е моят начиннови [re: bravoGogo]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано05.06.06 15:04



пропуснах нещо:
орехи както пише БравоГого - наште бяха (??? доктора така рече) 15 ореха на ден - сурови, не печени

+ много сок от зелении през сокоизстисквачката - от люцерна, кервиз, магданози, тиква и ябълки - каквото има



Тема С тия сокове от люцернанови [re: zver4o]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано05.06.06 17:11



направо изби рибата! Може и да има нещо във тях! Единственно тревите си спомням, че видях, посочени като пречистващи кръвта от холестерол, розмарина и чубрицата....Но за люцерна не видях.
Аз пък понеже на нашите доктори нямам вяра, това прочетох в световните информационни източници! Между другото знаете ли, че във "белите държави" почти няма регистрирани лекарства които свалят холестерола, изключая тези на билкова основа! Направете си сметка как се тровят някои хора тука!

Aquilla non capit muscas


Тема Re:нови [re: bravoGogo]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано06.06.06 10:56



Благодаря на всички за отговорите.Не било толкова страшно

Но вчера преди да прочета отговорите,купих лекарството АТОРИС,което ми е изписано и погледнах,че не е на билкова основа.Скъпичко е и остава да е вредно Имаш ли някакво инфо за него?
Извинявам се ,че става малко медицинска тамета



Тема Re: С тия сокове от люцернанови [re: bravoGogo]  
Автор zver4o ((недоук))
Публикувано06.06.06 12:38



ами ето: чернодробните хапчета бяха всички на билкова основа - с розмарин.
+ много глухарче. Резултат - отличен. Холестеролните - също, но чужди, не нашенски.
А това за люцерната освен лекуващия му лекар от отделението /който казал че той го е пил/, го намерихме и в книга, която купихме след случката "Лечебните свойства на соковете" -нещо такова беше - принципа е да се ползват соковете от зеленчуци/билки/подправки/плодове, тъй като не от всяка целулоза/остатъка им, има нужда организма. Книгата е от френски доктор, който я е подкрепил с примери от практиката си /въпрос колко са истински, но!! / - не билкар, а е доктор човека. А най-важното е, че помогнаха неговите препоръки. А сока от люцерната се смесва със сок от грейпфурт или морков, за да....... не знам си какво, снощи го четоха с него колега, който има същите проблеми.



Тема По принцип, лекаритенови [re: чepвeнopoзka]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано06.06.06 13:49



на запад изписват такива лекарства само след като са се уверили че диетата не помага много! Всички лекари са единодушни че приемането на такива лекарства не е най добрата услуга на здравето!
Това лекарство се води добро и модерно но въпреки всичко не се препоръчва употребата му на хора на възраст под 40 години.

Aquilla non capit muscas



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.