Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Сусамов таханнови [re: Bиkи]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано08.06.06 15:53



Ако към хумуса прибавите червен опечен и обелен пипер и разбиете всичко заедно става още по-вкусно.



Тема Re: Сусамов таханнови [re: Bиkи]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 22:58



За първи път я чувам последната рецепта ,но утре ще поразпитам и ще ви пиша.



Тема Re: От сусамовия тахан та пак до хумусанови [re: Bиkи]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 13:53



Зърната от които се прави хумуса в твоята рецепта ти ги наричаш нахут, а той си е чисто български продукт, нали? И май го наричат още леблебия като се опече, или греша? Тогава този нахут/леблебия би трябвало да го има почти във всеки магазин където продават боб, леща, сух грах и т.н., не само в арабските магазини, нали?

Да добавя нещо към твоята рецепта за подготвянето му. Вечер трябва да се поизплакне от праха и разните му клечки и после да се накисне с доста вода. И трябва да се вари поне 2 часа за да се смели по бързо с ножовете на кухненския робот. Ти пишеш че му белиш кожичките - колко време ти взима това на 1/2 кг

?



Тема Re: От сусамовия тахан та пак до хумусанови [re: Питaщ]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 16:11



Питащ, разбира се, че нахута е български продукт, никъде не съм споменавала, че се купува от арабски магазин. И разбира се, че чисти от клечки, но само ако си го купиш с клечки (аз не купувам такъв...)
Моите слаби познания по зърнени култури ми подсказват, че леблебия се нарича соята, а не нахута. (Доста са разнични, не само по размер...)

А за чистенето на кожичките на нахута - ами просто е, включваш в действие не само ръчичките, но и мозъчето

Ето съвет от мен - вземаш една шепа сварен нахут и го претриваш между китките си - така кожичките сами падат. 1/2 кг не би трябвало да ти отнеме повече от 5 минути...



Тема Re: Сусамов таханнови [re: Bиkи]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 01:14



Това не може да са наистина 20 скилидки.

То става...чесън с нахут. Сигурно има грешка 1,5-2 скилидки може.

И аз пробвах няколко пъти по разни еврейски рецепти, но изобщо не ми хареса. Решавам, че нещо в рецептата куца и пробвам друга- пак не струва...Купувах на два пъти готов- това беше вече върха на гадостта. Реших, че хумуса принципно си е гадост. Но...случайно попаднах на хумус в ресторант и беше много добър. Решила съм да му дам още шанс, така че... копирах рецептичките ти.



Тема Re: От сусамовия тахан та пак до хумусанови [re: Bиkи]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 01:20



Не, леблебия е ИМЕННО ПЕЧЕН (или сушен?) НАХУТ и не соя.







Тема Re: Сусамов таханнови [re: Пoли]  
Автор lPA (*)
Публикувано20.06.06 11:28



И аз имам такива наблюдения - харесва ми хумусът само в етнически ресторанти.





Тема Re: Сусамов таханнови [re: lPA]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 19:08



Имам проблем с имената, ама не с приготвянето на хумуса и мога да ти кажа с отговорност - и в къщи можеш да го докара точно както в ресторант.

Гъстотата му зависи колко е омекнал преди меленето му (аз го накисвам една вечер и го варя поне 2 часа). Ако искаш да е по зърнест, по груб а не кашичка, просто го мелиш по малко и го опитваш от време на време. А, и по малко техина и течности да му добавяш. Инаше можеш да го направиш толкова фин че през сито да мине - просто опитвай по време на меленето. Останалото е въпрос на подправките - колкото повече лимон и чесън му слагаш толкоз е по...агресивен?

И колкото повече зехтин, вода и тхина му добавяш толкова по рядък излиза.

Лично аз го обичам доста гъст и грубичък защото може и да се маже на филия хляб и да не се разлива от нея дори и като се обърне филията наопъки. А същия хумус мога да сложа и на дълбока чиния, да го разбъркам с малко повече тхина и да топя вътре я хляб, я моркови или краставици нарязани на дълго, и дори (с малко повече зехтин) да го ползвам като сос за салата. Просто трябва да експериментираш с времето на меленето и с добавките. Ааа, и не му сваляй кожичките от зърната преди меленето - в етническите ресторанти не правят това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.