Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема СКАРА  
Автор Karinka (членка)
Публикувано02.06.06 22:10



Помагайте! Днес в момента на дълбока депресивна малоумност си купих този уред - СКАРА. Напълно разглобяваща се с тавичка за вода. Ама като не знам как да я ползвам, за да бъдат вкусни нещата? Направо го закъсах ....



Тема Re: СКАРА - i nie imame sastataнови [re: Karinka]  
АвторSladurka (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 12:58



Tavickata se palni s voda, 1 litar e dostatachno, slagame skarata na masata i vseki si peche kakvoto si iska - salamcheta, mesenca.....Vsastnost rolyata na vodata - ami ne se izvivat razni pusheci i ne mirishe.Tova e!



Тема Re: СКАРА - i nie imame sastataнови [re: Sladurka]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано04.06.06 22:05



същата е скарата - с тавичка за вода
ама кое колко се пече върху нея? ако искам да си направя кюфтета - какво да сложа в каймата?
опитах едни тиквички да опека отгоре - имам чувството, че две тиквички трябва да ги пека един ден ....



Тема Re: СКАРА - i nie imame sastataнови [re: Karinka]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано05.06.06 08:55



И аз имам такава скара,но рядко я ползвам,защото почистването и след това е гнус.
Преди печене се намазва отгоре с мазнина.В Кюфтетета не се слага хляб.Пилешкото става на кокал,ако не е киснато преди това в олио или някаква марината.Малко бавничко става,ама не чак половин ден.Вкусни стават нещата.



Тема Re: СКАРАнови [re: Karinka]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано05.06.06 11:17



Аз имам най-проста скара и доста често я ползвам. Важното е да е много добре загрята преди да сложиш нещо си. Пека главно риба и пържоли. А каймата за кюфтета си е висш пилотаж. Може да си купиш готова подправка и месиш, месиш, прибавяш вода , пак месиш. Трябва да се отделя от страните на съда като тесто. Аз си купувам готови



Пилешките пържоли определено ми стават по-добре на тефлоновия тиган.

Редактирано от Mъppp на 05.06.06 11:19.



Тема Re: СКАРА - i nie imame sastataнови [re: Karinka]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано05.06.06 12:20



За кюфтета - най-важното е каймата по възможност да си я смелиш ти или да ти я смелят пред теб :)

Иначе тука имаше една тема за сръбска кайма... аз правя по нея и стават екстра.

За българската се някъде трябва да пише... слага се яйце, кис. мляко, хляб, чер. пипер, чубрица, вода..

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: СКАРАнови [re: Mъppp]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано05.06.06 12:25



нямаш ли чувството,че в готовите кюфтета има рога и копита?Преди 7 години си счупих зъб от готово кюфте и от тогава съм много подозрителна към такива работи,включително и към колбаси.
Избирам да ми смелят плешка-според мен е най- добре за кюфтета.





Тема Re: СКАРАнови [re: чepвeнopoзka]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано05.06.06 13:08



Много си права, но аз съм си мързелива. Обикновено така правя, даже си меля вкъщи на робота. Но за скара не мога да ги докарам.





Тема Re: кюфтенца на скаранови [re: Mъppp]  
Авторлakoмницa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 12:02



Моля, дайте една простичка,но изпитана и добра рецепта за
кюфтета на скара.
Опитах веднъж,но не се получи.Какви подправки трябва да сложа и как
да ги направя?
Ще Ви бъда много благодарна ако ми помогнете.



Тема Re: кюфтенца на скаранови [re: лakoмницa]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано11.08.06 12:14



Епа виж 2 поста по-нагоре.

Горе-долу на кило месо слагаш 1 яйце, 1/2 филия хляб (сух и после накиснат във вода), 1 с.л. кисело мляко, сол на вкус (около 1-2 ч.л.) 2 глави лук, там останалите подправки дето съм ги написал...(черен пипер, чубрица, кимион).
Ако е гъсто разреждаш с вода. Все пак да може да стоят цели кюфтетата и да не се разпадат :)

Месиш и оставяш да седи 12 часа за предпочитане в хладилник.

После нагряваш скарата на мах. За да не залепнат си топиш ръцете в олио и мажеш кюфтетата с тях.

Ма основния проблем според мен е да докараш каймата откъм месо/сланина.

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине

Редактирано от MaтaKocмaтa на 11.08.06 12:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.