Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема Рецепта за пастърва на фурнанови  
Автор pmdown (непознат )
Публикувано25.04.06 22:54



Помагайте!
Ще имам гости, които ядат само риба, никакви други меса.
Някой може ли да ми каже рецепта за пастърва на фурна?(нямам скара, мога да ползвам само решетката на фурната за целта)...примерно от тоя тип дето ги приготвят в ресторантите увити във фолио или с някаква гарнитура...да не е нещо супер сложно, ако може...
Предварително благодаря!




Тема Re: Рецепта за пастърва на фурнанови [re: pmdown]  
АвторSysRq (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 11:50



Изчистваш, осоляваш със сол и черен пипер, слагаш вътре резенче лимон, парче масло, нарязан на ситно копър, увиваш във фолио и слагаш във фурната за 10-на минути. Ама пържена май си остава най-вкусна.



Тема Re: Рецепта за пастърва на фурнанови [re: SysRq]  
Автор pmdown (непознат )
Публикувано26.04.06 12:07



Десет минути дали е достатъчно?...аз си мислех, че се пече много по- дълго...
Ама на решетката на фурната ли се слага или в тава?(извинявам се за глупавия въпрос, ама наистина не съм готвила риба досега:))



Тема Re: Рецепта за пастърва на фурнанови [re: pmdown]  
Автор vyprosche ()
Публикувано26.04.06 12:30



Пастървата се почиства, посолява се. В коремчето се поставя масълце, тънка филийка лимон,наръсва се с чер пипер. Отгоре се намазва с олио, да не залепне за фолиото. Завива се във фолио, като бонбон .Поставяш я в тава с малко водичка или на решетката и под решетката тавичка с вода. Пече се в загрята при 180 градуса фурна, 30-40 минути.
Сервира се със задушени картофи с чесън и копър. Можеш да приготвиш и зелена салата.

Да ти е сладко!


Редактирано от vyprosche на 26.04.06 12:33.



Тема Re: Рецепта за пастърва на фурнанови [re: vyprosche]  
АвторSysRq (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 13:04



Забравих да напиша, че се намазва фолиото
Но 10 минути са абсолютно достатъчни, а от вода просто няма нужда.



Тема Re: Рецепта за пастърва на фурнанови [re: SysRq]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 14:13



В осолното коремче слагаш квасена сметана с многа копър. Посоляваш всички риби, нареждаш ги в плик за печене, слагаш отгоре масло и покриваш с по 3-4 резенчета лимон без кората и печеш около 20-30 мин на 250 градуса.



Тема Re: Рецепта за пастърва на фурнанови [re: pmdown]  
Автор bravoGogo (Професионалистъ)
Публикувано26.04.06 17:31



Предвартелно посолената пъстърва се слага в йенска тавичка или друга но ако е възможно рибата да покрива почти цялото дъно. Поръсваш с бял пипер и девесил. Маслото се нарязва на тънки листа дебели около 1мм и се слага отгоре, навсякъде по рибата!....Много по добре става отколкото вътре. Вътре можеш да сложиш едно две жулиенчета бекон. Става страшно....Ако искаш после ги изхвърли за да не ги видят хората Печеш 10-15 мин на предварително загрята до 200°С фурна или докато не видиш един приятен червеникав загар на рибката...сервира се със резен лимон.
Винаги така я правя пъстървата и от няколко години още не съм почнал да търся нов начин
П.С. Никакви фолия и торби!!! Не ти трябват изобщо!
Aquilla non capit muscas

Редактирано от bravoGogo на 26.04.06 17:34.



Тема Re: Рецепта за пастърва на фурнанови [re: pmdown]  
Автор pmdown (непознат )
Публикувано27.04.06 11:07



Много благодаря на всички, които ми отговориха!



Тема Re: Рецепта за пастърва на фурна [re: pmdown]  
Авторpmdown (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 00:16



Имам и още един въпрос...
Дадоха ми скара на Zepter и се опитах да опека рибата на нея. Стана страхотна на вкус(сложих подправките които ми предложихте), обаче кожата й залепна на скарата. Бях намазала обилно и скарата, и рибата с масло. Как се избягва този нежелан ефект и на какво се дължи?...Дали стана така, защото скарата ми не е била загрята достатъчно или точно обратното- прегряла съм я?...
Гостите ми ги очаквам в събота, така че очаквам Вашите съвети до тогава...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.