Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема малки кексчетанови  
Автор Karinka (членка)
Публикувано26.03.06 15:15



току що си взех от алуминиевите формички за малки кексчета. Само някой да ми каже колко да ги напълня със сместа за кеск - 1/3 дали е добре?



Тема Re: малки кексчетанови [re: Karinka]  
Автор vyprosche ()
Публикувано26.03.06 16:27



Аз съм ги пълнила 2/3 и се издуват малко извън формичката.Но зависи от набухватела. Ако искаш напълни повечето 1/2 част от формичката и няколко 2/3 част.




Тема Re: малки кексчетанови [re: Karinka]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано26.03.06 19:32



Пълнят се на 2/3 от формичката



Тема Re: малки кексчетанови [re: Karinka]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано26.03.06 23:54



благодаря
остава утре и да измисля точно с каква смес да ги напълня
купила съм си едни лимонови корички и мисля до добадя и сока от един портокал, малко цитрусови да станат
как ви звучи?



Тема Re: малки кексчетанови [re: Karinka]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано27.03.06 13:01



Заповядай цял сайт с рецепти за малки кексчета, само дано се справяш с английския



За последно правих Peaches 'N' Cream Muffins мин. седмица - много вкусни и сочни станаха. Добър апетит

А на този сайт

освен рецепти има и подробно описание как се приготвят различните видове малки кексчета



Тема Re: малки кексчетанови [re: Kitten]  
Авторmarabu (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 08:59



http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/muffins/

Muffins



Тема Re: малки кексчета - съветчетанови [re: Karinka]  
Автор1 жeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 09:46



Каринка, това съм копнала от някъде, но не съм си записала точно от къде - все пак мисля, че ще ти е от полза:
"Независимо дали са сладки или солени, за кексчетата има няколко основни продукта, които присъстват във всяка рецепта. Поредността на „забъркване“ на сместа също е еднаква. Кексчетата се приготовляват изключително лесно, затова не се колебайте да включвате и малките палавници в направата на кулинарните „вълшебства“.
Първо, всички „сухи“ съставки, като брашно, бакпулвер, захар, шоколад, ядки и т.н., се смесват добре в голяма купа. В друг съд се разбъркват „мокрите“ продукти, като олио, кисело или прясно мляко, плодове, сокове, алкохол.
След това „сухите“ се прибавят към „мокрите“ и се разбъркват достатъчно добре.
Основно правило е тестото да не се бърка продължително, защото кексчетата ще станат сухи и тежки. Важно е готовото тесто да се сложи в предварително загрята фурна, колкото се може по-бързо .
В зависимост от формата, в която ще се пече, тестото може да се изсипе директно в нея или в специални формички, изработени от хартия за печене. Стандартните форми за 12 кексчета с диаметър 7,5 cm, са с тефлоново покритие, поради което не е задължително да се поставя хартия за печене. Достатъчно е само да се намаже тънко с масло и след изпичането им кексчетата ще се извадят без проблем. Ако „тавичката“ е от алуминий обаче, ще се наложи използването на хартиени формички.
И една малка хитрина – след като се намаже с масло, формата се поставя за около 2–3 min в хладилника. Така охладеното масло ще проникне по-бавно в тестото, а кексчетата ще придобият хрупкава коричка и ще се извадят по-лесно от формата.
Кексчетата ще бухнат по-добре и ще станат по-леки и „въздушни“, ако фурната е загрята предварително. Оптималната температура за печене е 180 °С, а времето – 20–25 min, като решетката се поставя в средата на фурната. След като кексчетата получат златиста коричка, се изваждат от печката, престояват 5–10 min, изваждат се от формата и се оставят да изстинат върху кухненска решетка.

Основни продукти
Продуктите, които ще изброим тук, са основни за почти всички рецепти. Разликата между рецептите се състои в замяната на киселото мляко с прясно, на захарта със сол и на допълнителните продукти, като шоколад, плодове, подправки, млечни продукти, шунка или салам и т.н.
За 1 форма, т.е. за приготовление на 12 кексчета, са необходими следните основни продукти:
• 250 g брашно
• 2 ч. л. (1 пакетче) бакпулвер
• 2 яйца
• 250 g кисело мляко
• 100 g захар
• 75 ml олио
• По желание: 250 g сухи, пресни или плодове от компот, сладко или мармалад, шоколад

За приготовление на солени кексчета захарта се заменя с 2 ч. л. сол, а сладките продукти с 200 g нарязана на малки кубчета шунка, 200 g сирене или кашкавал и т.н.
» Ако използвате плодове от компот, трябва да ги оставите да се изцедят поне 1 час преди забъркване на тестото.
» В случай че вместо олио решите да използвате масло или маргарин, количеството трябва да се увеличи с 1/2, напр. вместо 80 ml олио трябва да се сложи 120 g масло със стайна температура или разтопено.
» При замяна на киселото мляко с прясно съотношението се запазва 1:1.
Да не забравяме и за „украсата“. Тя може да се направи чрез поръсване с пудра захар, какао или канела, чрез заливане със сироп, с глазура или чрез прибавяне на крем. "

Освен това пред време Поли беше пускала тема за мъфините с много рецепти




Привет !



Тема Re: малки кексчета - съветчета [re: 1 жeнa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано30.03.06 20:03



супер, супер, супер
остава да ги направя, нали?



Тема Re: малки кексчета - покажи !нови [re: Karinka]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 16:05



Удоволствие е да ти помогна с каквото мога !
Но сподели като ги направиш ! Не се и съмнявам, че ще се справиш отлично!
Успех !




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.