Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Торта, ама постна?нови  
Автор Vanilla_Kiss (бонбон)
Публикувано05.03.06 11:02



Здравейте!
Във вторник имаме рожденник, но понеже ще постим цялото семейство, ми се иска да направя постна торта. За крема мисля, че ще е или някакво нишесте, или разбита растителна сметана. Но блатовете ме затрудняват. Сетих се за маслено тесто от с маргарин, но по принцип не ядем маргарин вкъщи.
Имате ли идеи за постен блат?
Благодаря предварително!

Жената трябва да си знае цената, но никога да не я назовава.


Тема Re: Торта, ама постна?нови [re: Vanilla_Kiss]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано05.03.06 11:59



обикновени бисквити за блат, нишестен крем с вода
това ти е основата
и добавяш - сушени плодове, пресни плодове, счукани ядки, стафиди
а може - да си сиропираш малко бисквитите със сока от компот и да наредиш и самите плодове - звучи ми добре с кайсиево компотче, или от ананас - ще бъде по-екзотично
или ако имаш сладко от вишни също май ще бъде добре
и оставяш да престои в хладилника да се стегне
а може на направиш и следното:
кекс - без яйца (ама не знам как )
издълбаваш го от вътре, така че да стане "дупка" и това издълбаното обесваш с нишестения крем и го връщаш в "дупката", и после украсяваш
толкова са ми идеите
ама вие съвсем ли постите?



Тема Re: Торта, ама постна?нови [re: Karinka]  
Автор Vanilla_Kiss (бонбон)
Публикувано05.03.06 12:27



Ей, съвсем изключих, че бисквитите отдавна не ги правят с масло. Мерси за идейката. Смятам да взема компот от ананас, да пасирам плодовете с малко от сока, да намажа сместта върху бисквитите, и отгоре нишестения крем или сметаната. Дано да се получи сполочливо.
Ние за първи път ще постим и смятам всичко животинско да изключа.

Жената трябва да си знае цената, но никога да не я назовава.


Тема Re: Торта, ама постна?нови [re: Vanilla_Kiss]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано05.03.06 15:19



Е този сладкиш ми е много любим. Можеш даречем да направиш два такива, които да ти представляват блатовете. И да направиш със соевото мляко, което ще ти остане крем. Използва се както прясното. Или пък да купиш растителна сметана -само че внимавай да не е с някви млечни работи -трябва да прочетеш. Отгоре може да наредиш каквото се сетиш-плодове, ядки ,каквото прецениш. Може и да направиш нещо с натурален шоколад за украса, ако не те притесняват надписите на тези дето се продават в БГ - че може да съдържат следи от яйца, мляко и т.н.
Ето и сладкиша -шоколадов е:

Необходими продукти:

2 чаши кафява захар
1 3/4 чаша пълнозърнесто брашно (може и бяло)
3/4 чаша какао
1 1/2 чаена лъжичка сода + лимонтузу
1 чаена лъжичка сол
1 чаша соево мляко
1/2 чаша олио
2 чаени лъжички ванилова есенция
1 чаша вряла вода (тук колкото прецениш че да не стане много течно тестото, при мен излиза по- малко )

Смесваш сухите продукти. Добавяш млякото, олиото, ванилията и разбиваш 2 минути.
Сипваш врялата вода и разбъркваш. Сипваш сместа в квадратна форма или каквато имаш. Печеш 35-40 минути на 170 градуса.
Това е по-диетичен вариант ти може да си сложиш обикновенна захар и брашно.
Соево мляко има във всички диетични и диабетични магазини. Ако си от София тук сигурно си виждала такъв някъде, че има много.
Знаеш ли английски? Ще потърся из сайтове на английски за рецепти за торти. Ако знаеш, че ти дам и на теб някои да видиш дали няма да си харесаш нещо.




Тема Re: Торта, ама постна?нови [re: jeni4ka]  
Автор Vanilla_Kiss (бонбон)
Публикувано05.03.06 16:19



Много интересна ми се струва тази рецепта. Ама към соевите продукти съм доста резервирана. С водичка няма ли да мога да го заместя?
Пускай сайтове, дабре съм с английиския. Аз току що купих бисквити за блата де, ама докато не я почна още събирам идеи.

Жената трябва да си знае цената, но никога да не я назовава.


Тема Re: Торта, ама постна?нови [re: Vanilla_Kiss]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано05.03.06 18:08



ама тя сметаната не е постна
ако ще постите за първи път щи бъде много трудно
освен това не мисля, че за малки деца е съвсем здравословно да изключваш всичко животинско
опитай само без месо, остави млякото, яйцата, сиренето, кашкавала



Тема Re: Торта, ама постна?нови [re: Karinka]  
Автор Eдин Kиxoт (де Ла Мерудия)
Публикувано05.03.06 18:41



Сметаната, коятос е продава по магазините, в повечето случаи е на растителна основа.

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца


Тема Re: Торта, ама постна?нови [re: Vanilla_Kiss]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано05.03.06 19:12



Много е вкусна рецептата. За водичката не знам. Ма на соевото мляко нищо му няма . Имам една книга -кухнята по време на пости и има рецепта за сладкиш с конфитюр и за кекс с мед. Ма не знам за рожден ден дали ще са подходящи.Не съм ги правила. Имах и две страници с 4-5 постни сладкиша , но не мога да я намеря. Бях правила преди години един от там с конфитюр , ама дали е същия като в тази книга не се сещам.

Ей сега намерих това , което ми се вижда същото , ама няма соево мляко. -

. Без соевото мляко не знам как ще е на вкус. А пък и със соевото мляко може да измислиш и крем. Ако все пак решиш да си купиш си вземи българско.

Редактирано от jeni4ka на 05.03.06 19:20.



Тема Re: Торта, ама постна?нови [re: Karinka]  
Автор Vanilla_Kiss (бонбон)
Публикувано05.03.06 19:21



Малкото дете вкъщи съм аз (21г.), пък ми се струва, че особено на родителите ми ще им се отрази много добре пълното постене. Наистина ядат прекалено много боклуци напоследък. Ама за рожденния ден на баща ми ще имаме гости и ми се ще поне тортата да е обща. И да е вкусна, естествено.
Току що забърках едни нишестета, които заминаха директно в тоалетната. Отдавна не съм яла кремче нишесте (от детската градина), но като че ли тогава имаха поне нормален вкус. Затова окончателно се насочвам към течната сметана, до колкото ми е извесно на Хопла е растителна.

Жената трябва да си знае цената, но никога да не я назовава.


Тема Re: Торта, ама постна?нови [re: Vanilla_Kiss]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано05.03.06 19:25



действайте тогава!
аз успях една година да ги изхраня в къщи 40 дни само с постни манджи - първо, второ и трето.
ама като съм все навън е много трудно - освен салати нищо друго постно не готвят вкусно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.