Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема шоколад във формата на кекс  
Автор Karinka (членка)
Публикувано16.01.06 20:24



250 гр. маргарин
250 гр. масло
2 ч.ч захар
3-4 суп.лъжици какао
ванилия или ромова есенция
Това всичко се разтопява и се отделя се една чаена чаша (за заливане на вече опечения кекс)
Като изстине малко към сместта се се добавят: 2 яйца (оригиналната рецепта е с 4 жълтъка, ама аз не зная какво да ги правя 4те белтъка, които остават), 2 ч.ч брашно и бакпулвер.
Пече се на 180 градуса, около 25-30 мин в стандартна форма за кекс.
Като се опече се надупчва малко и се залива с отделената предварително чаша маслено-какаова смес.
Може и да съм я писала тая рецепта, ама сега го правих и понеже ми е любимата и реших да я споделя.



Тема Re: шоколад във формата на кекснови [re: Karinka]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 14:13



Благодаря за хубавата рецепта и за "Интервюто" !
Господ да ти помага за доброто, да обичаш и да си обичана !
А сега и още една рецепта за шоколадов кекс - само незнам от къде съм я копнала ...?

КЕКС С ШОКОЛАД
Продукти
150 г захар
75 г брашно
75 г краве масло
4 белтъка
1 ч. л. мая на прах
За шоколадовата кувертюра:
150 г шоколадов фондант
150 г течна сметана
75 г краве масло

Приготвяне:
Белтъците се разбиват на сняг. В голямо сито се поставя брашното, пресява се и внимателно, при непрекъснато разбъркване, се прибавят захарта и маята.
Разтопява се маслото и се прибавя. Сместа се разбива с миксер.
Кръгла форма за кекс се намазва с брашно и масло. Тестото се изсипва с лъжица и разпределя равномерно.
В предварително загрята фурна, кексът се пече 30 минути при температура от 180 С, като се проверява с дървено шишче, дали е опечен.След като е опечен се изважда и охлажда.
Докато кексът се пече се приготвя шоколадовата кувертюра. Сметаната се сипва в тенджерка, прибавя се начупен шоколад и масло. Сместа се загрява до ратопяване на шоколада.
С тази смес се облива кекса. След като изстине, кексът е готов за сервиране


Привет !



Тема Re: шоколад във формата на кекснови [re: 1 jena]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано18.01.06 15:46



двете рецепти страхотно се комбинират моята оригинално е с 4 жълтъка, а твоята с 4 белтъка




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.