Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 19.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема шприцовани сладкинови  
Автор Karinka (членка)
Публикувано28.12.05 11:29



Снощи до припадък се опитвах да пусна темата - и регистрирана и нерегистрирана
Сега ще опитам пак - дано тоя път стане, защото вече взе да ми писва!

Въпросът ми е следния:
Каква им е технологията на шприцованите сладки? На мен винаги ми се разпльокват докато ги опека и не приличат на шприцовани, а на най-обикновени купчинки в тавата.
Не, че не ги изяждаме, ама ми се иска да станат едни такива красиви, като на картинка.
Благодаря предварително за помощта, която ще ми укажете



Тема Re: шприцовани сладкинови [re: Karinka]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано28.12.05 12:10



Яко си се развихрила. Нямаш ли рецепта към шприца? Аз така ги правех. Ставаха много красиви, но хич не бяха вкусни. Но съм затрила и рецептата и самия шприц. Предполагам, че съм услужила на някоя добра приятелка и тя е забравила да ми го върне.



Тема Re: шприцовани сладки [re: Mъppp]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано28.12.05 17:51



рецепти бол съм намерила. в случая май по-важна е технологията им на печене.



Тема Re: шприцовани сладкинови [re: Karinka]  
Автор bravoGogo (непознат)
Публикувано29.12.05 09:46



Страшна си ей. Откъде тая енергия бе. :-) Кой яде всичко това дето го правиш :-)...или си на етап обучение :-)

а за сладките. пекат се на слаб огън 150°С - 180°С максимум....поне ония дето са със мас знам...

Aquilla non capit muscas


Тема Re: шприцовани сладкинови [re: bravoGogo]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано29.12.05 14:32



ооооо ядат, ядат и още как!
освен това аз обичам да готвя, а сега по празниците имам повече време за това.



Тема Re: шприцовани сладкинови [re: Karinka]  
Автор Di2 (мама на двечки)
Публикувано04.01.06 07:28



Отскоро имам шприц за сладки, вече правих два пъти, спазвах точно рецептите, градусите и времето за печене и нямах проблеми. Ето ги рецептите:

1 ч.ч масло
3/4 ч.ч захар
1 жълтък
1/3 ч.ч сметана
1 ч.л. ванилия
2 и 3/4 ч.ч брашно
1/2 ч.л. канела
1/4 ч.л. хлябна сода
Щипка сол

Разбиват се заедно маслото и захарта, прибавя се жълтъка, сметаната и ванилията. Пресява се брашното с канелата, солта и хлябната сода и постепенно се прибавя към маслената смес. Пълни се щприца и се правят сладки върху ненамаслена тава. Пекът се около 10-12 минути в предварително загрята на 190С градуса.



1 ч.ч масло
90г крем сирене
1 ч.ч захар
1 жълтък
1 ч.л. ванилия
1 ч.л. настъргана портокалова кора
2 и 1/2 ч.ч брашно
1/4 ч.л. канела
Щипка сол

Разбиват се заедно маслото и крем сиренето. Прибавя се захарта, жълтъка, портокаловата кора и ванилията. Пресява се брашното с канелата и постепенно се прибавя към маслената смес. Пълни се щприца и се правят сладки върху ненамаслена тава. Пекът се около 12-15 минути в предварително загрята на 175С градуса.





Тема Re: шприцовани сладкинови [re: Di2]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано04.01.06 16:23



изглеждат умопомрачително! ти ли ги направи толкова красиви? само да те попитам сметаната в първата рецепта каква е? обикновена заквасена или?



Тема Re: шприцовани сладкинови [re: Karinka]  
Автор Di2 (мама на двечки)
Публикувано04.01.06 18:58



Мерси, украсявахме ги аз и голямата ми дъщеря, че бяха за нейната детска градина
Сметаната е заквасена.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.