Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Търся рецепта за св.дроб по селскинови  
АвторCвилeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 08:42



Бихте ли ми дали предложения...



Тема Re: Търся рецепта за св.дроб по селскинови [re: Cвилeнa]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 10:53



Дробът се изкисва във вода 1 час, да се махне кръвта. Изцежда се и се реже на ивици, по възможност с еднаква дебелина, за да се изпържат равномерно. Пържат се, като се бърка непрекъснато, докато се запържат отвсякъде. Целта е да се запечатат парчетата и да си запазят вкуса. Не се соли. Изважда се дробът и в същият съд се пържи лукът нарязан на полумесеци, като поомекне се слагат нарязаните не много ситно червени чушки. Може да се сложи за красота и някоя зелена. Като се опърлят чушките се слагат сол, черен пипер, дробът и малко вода или бульон и се оставя на тих огън 10-ина мин да остане на мазнинка. Накрая се слага магданоз и се изяжда.



Тема Re: Търся рецепта за св.дроб по селскинови [re: Eli]  
Автор Eдин Kиxoт (де Ла Мерудия)
Публикувано15.12.05 12:05



Още по-добре да го изкиснеш в мляко.

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца


Тема без пържененови [re: Eдин Kиxoт]  
Автор zver4o ((невежа))
Публикувано15.12.05 18:14



най-добре се изкисва дроба в прясното мляко.
Всичко това може да се направи без пържене, с всички продукти поставени в йена или глинен гювеч с чаша вода, чаша вино и много малко мазнина,но дроба предварително бланширан за 2-3 минути да поизлезе кръвта хубаво.
и се задуши за около час на слаба фурна. Носи като продправка дафинов лист, или чубрица или кимион. Соли се накрая
и без това дроба не е полезна храна, поне да не се пържи.

Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам

Редактирано от zver4o на 15.12.05 18:15.



Тема Re: без пържененови [re: zver4o]  
Автор Eдин Kиxoт (де Ла Мерудия)
Публикувано15.12.05 18:28



Що да не е добре? На мен така ми харесва и съм го чувал от много места. Поне се обоснови, като го казваш!

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца


Тема Пърженотонови [re: Eдин Kиxoт]  
Автор zver4o ((невежа))
Публикувано16.12.05 07:31



Вреди на холестерола. Много. И на ендокринните заболявания. И на черния дроб. Никой, боледувал от жълтеница не си позволява пържено. Всички доктори го забраняват. А в последните две години преминах през доста такива. Вярно, че пърженото е най-вкусно.
За проверка - иди в медицина/медицински и поразпитай

Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам


Тема Re: Пърженотонови [re: zver4o]  
Автор Eдин Kиxoт (де Ла Мерудия)
Публикувано16.12.05 09:11



Съгласен съм по принцип за пърженото, но тук все пак не е клуб "медицински" или "диети", а "готварски рецепти". Аз питах за млякото, но го бях прочел грешно и си мислех, че не си съгласна за изкисването в прясно мляко. Извинявай!

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца

Редактирано от Eдин Kиxoт на 16.12.05 09:14.



Тема Re: Търся рецепта за св.дроб по селски [re: Cвилeнa]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано16.12.05 18:25



Изкиснат и нарязан на лентички дроб се слага в намазнен съд (йена или глинен гювеч). Добавяш 1 буркан паприкаш (от готовите), 2-3 глави кромид лук, нарязан на филийки и смачкан със сол, 2-3 моркова на колелца, чубрица (доджен или девисил по вкус), няколко зърна черен пипер и по желание лют червен пипер. При нужда се долива гореща вода да покрива продуктите.
Захлупва се и се пече на 180 градуса около 40 минути. При сервиране - поръсва се със ситно нарязан магданоз



Тема Re: Търся рецепта за св.дроб по селскинови [re: Cвилeнa]  
Автор Ckpoмeн (непознат )
Публикувано18.12.05 13:40



Определено се интересувам от начина по който се готви дробът, когато се коли прасе например - става с лук,бахар и т.н. като манджа....



Тема Re: Като в Чирпанско ли?нови [re: Ckpoмeн]  
Автор zver4o ((невежа))
Публикувано19.12.05 15:10



Има едно село казва се Средно Градище, там я правят манджата, мноооооооого вкусна.

Аз си знам какво да правя
и си правя к'вот си знам



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.