Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема тортанови  
Автор Karinka (членка)
Публикувано06.12.05 22:20



понеже не съм специалист по правене на торти, а много ми се иска да направя една по празниците, дайте ми моля идея каква да бъде.
само да кажа, че с голям мерак съм си купила едно кило крокант и много ми се иска да го ползвам него.
в същност май повече ме притеснява, че не съм наясно с технологията на правене на тортите.
как се прави блат? какво се слага в него? на колко градуса се пече? как се сиропира? какъв крем му отива?
бе ненаучена съм си просто .....



Тема Re: тортанови [re: Karinka]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано07.12.05 10:29



Абе... шти кажа аз на тебе как се прави торта!!!!!!!
Ше зема да ти направя за Коледа от мойта грузинската медената със кондензираното мляко и да ти я пратя по влака в една плетена кошница (от онез дето с капаците, като на Машенка и мечока в приказката)... щото няма да мога да дойда да я направим двете!
Ама ако много искаш, може и рецептата да ти дам... обаче няма да мога да те контролирам като я "изпълняваш"!



Тема Re: тортанови [re: Karinka]  
Автор Dragonesss (Драконка)
Публикувано07.12.05 10:36



Готови блатове също може да си закупиш, да не рискуваш отначало. Иначе най-лесно е пандишпанов блат-6 яйца, чаша захар, разбиват се първо белтъците със захарта, добавят се жълтъците един по един, после с дървена лъжица добавяш чаша и половина брашно, печеш в предварително загрята фурна на 150 градуса до зачервяване, може да добавиш какао ако искаш да е кафяв блата. Кремовете може да са маслени, яйчни, сметанови, целувка/захар с белтък/, с нишесте, разтопена готова глазура или направо намазваш с двуцветен течен шоколат Финети и поръсваш с цветни кокосови стърготини, правих Мраморен кекс един Велик ден и така го украсих. Възможности много, важно е какъв е вкусът на семейството.

time takes time :)


Тема Re: тортанови [re: ДжoДo]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано07.12.05 11:27



Я светни, де. Аз от времето га бях млада и по магазините нямаше нищо, не съм правила торта. Научих се да вляза в магазина и да си купя. Ама нещо са ме засърбяли ръчичките.



Тема Re: торта [re: Karinka]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 13:17



А къде продават крокант?



Тема Re: тортанови [re: Karinka]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано07.12.05 19:25



Преди време написах една рецепта.Ето я отново,дано ти хареса!
Торта на ленти
Рецепта за платките:

6 бр.яйца,150г захар,135г брашно.Пекат се както платките за руло.Всяка готова платка може да намажете с какъвто крем ви душа сака,може да ги поръсвате отвътре и със счкукани различни видове ядки,може да добавяте плод от различни сладка.Получават се невероятни съчетания на вкусове,а и като се отреже парче от готовата торта има особен естетически вид и отвътре,не само като като външен вид и впечатление(там пък може да се украсява едва ли не докато не се разпадне тортата от тежеста на на всичко вложено в нея).УСПЕХ НА ТЕЗИ,КОИТО ИМАТ НУЖНОТО ВРЕМЕ ДА Я НАПРАВЯТ!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: тортанови [re: Karinka]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.12.05 20:00



предлагам лесен сладкиш:
5 яйца, 4 супени лъжици брашно, 4 супени лъжици захар, 4 супени лъжици какао. Отделят се жълтъци и белтъци и се разбиват със захарта (по две лъжици), белтъците до пяна, към разбитите жълтъци и захар се добавят брашното+какаото и се бият с миксер. Белтъците се добавят бавно при непрекъснато бъркане с дървена лъжица (докато изчезнат). Пече се в правоъгълна тава при 250 градуса (става с леко хрупкава коричка - може и още 2 л захар, ако обичаш много сладко). Реже се на три ленти (при по-голяма тава).
1 голяма+1 малка заквасена сметана се разбива с 1 и половина чаена чаша захар, докато започне да застава на формички. Поставя се първата лента и се маже обилно със сметана, после върху нея втората и пак се маже, накрая третата и хубаво се намазва целият сладкиш . Хубаво е ако може да постои в хладилника поне 5-6 часа, да се сиропира блатът от самата сметана.
Само искам да те предупредя от 2-3 месеца заквасената сметана на Данон не се разбива добре (не знам защо), биенето на сметаната е дългичко, като разбъркаш с лъжица трябва да остане дълбока следа, за да не се разтече.
При мен нещата се получават за около 30-40 минути. Успех, че трябва да работя .

Редактирано от tia9 на 07.12.05 20:04.



Тема Re: тортанови [re: ДжoДo]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано07.12.05 20:09



ама Джоооооооо тая торта я знам! ама не ща такава! Между другото със сигурност рецептата е останала у нас някъде и сигурно на пролетното почистване през март ще я намеря



Тема Re: тортанови [re: ***]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано07.12.05 20:13



ами никъде не се продавал. аз го намерих случайно на изложението "произведено в България" в НДК. След като обикалях напразн 2 часа сред тълпа блуждаещи между щандовете е некупуващи нищо хора и след като се убедих, че в същност и аз не мога да си купя нищо, щото то просто няма нищо, което да си струва, случайно попаднах на този щанд на производители и си купих от тях. Хората бях изключително любезни и на въпроса - а от къде мога иначе да си купя, ми отговориха - от никъде, защото работим с дистируботори. На етикета на пакета пише, че е произведено в гр.Варна, цех с.Яребична. има и сайт:





Тема Re: тортанови [re: Mъppp]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано07.12.05 20:16



то за това си говорим - че са ме засърбяли ръчичките! Освен това ми предстои една предколедна седмица отпуска и трябва да я уплътня с нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.