Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рибена чорба...нови  
АвторHИKИ (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 08:09



Ако някой знае рецепта нека я сподели.
Благодаря ви предварително!



Тема Re: Рибена чорба...нови [re: HИKИ]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано25.10.05 11:57



Аз ще предложа 2 рецептички:

1-В тази рецепта могат да се използват няколко вида риба(за предпочитане-морска).В тенджерата наливам вода,колкото искам да ми бъде количеството чорба и я слагам да заври,като и наливам и малко олио.Обелвам една глава лук и я пущам цяла да се свари.След като се свари я изваждам и слагам рибата,няколко зрънца черен пипер и солта на вкус.Когато рибата се свари я изваждам и я обезкостявам,накъсвам месото и го връщам обратно в тенджерата.Когато поизстине(да не е вряла или както още се казва -пръста да търпи топлината) правя студена застройка от кисело мляко и 1 жълтък.Подправям с магданоз.


2-Тази рецепта я правя от шаран(по точно от главите,защото като си купя рибата я нарязвам на шайби и си я изпържвам,а главите оползвотврявам на чорба).Запържвам една глава нарязан лук до златисто,добавям 1-2 с.л. брашно и разбърквам няколко пъти и то да се позапържи,след това добавям червен пипер и него поразбърквам няколко пъти да се позапържи,след което наливам вода за колкото количество искам и оставям да заври.След като заври слагам главите,нарязани домати,черен пипер,сол на вкус и оставям всичко да се свари.Подправям с джоджен.Главите не ги обезкостявам,защото обичам да си ги обирам в чинийката(но могат да се извадят и да се обезкостят по желание).

Редактирано от morska valna на 25.10.05 12:11.



Тема Re: Рибена чорба...нови [re: morska valna]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 19:16



morska valna, strahotna si!



Тема Re: Рибена чорба...нови [re: HИKИ]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано27.10.05 15:51



Ще се престраша и аз да споделя нещо, обикновено само чета, не съм кой знае каква готвачка

Та за рибената чорба, нали съм дунавско чедо, съм яла всякакви (не мога да ги готвя), но най-вкусната за мен е както я правят в северозападна Бг, казват й рибена саламура, ама си е баш чорба .
Доста е трудоемка, тъй като всички продукти първо се пекат (на скара) - лук, чушки, риба (речна), домат; после рибата се обезкостява и се къса на парченца, чушките се белят, накрая всички продукти, вече нарязани, се варят със стандартните подправки, задължително девесил.
Може и да изпускам някоя съставка, спецовете да допълват.
Пак да кажа, вкусът е невероятен, заради предварителното печене.



Тема Re: Рибена чорба...нови [re: morska valna]  
Автор бypkaнчeМодератор (познато)
Публикувано27.10.05 19:41



отдавна обмислям да сготвя първата си рибена чорба и благодарение на твоя постинг, моментът настъпи .
утре ще се прави.
имам едно питане по рецепта №1 - как мислиш, ако сварената глава лук, вместо да се изхвърли, се пасира и се върне обратно в чорбата, ще бъде ли добре? върти ми се из главата, че съм чела подобен вариант на тази рецепта...



Тема Re: Рибена чорба...нови [re: бypkaнчe]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано27.10.05 20:11



Разбира се,че можеш да си я пасираш или накълцаш на по- ситничко.Аз я изваждам,защото у дома така искат,но това не пречи да импровизираш и с някой друг зеленчук.Лично аз,когато я правя за себе си добавям пиперка,картофче,морковче.Оригиналната рецепта не я харесвам,щото малко докарва умита водичка,ама мойте хора тъй си я харесват



Тема Re: Рибена чорба... [re: Чepнokoca]  
Авторacдф (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 01:06



Страхотна идея това с печенето!
Не ми е идвало на ум.



Тема Re: Рибена чорба...нови [re: acдф]  
Автор Rumi (непостоянна)
Публикувано28.10.05 17:54



И аз да добавя нещо за рибената чорба и рибената саламура, може, нали?

За рибената саламура баба ми печеше освен рибата, само зелени чушки. Като се изпече рибата се залива със вода, добавя се мазнина и подправки /магданоз и копър/. Печените чушки се белят и се режат /при желание/, но баба ми ги слагаше цели. Малко трудно е с яденето и тече по брадата като се яде, оаче е много вкусно. Задължителното за рибената саламура е да се яде топла и подправена при сервиране със счукан чесън! Страхотно е! Същата рецепта се прави, като рибата се замества с печено пиле!

Дръжте се естествено!


Тема Re: Рибена чорба...нови [re: Rumi]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано28.10.05 19:15



Докато четях предния постинг, се готвех да пиша и аз за подобна рецепта с печено пилешко. Не съм готвила такова нещо, но съм яла в една гостилница няколко пъти. Страхотно е. Но...готвачката я отмъкнаха по големите курорти и гостилничката западна, за съжаление.

Аз и рибена чорба не съм готвила, но сега се амбицирах. Кажете, моля: нормална ли е цената 99 стотинки за глава от толстолоб? Или са някакви вмирисани глави? Предлагат се в магазин на СВА.



Тема Re: Рибена чорба...нови [re: HИKИ]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 17:17



Izvinete za latinicata
eto moqta recepta:
Ribata se vari a zaedno s neq morkov narqzan na edro glava luk razrqzana na 4 i predvaritelno zapechena leko na kotlona da dobie cheren cvqt po kraq, mashterka i po jelanie kartof. Ribata se izvajda i obezkostqva, sled koeto se vryshta. Dobavq se sol i devisil i domat narqzan na edro. Servira se s hrqn.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.