Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Броколинови  
Автор Blue Moon (Stilisimo Blue)
Публикувано11.10.05 15:46



Винаги ги(го) правя по един и същи начин - панирано. А ми се ще да пробвам нещо по-различно. Ако имате някакви интересни идеи, с удоволствие ще ги пробвам. Имайте предвид, че е прясно, не е от тези замразените броколи.
Предварително благодаря!



Тема Re: Броколинови [re: Blue Moon]  
Авторtolkova (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 16:25



Миналата седмица имах същия проблем. Поразрових малко в нета и из старите готварски книжки и ето какво изкомбинирах: Сварих броколито накъсано на розички в подсолена вода, 1/2 пакет спагети/от най-дебелите мисля, че бяха №3/ също сварени, имах малко пушено пиле в хладилника, него нарязах на дребно, малко черен пипер,чесън на прах, пресен босилек и пикантина.Всичко това разбърках в по-дълбока тавичка и залях със сос бешамел.Отгоре на рендето кашкавал и запекох във фурната.Стана много вкусно!
Надявам се да ти бях полезна!



Тема Re: Броколинови [re: Blue Moon]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано11.10.05 16:47



Салата

Пускаш го във вряла вода със сол, само за 2 мин. След това хубаво се изцежда водата, слагаш чесън, зехтин и оцет /ако е балсамов още по добре/.



Тема Re: Броколинови [re: Blue Moon]  
Автор Eдин Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано11.10.05 17:03



Аз пък никога не го правя панирано. Това да не ти е карфиол. Правя го или леко запържено във вок, или леко зварено на пара, но и двете обработки са кратки и трябва да се внимава, защото много бързо омеква и после се разкашква при опит за консумация.

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Re: Броколинови [re: Eдин Kиxoт]  
АвторBLUEMOON (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 18:58



Благодаря за идеите!
Пробвайте и панирано - божествено! И няма нищо общо с карфиола и миризмата му! Аз пък не обичам карфиол. Само външно си приличат иначе на вкус прилича на тиквички пане. Ама ми хрямна нещо да го задуша с топено сирене, диньо сирене и готварска сметана. И отгоре леко с настърган кашкавал. Нещо подобно съм яла преди време в едно заведение. Чудно беше. Ще го пробваш и ще кажа!
Лека вечер и вкусни идеи за вечеря!



Тема Re: Броколинови [re: BLUEMOON]  
Автор zver4o ()
Публикувано11.10.05 20:11



Аз да кажа, че ядох на едно гости подобно нещо и беше много вкусно, но точна рецепта по обясними причини не мога да дам. Броколито беше на розички, но имаше и още едно на малки зелчета/мале че се излагам, ама не знам какво беше-във всеки случай не карфиол/ . Това беше задушено в йенска тенджера, докато пием ракийката, жената го сипа в тава, сложи му малко сметана Хопла за готвене, топено сирене, поръси с кашкавал и отгоре поръси с черен пипер и някаква зелена подправка-не се и помъчих да запомня, щото моите канибали такива неща не ядат. Сега като се замислям обаче май имаше и малко царевица.
А ти като пробваш кажи, че аз нещо като не се яде у нас, чакам да дойдат гости и започвам едни изпълнения....
Сина ми като не ще да направи нещо, вече втори месец го плаша със салата с ролца от раци, е, все още минава номера

все някой трябва да е виновен, но защо да съм аз


Тема Re: Броколинови [re: zver4o]  
Автор Eдин Kиxoт (де ла Мерудия)
Публикувано11.10.05 20:57



Брюкселско зеле е било това на малките зелчета. Йък!

Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.


Тема Re: Броколинови [re: Blue Moon]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано11.10.05 22:07



Пробвай леко сварени, след това залети с дебел пласт сос бешамел и запечени във фурната.
перфекциозно!



Тема Re: Броколинови [re: Blue Moon]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано17.10.05 12:30



Благодаря за идеята. Панирано е страхотна.

Успешна седмица

Шина



Тема Re: Броколинови [re: Shina]  
АвторJana (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 14:50



а преди да го панираш,бланшираш ли го?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.