Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема нещо бързо със свинско  
Автор taur ()
Публикувано28.09.05 11:39



Утре ве4ер ще имам гости,но съм на работа и се прибирам в 5-5.30 и те ще дойдат с мен,така 4е докато си пият аперитива трябва да сготвя нещо.Имам свинско месо в нали4ност,но нямам никаква идея как да го направя.Трябва да е нещо в тенджера.Общо ще бъдем 4има.И десерта не съм измислилаАко мога нещо да приготвя от днес няма да бъде никак лошо.
Мразя такива стресови ситуации.



Тема Re: нещо бързо със свинсконови [re: taur]  
Автор PeПиЧka (любимка)
Публикувано28.09.05 11:52



Бих направила кавърма, но от днес ще изпека чушките и доматите (така по ми харесва), ще ги почистя и нарежа, и утре пей сърце.
За десерт - плодове
Ако държиш да направиш нещо - ще трябва да се потрудиш тази вечер



Тема Re: нещо бързо със свинсконови [re: PeПиЧka]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано28.09.05 12:38



Задушено в тенджера под налягане.
Настъргани моркови, целина /главата/, дребно нарязани дръжки от целина и магданоз, кромид лук поне 2 глави /също много дребно/, дафинов лист, черен пипер на зърна, водичка и ако искаш малко вино. По желание лъжица доматено пюре или настърган домат /но на мен не ми харесва/. Ако имаш дребни главички лук можеш да ги сложиш цели.
Днес можеш да си настържеш и нарежеш зеленчука и утре като се прибереш го слагаш в тенджерата с месото и след 30 мин си готова. При поднасяне пресен магданоз и смлян черен пипер. Слагаш малко вода, за да не се налага да сгъстяваш соса.
Правила съм го и със месо току що извадено от фризера. Спасявала съм се много пъти с такова задушено.
За гарнитура картофено пюре или картофена салата направена тази вечер. Утре й слагаш само пресен магданоз и готово.
За десерт 1-2 вида сладолед с пресни плодове или някакъв топинг.



Тема Re: нещо бързо със свинсконови [re: taur]  
Авторzaeka (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 12:56



Нарежи свинското на кубчета , около 5/5 см,и го задуши до пълно омекване. Като изври водата /която си сипала заедно с мазнината/ го оставяшда се изпържи и да хване коричка.Измиваш си и нарязваш 300/400грамагаби/средно голями/ на ленти, не като весник а около 1/2 см дебелина, пахаш ги при свинското , добавяш и 1/5 пакетче масло /заради гъбите/ и 1 чаша вода и оставяш да се задушава. Моите котлони имат 6 степени и аз използвам чта, а ако е с 4 степени използвай 2ра. Добави след 10 на минути около 300 грама червено вино , 2 супени лъжици лютеница ,малко от подправката на маги саз зеленчуците,/ако не я използваш просто си купи само за момента едно от малките пакетчета/и остави за o6te10 на минути да се задушава./добави още една чаша водаи 2-3 топени сирена от триъгълните/ През това време си нарежи 2 по голями глави лук на шайби ,моркови на лентички и чушки 2 на лентички. Прибави всичко в тенджерата, добави 6типка босилек, 6типка риган, 6типка мащерка, 6типка дивисил един лист дафинов лист, 6типка майорана.Стои още 5-7 минути на котлона, и следтова го оставяш някъде настрани захлупено докато истине. Нямаш проблем да го зготвиш днес , а утре само да го притоплиш. да им е вкусно на твоите гости утре. А ко не ви хареса донесете го в нас, мойто домочадие го обожава. Същото ядене го приготвям и със пилешко филе.Не забравяй ,4е свинско и телешко се готвят около 1 час,за да не останат сурови.Нестават за моментно готвене. На това ядене най подхожда червено вино и картофена салата. За десерт измисли някаква лека плодова салата.


Редактирано от минaвaщa на 28.09.05 22:11.



Тема Re: нещо бързо със свинсконови [re: taur]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 14:55



Аз понеже не обичам много да си играя,бих ти предложила следната рецепта:
В йенски съд с капак слагаш няколко парченца масло,отгоре ред месо на парченца/посолени и поръсени с черен пипер/,ред нарязани гъби,няколко парченца топено сирене.Така поне 2 реда.най-отгоре парченца масло и ред топено сирене.Сипваш 1/3 вода/аз слагам повече защото харесвам соса/ и печеш похлупено до готовност.
За десерт:
3 яйца + 1 ч.ч захар +1 ч.ч брашно с 1 бакпулвер се разбиват добре с миксер.Намазваш кексова форма с олио,нареждаш плодове от компот и изсипваш сместа.Печеш.Като го извадиш от фурната го обръщаш в подходящ съд/аз използвам поднос/ и го поливаш докато е топъл със сока от компота.Отгоре може да го украсиш със сметана,а може и без нея
Надявам се да съм била полезна.Успешно посрещане и весело прекарване



Тема Re: Много стресово :-(нови [re: taur]  
Автор1 жeнa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 16:57



За предястие -
сурова салата от домати, краставици, 1-2 чушки, червен лук и магданоз. Поливаш с 2-3 с.л. зехтин, 1 с.л. оцет и 2 ч.л. сухия дресинг на Котани за салата. Разбъркваш.
опаковка майонеза разбиваш с 1-2 с.л. кисело мляко и 1 с.л . горчица. Добавяш нарязан на ситно салам (мек или кренвирши 1-2) + микс от царевица и моркови (в металните кутии - не помня марката). Объркваш всичко - за разкош . отгоре няколко маслини и клончета магданоз.
Плато с няколко вида саламчета, кашкавал и сирене. Тази вечер можеш да свариш яйца и утре сутрин да ги обелиш и сложиш в хладилника, а вечерта само разрязваш и ги цопваш в платото полъсени с червен и черен пипер.
За основното - свинското - най-лесно е!
Само гледай първо него да сложиш утре, или по-добре още тази вечер го направи, а утре го подтопли.
Най-елементарното и най-вкусното. Месото на пържолки (евентуално на хапки). Нареждаш ги в йена, като между тях ръсиш Вегета или Пикантина + чер пипер + риган. Върху тях 1-2 бурканчета с консервирани печурки (заедно със сока). Добавяш водичка (до една трета от съда да стигне). Захлупваш с капака и мяташ във фурната. Печеш около час и половина (до два) - отначало на по-силно 250 градуса, после на по-слабо - 150-200 градуса. Пържолките трябва да се зачервят в йената.
За десерт - вече ти казаха - плодове.
Малко финес можеш да им покажеш със сервиране на круши със сирене (марково)
Ако разполагаш с финанси - купи готови пастички. Има разкошни - около 1-1,5 лева бройката в една сравнително нова сладкарница на Графа (София) от десния тротоар посока от Попа към реката.
Купи и някалко пакетчета фастъци, чипс, дребни солени сладки.

Ами това е аварийно - Весело изкарване!





Тема Re: нещо бързо със свинсконови [re: zaeka]  
Автор taur ()
Публикувано28.09.05 19:45



Мерси.Да ти кажа твойта рецепта най ми допадна и ще я по4на още сегаПри това имам и пове4ето от продуктите.Мисля да заменя морковите и 4ушките със един зелен4уков микс подръка,но не знам вместо топено сирене какво бих могла да сложа
Така утре само картофената салата ще забъркам
А за десерт ще купувам нещо готово



Тема Re: нещо бързо със свинсконови [re: taur]  
Авторzaeka (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 19:54



Радвам ,се че рецептата ти е харесала.Можеш да замениш топехото сирене със 2 супени лъжици сметана,или още по лесно- с 2 лъжици брашно размити в малко вода на гладка кашица.


Редактирано от минaвaщa на 28.09.05 22:12.



Тема Re: нещо бързо със свинсконови [re: zaeka]  
Автор taur ()
Публикувано28.09.05 21:49



Супер - ще сложа брашно и ще пиша за отзивите от гостите ми.
И благодаря на вси4ки 4е ме спасихте с рецептите



Тема Re: нещо бързо със свинсконови [re: zaeka]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 09:08



Много бе, и по диагонал да ги мериш 5 см. са си 5 см.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.