Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема свински ребранови  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 09:51



Дайте идеи какво да за ястия със свински ребра . Имам около 5-6 кг във фризера , така че ще ми трябват доста идеи .
Благодаря



Тема Re: свински ребранови [re: Marи]  
Автор Mandarina ()
Публикувано20.09.05 10:30



Ще развалиш цялата работа, ако поне 1 кг от ребрата не изпечеш на скра на истинска жар. По празничните дни в които може да се излезе сред природата (разбира се стига да не вали). Просто след като се размразят, се подправят по желание с каквото ти се иска (черен, червен пипер, кимион....) и хоп на скарата.
Другото, което в момента звучи най актуално за мен е гювеч. В момента на пазара има всички необходими пресни зеленчуци за един супер гювеч с ребра. Аз нарязвам зеленчука на много ситно (като за мусака), само бамята слагам цяла. Слагам всичко това заедно с суровото месо (ребра) в пръстен гювеч с капак и пека около 2 часа. Много е вкусно.
Друг вариянт е с прясно зеле, но на зеле ще се наядем през зимата, така, че ти препоръчвам гювеча.
Това е за бързо приготвяне, без много въртене около печката.
Успех!



Тема Re: свински ребра [re: Mandarina]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано20.09.05 11:21



В неделя ги сварих за около 30 мин. в тенджера под налягане само с лъжица Вегета. Вчера половинката ми беше направила с половината от тях (бяха две паламарки с по около 5-6 ребра) чудесен ориз. Най-вероятно беше използвала бульона, защото оризецът беше леко мазен и много вкусен.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: свински ребранови [re: Mandarina]  
АвторSys (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 13:21



" Просто след като се размразят, се подправят по желание с каквото ти се иска (черен, червен пипер, кимион....) и хоп на скарата."





Тема Re: свински ребранови [re: Sys]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано20.09.05 22:35



Аз се сещам,че могат да се сготвят и с боб(бял боб имам предвид) на яхния



Тема Re: свински ребранови [re: morska valna]  
Автор zver4o ()
Публикувано21.09.05 07:41



Може и с бял боб, може с кисело зеле, с ориз, на обикновена яхния с картофи, с грах, със зелен боб.
Аз обаче най-ги обичам задушени в гърнето с равни части бира, вино, вода, съответните подправки и 2 с.л. соев сос. А за разнообразие понякога слагам топено-пушено сирене /от червата/ да се запече за още 15 мин. и после си ближеш пръстите покрай ребърцата.

все някой трябва да е виновен, но защо да съм аз


Тема Re: свински ребранови [re: Mandarina]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано21.09.05 11:23



Преди да ги печеш, ако не те мързи, обели ципата откъм кокалите и после мариновай.
Не се огъват после като се пекат и стават по-вкусни отвсякъде.

Имаше един сайт с 1000 указания как да се приготвят печени ребра, ама само това си спомням и имаше добър ефект

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине

Редактирано от Maтa Kocмaтa на 21.09.05 11:23.



Тема Re: свински ребранови [re: zver4o]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано21.09.05 20:15



А за разнообразие понякога слагам топено-пушено сирене /от червата/ да се запече за още 15 мин.

Извинявай, ама не ми стана ясна какво е това топено-пушено сирене от червата.



Тема Re: свински ребранови [re: Maтa Kocмaтa]  
АвторMagi (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 21:26



Благодаря на всички за чудесните идеи. С манджичките ще се справя , но с печени на скара не съм сигурна . Преди известно време имах несполучлив опит , станаха едни сухи и жилави . Ако ги държа повече в марината може би ще станат по крехки , тези дни ще пробвам .



Тема Re: свински ребранови [re: Magi]  
Автор Mъppp (пристрастен)
Публикувано22.09.05 10:46



Ами опечи ги във фурната. На силна фурна, пък мазнината ще си остане в тавата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.