Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тефлонови тиганинови  
АвторSUNY (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 10:26



Здравейте! Вярно ли е, че в тефлоновите тигани не бива да се соли, когато се пържи нещо, защото се разрушавало незалепващото им покритие????
Имате ли наблюдение по въпроса? Говоря за тиганите ТЕФАЛ, които се продаваха в Билата преди година. Има и нещо друго....как ги почиствте?



Тема Re: Тефлонови тигани [re: SUNY]  
Автор Eowyn_ (на почивка)
Публикувано13.09.05 12:39



Глупости, просто не трябва да се ръчкат с метални вилици, ножове и т.н. А пък и ти не ползваш морска сол на кристали с 1 см. диаметър, нали?

Чистят се с гъба, но с меката страна. Никога не се трият с шкурката.
Аз си купих миналата година два такива тигана, от Била- за палачинки и едно по-мъничко и съм страшно доволна. В идеално състояние са засега.

Parliamo Italiano!


Тема Re: Тефлонови тиганинови [re: Eowyn_]  
АвторSUNY (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 14:26



И аз си купих 2 от Билата миналата година. 1-я се ползва много често, но като го мия имам чувството че остава мазен, докъто е мокър.



Тема Re: Тефлонови тиганинови [re: SUNY]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано13.09.05 15:46



е това е от покритието, така трябва да бъде



Тема Re: а ДАЛИ НАИСТИНА СА ВРЕДНИ?нови [re: SUNY]  
Авторчyдeщa ce (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 16:19



Напоследък много се пише за това. Кажете вие какво мислите.



Тема Re: Тефлонови тиганинови [re: SUNY]  
АвторChef (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 12:06



Вярно, солта взаимодейства с покритието и намалява живота на тигана, както и "незалепяемостта". Може да солите манджата най-накрая, преди да я свалите от огъня. И без това солта пречи на месото да запази вкусовите си качества.



Тема Re: Тефлонови тиганинови [re: SUNY]  
Автор зeлeнa тpeвичka (росна)
Публикувано15.09.05 20:56



Аз имам на Тефал тригодишни тенжери, тавичка, тигани. Готвя, както преди това в обикновените. Прочети упътването за ползване на тигана и не слушай всички мълви, които се носят.
За миенето, нормално ми се струва да стои на капчици водата.



Тема Re: Тефлонови тиганинови [re: SUNY]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 11:20



Не вярвам, че солта поврежда. Дори и българският ми тиган на 10 годишна възраст си е читав още при толкова изпържени омлети със сирене (държа го в саламура със сол); миш-маши; риба; посолявани патладжани и т.н.
Опитай една изпитана от мен практика.
Преди да започнеш да миеш тефлоновата съдинка - избърши я внимателно с кухненска хартия. С нея се попива много от мазнината и те улеснява. Не жали хартията - избърши няколко пъти.
После с гъбичка и веро (различните видове).
Лично аз имам повече затруднения с полепването на мазнина отвън на тигана-отстрани и отдолу - много трудно се отстранява, с тел се изчегъртва, а съм маниачка на темата чисти съдове
Когато ти е по-трудно да отстраниш мазнина - можеш да пробваш и с обикновена сода-бикарбонат с бързичко и обилно изплакване.
Но нищо не е вечно, нали ...???
То ако не се повреждаха след време тефлоните - производителите щяха да фалират ...

Привет !



Тема Re: Тефлонови тиганинови [re: 1 jena]  
Автор Mъppp (ентусиаст)
Публикувано16.09.05 13:37



Аз като безграничен мързел тикам тефлоновия тиган в миялната. Нищо му няма. Проблемът наистина е отвън. Пръскам с обезмаслител - някакъв италиански. А като прочетох предписанията за керамичния плот на печката, реших, че не трябва да се използва. И си казах - кой кого. Пека отгоре чушки и филийки. Плотът се предаде и работи безотказно, да чукам на дърво.



Тема Re: Тефлонови тиганинови [re: Mъppp]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 16:59



Жълт е на цвят - пулверизатор - ако е същият ...????
Много е добър. С него си почиствам и плочките около печката, когато напръскам, а и вътре във фурната.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.