Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема молбичка:)  
Авторцeлryбa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 14:30



Имам следният проблем - веднъж в седмицата се събираме по женски с две приятелки и си спретваме кулинарна вечер докато мъжете ни играят карти.Дотук добре,ама едната приятелка е вегетарианка,а другата с удоволствие си хапва месце.Направо се виждам в чудо всяка сряда докато натъкмя менюто така,че да пасва на вкусовете и на двете.Та молбата ми е следната - предложения за месни ястия с гарнитури,които могат да заситят вегетарианци.И колкото по-засукани,толкова по-добре.Иска ми се да се представям подобаващо,защото гостенките ми са от две други националности и ми се ще да ги смайвам всеки път,когато аз съм наред.Благодаря предварително



Тема Re: молбичка:) [re: цeлryбa]  
АвторMiM (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 14:55



Пилешки хапки - месце
Паниран патладжан - гарнитура която става за основно на вегетарианци



Тема за МIM [re: цeлryбa]  
Авторцeлryбa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 22:02



Почаках,почаках и други съвети и като никой друг не се включи,реших,че е време да ти благодаря.Може и тази тема да е дъвкана и предъвквана много пъти и на хората да не им се занимава да пишат едно и също непрекъснато за онези,които са се включили токлкова късно.Това с патладжаните не е лоша идея.Още веднъж мерси,а аз ще се оправя някак си.За щастие редът ми идва веднъж на три седмици:)

Всичко най-хубаво от мен!



Тема Re: за МIM [re: цeлryбa]  
Автор lPA (ентусиаст)
Публикувано08.09.05 23:43



Здравей,
Не пишеш вегетарианците ядат ли мляко, яйца, сирена.

Ако разгледаш малко теми в клуба, можеш да намериш много рецепти, които да ти допаднат:

баница - сирене, спанак, лук, гъби - много варианти
салата снежанка / таратор
постни сарми - на тази страница има такава тема и линк, пуснат от минаваща:




картофи огретен
имамбаялдъ
чушки бюрек или с доматен сос
мишмаш
тиквички с кисело мляко и чесън или на кюфтета
ориз с маслини
картофени кюфтета
броколи със сос сметана и синьо сирене
пълнени гъби

Толкова много подходящи неща има, че човек не може да изброи всичко.
Ако търсиш нещо конкретно горе на екрана има опция "дири".

Желая ти успех.





Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш.

Редактирано от lPA на 08.09.05 23:47.



Тема много благодарянови [re: lPA]  
Авторцeлryбa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 12:09



и на IPA,полека-лека почнах да се ориентирам във форума,така че за сега спирам да досаждам:)a иначе вегетарианците не са вегани и ядат животински продукти като яйца и мляко,проблемът е по-скоро от технически характер(не се намират свястни лозови листа примерно или пък кори за баница)Но това си е мой проблем,ще си го решавам сама:)
още веднъж мерси и всизкако хубаво!



Тема Re: много благодаря [re: цeлryбa]  
Автор MlAOW ()
Публикувано09.09.05 12:33



Аз се сещам за кашкавал пане,чушки пане,чушки бюрек,огретен,задушени зеленчуци,пълнени зеленчуци с някаква плънка например от сирена.



Тема Re: много благодарянови [re: цeлryбa]  
Автор lowenzahn (непознат )
Публикувано09.09.05 13:09



където живея в момента приготвят много вкусни гъби. малки средни на големина (разполовени), задушени, после врат в сметанов сос, с наситнен лук и магданоз. не съм много сигурна за рецептата... но аз съм веге и ти казвам, че гъбите са достатъчни за вечеря, ако са със сос и препечен хляб. за гарнитура - първят почти на всичко.

а лозовите листа си ги набрах, измих и ги пъхнах във фризера...защото и тук няма, или ако има са стари, жилави, абе ужасни.

успех с партито



Тема za lowenzahn:)нови [re: lowenzahn]  
Авторцeлryбa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 13:42



"после врат в сметанов сос, с наситнен лук и магданоз" -весела римичка се е получила:) а иначе за брането на лозово листа - аз даже няма и къде да си бера.В турските магазини продават едно огромни и жилави и пресолени,и да ги изкисвам 3 дена във вода пак продължават да горчат от сол.Това с гъбките е звучи вкусно



Тема Re: za lowenzahn:)нови [re: цeлryбa]  
Автор lowenzahn (непознат )
Публикувано09.09.05 16:04



хахаха, не съм забелязала , че има рима.

иначе и аз от тези турските се оплаквам...до скоро и аз не можех да намеря лозови листа да си набера и забелязах, че един съсед има лоза за декорация, която се катери по къщата..тъкмо я беше орязал и аз го питах дали мога да взема листата..той не само че ми ги даде, но и намери още хора с лози и ги питал дали мога да ида да си набера от тях!!! та на всички обяснявах за какво са ми, та как ги приготвям...щура история...

та така, дерзай...



Тема Re: za lowenzahn:)нови [re: lowenzahn]  
Авторцeлryбa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 17:31



И листата от декоративната лоза стават също за сърми?Това не го знаех.Винаги съм била скептична към тези диви или декоративни лози.Не знам защо ,но ми се върти нещо в главата,без конкретно да мога да си спомня какво,но което във всеки случай ме е спирало да посегна към тези лози.Все си мислех,че те са горчиви или негодни за ядене.Тая година така и така съм ги и зпуснала,но за догодина ще знам.Защото декоративни лози си имаме и ние:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.