Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Фурна за хлябнови  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано27.07.05 12:14



Здравейте!
В събота си купих фурна за хляб"Мулинекс" и до днес имам 6 неуспешни опита да си направя хляб.Започвам да си мисля,че нещо фурната е дефектна.... Смених няколко вида брашно,мая,спазвам стриктно грамажа и последователността при поставяне на продуктите и пак не става.Излиза малка топка,твърда като камък.Моля някой,ако има такава да ми пише трябва ли да се прави нещо допълнително,което не го пише в инструкциите или да ми даде проверена рецепта.Много благодаря предварително



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: чepвeнopoзka]  
Автор alys ()
Публикувано27.07.05 14:41



Имаше подобна тема. Ето я:

.
Казваш, че фурната е Мулинекс. Имам идея да си купя по-нататък. За колко я купи и от кой магазин (ако е по-известен, разбира се).



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: alys]  
Авторchoosy (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 16:43



имам хлебопекарната на Мулинекс от доста време и досега нямам неуспешен опит за хляб с нея. Хлябът, който преви е разкошен и го потвърждават всичките ни приятели, които са го опитали. Кексовете също са страхотни.
Ти коя рецепта ползваш и на коя програма го печеш?



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: чepвeнopoзka]  
Авторбokи (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 18:22



Дайте ми някакъв адрес да Ви изпратя вярно упътване.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: бokи]  
Автор alys ()
Публикувано27.07.05 20:31



Може ли да го дадеш тук, в клуба?



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: choosy]  
Автор alys ()
Публикувано27.07.05 20:35



Може ли рецептата за 1 вид хляб и за 1 вид кекс? Днес в Била имаше промоция на видове брашна и хлебопекарни. Бяха направили козунак с готово брашно, но ми се стори солено, а иначе външният вид беше прекрасен. Хлебчетата бяха хубави.



Тема Re: Фурна за хляб [re: alys]  
Авторboki (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 09:26



Ne ne moga.Triabva mi email adres.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: alys]  
Авторchoosy (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 10:59



Моята хлебопекарна е отпреди доста време и е вече стар модел. Доколкото знам, Мулинекс предлагат на пазара вече нов модел и упътванията трябва да са различни. Мисля, че ти имаш новия модел със стария превод.
Аз нямам превод на български на моето упътване, но винаги, дори и да имам, от професионален интерес прочитам и немския. Моята рецепта за бял хляб - 210 мл вода, 350 гр. бяло брашно, 1,50 щипка сол, 1 пак. суха мая, програма 5 - 58 мин. Има и дълга програма. Рецептата за кекса не я помня точно - не пиша от вкъщи. Моят съвет е да пробваш Боки или да се обърнеш към представителството на Мулинекс.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: alys]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано28.07.05 14:09



Купих я от Технополис за 169лв.(750 гр).Имаше само 2 модела.По принцип не я харесвам тази марка,но другата я чувам за първи път.После разбрах,че Звездев я рекламира.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: choosy]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано28.07.05 14:16



Пробвах бял хляб без кори на 4пр.,бял хляб на 3пр,пълнозърнест на 2пр.,домашен и селски на 4 пр.То под рецептата си пише на коя програма да го пека.Изобщо не втасва.Става ли различен вид хляб само на 1 програма?
Точно същата е рецептата за бял хляб в упътването,която правих.Ще я пробвам на 5пр.

Редактирано от чepвeнopoзka на 28.07.05 14:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.