Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Фурна за хляб  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано27.07.05 12:14



Здравейте!
В събота си купих фурна за хляб"Мулинекс" и до днес имам 6 неуспешни опита да си направя хляб.Започвам да си мисля,че нещо фурната е дефектна.... Смених няколко вида брашно,мая,спазвам стриктно грамажа и последователността при поставяне на продуктите и пак не става.Излиза малка топка,твърда като камък.Моля някой,ако има такава да ми пише трябва ли да се прави нещо допълнително,което не го пише в инструкциите или да ми даде проверена рецепта.Много благодаря предварително



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: чepвeнopoзka]  
Автор alys ()
Публикувано27.07.05 14:41



Имаше подобна тема. Ето я:

.
Казваш, че фурната е Мулинекс. Имам идея да си купя по-нататък. За колко я купи и от кой магазин (ако е по-известен, разбира се).



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: alys]  
Авторchoosy (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 16:43



имам хлебопекарната на Мулинекс от доста време и досега нямам неуспешен опит за хляб с нея. Хлябът, който преви е разкошен и го потвърждават всичките ни приятели, които са го опитали. Кексовете също са страхотни.
Ти коя рецепта ползваш и на коя програма го печеш?



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: чepвeнopoзka]  
Авторбokи (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 18:22



Дайте ми някакъв адрес да Ви изпратя вярно упътване.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: бokи]  
Автор alys ()
Публикувано27.07.05 20:31



Може ли да го дадеш тук, в клуба?



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: choosy]  
Автор alys ()
Публикувано27.07.05 20:35



Може ли рецептата за 1 вид хляб и за 1 вид кекс? Днес в Била имаше промоция на видове брашна и хлебопекарни. Бяха направили козунак с готово брашно, но ми се стори солено, а иначе външният вид беше прекрасен. Хлебчетата бяха хубави.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: alys]  
Авторboki (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 09:26



Ne ne moga.Triabva mi email adres.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: alys]  
Авторchoosy (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 10:59



Моята хлебопекарна е отпреди доста време и е вече стар модел. Доколкото знам, Мулинекс предлагат на пазара вече нов модел и упътванията трябва да са различни. Мисля, че ти имаш новия модел със стария превод.
Аз нямам превод на български на моето упътване, но винаги, дори и да имам, от професионален интерес прочитам и немския. Моята рецепта за бял хляб - 210 мл вода, 350 гр. бяло брашно, 1,50 щипка сол, 1 пак. суха мая, програма 5 - 58 мин. Има и дълга програма. Рецептата за кекса не я помня точно - не пиша от вкъщи. Моят съвет е да пробваш Боки или да се обърнеш към представителството на Мулинекс.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: alys]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано28.07.05 14:09



Купих я от Технополис за 169лв.(750 гр).Имаше само 2 модела.По принцип не я харесвам тази марка,но другата я чувам за първи път.После разбрах,че Звездев я рекламира.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: choosy]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано28.07.05 14:16



Пробвах бял хляб без кори на 4пр.,бял хляб на 3пр,пълнозърнест на 2пр.,домашен и селски на 4 пр.То под рецептата си пише на коя програма да го пека.Изобщо не втасва.Става ли различен вид хляб само на 1 програма?
Точно същата е рецептата за бял хляб в упътването,която правих.Ще я пробвам на 5пр.

Редактирано от чepвeнopoзka на 28.07.05 14:24.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: чepвeнopoзka]  
Авторchoosy (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 15:01



Предлагам да не пробваш. Проблемът не е в марката или уреда. Проблемът е в превода. Обади се в търговското представителство на Мулинекс и поискай новия превод. Убедена съм, че ще ти помогнат.
ТП на СЕБ Девелопмънт
1404 София, ул. Деян Белишки 32Б, тел/факс : 02/958 66 43
На дребна бяла техника в Техномаркет също може да ти дадат нов превод, но ако искаш да спестиш време и разкарване - представителството ще ти го изпратят по мейла.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: чepвeнopoзka]  
АвторLucita (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 15:35



Червенорозка, предполагам, че си купила същия модел Мулинекс, който и аз си купих преди около 2 месеца (то и друг модел тук няма, на същата цена, от Технополис). С машинката имам 2 (даже) малки книжки на български език, но изобщо не ги чета, защото в тях има грешки при превода.
Първата рецепта, която пробвах (и тя ми беше единствената неуспешна), беше май за селски хляб. Та в нашия превод бяха намалили количеството на маята и по тази причина, понеже не погледнах оригиналната френска книжка, изпекох едно камъче. Точно камъче - не втаса изобщо.
Разрових се в интернет и намерих едно ръководство на английски език за Мулинекс, че френският не ми е от много познатите езици и го ползвам него. Освен това, чета рецепти от един друг форум, а и има сайтове
с рецепти за хлебопекарни.
Тук някъде бях писала, че ползвам машинката основно за месене на тесто, пробвала съм няколко вида хляб и панетонето от книжката. Нямам възможност да я пускам много често, но определено съм доволна от покупката й. О,да, забравих, варих сладко с нея. На шега, на майтап, сварих около 15 бурканчета сладко от дребни червени плодове.
В момента съм на работа и не мога да ти напиша никаква рецепта, защото не ги помня наизуст.
И не пробвай белия хляб на 5 програма - тя е за друго.
Не й се плаши, ще видиш, че ще си доволна.
Поздрави!



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: choosy]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано28.07.05 15:42



Благодаря ти.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: Lucita]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано28.07.05 16:16



чудно ще стане,ако ми пратиш рецепти.Много обичам пълнозърнест и царевичен.С такова желание я купих тази фурна.Ще взема да се обадя и в представителството да видя дали ще ми пратят нещо.По таблицата най-накрая в книжката на БГсе усъмних,че има сбъркано-различна с другите книжки и не я разбирам нещо





Тема Re: Фурна за хлябнови [re: alys]  
Автор чepвeнopoзka ()
Публикувано28.07.05 16:28



Много сори,че съм повторила тематаТолкова се бях развълнувала,че проверих само на 1 и 2



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: чepвeнopoзka]  
Автор alys ()
Публикувано28.07.05 19:22



Няма лошо, че си повторила темата. Мене също ме вълнува и не съм сигурна дали си струва купуването на хлебопекарна. Много често срещам мнението, че я ползват само за месене на хляба. Ако си купя, ще искам да си прави всичко.



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: boki]  
Автор alys ()
Публикувано28.07.05 19:24



Имейлът ми е alys@abv.bg.



Тема Re: Фурна за хляб + сладка ...?нови [re: Lucita]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 14:45



HI !
Моля те, напиши по-подробно как заваряваш сладката(конфитюрите и т.н.) в уреда за печене на хляб .
Вътре вариш само плодовете ...??? или бурканчетата ...???
Отдавна се каня да купя и този уред за кухнята (само дето май място за нея нямам свободно ...).
И още нещо искам да питам за тези фурнички. Може ли в тях тестото само да втасва ...??? Козунаците с пълнеж добри ли се получават изпечени в тях ?
Привет !



Тема Re: Фурна за хлябнови [re: чepвeнopoзka]  
АвторLucita (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 15:03



Здравей, червенорозка!
Пиша ти засега 2 изпитани от мен рецепти (тъй като нямам много време да експериментирам и правя едно и също). Ако можеш, води се по оригиналната книжка на фурничката.
Основен бял хляб
330 мл вода
2 с.л. сухо мляко
(или 300 мл вода + 30 мл прясно мляко)
500 г брашно
1,5 ч.л. сол
1,5 с.л. захар
25 г масло
2 ч.л. мая (аз слагам по 1 пакетче от сухата мая на Д-р Йоткер)
Програма: 1 (3:05 ч.)
Степен на препичане: 2
Тегло: 750 г

По същата рецепта правя и тесто, но вместо масло тогава слагам 2 с.л. олио. Тестото се меси на 12 програма (1:10 ч.)

Правих и ръжено хлебче, но не помня точно по коя рецепта. Брашното беше наполовина бяло, наполовина ръжено, пече се на 3 програма. Стана доста вкусно.

Последното хлебче, което правих, се оказа страхотно вкусно:
Бял хляб със сусам
1 чаша. прясно мляко
1 яйце
3 чаши брашно
1 ч.л. сол
1,5 с.л. захар
1 с.л. масло
2 ч.л. мая (аз слагам по 1 пакетче от сухата мая на Д-р Йоткер)
2 с.л. сусам
Програма: 1 (3:05 ч.)
Степен на препичане: 2
Тегло: около 680 г

Важното е продуктите ти да са леко топли и да спазваш последователността на слагането им. Много зависи от вида на продуктите, така че ако ти се струва, че тестото е рядко, можеш да добавиш брашно или ако е по-твърдо – течност. Така горе-долу ще улучиш пропорциите, с проби и грешки!
Пожелавам ти приятно печене и ако има нещо – питай (аз обаче през уикенда няма да имам достъп до и-нет)!
Поздрави!



Тема Re: Фурна за хляб + сладка ...?нови [re: 1 jena]  
АвторLucita (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 15:50



Привет,
Ха-ха, не бурканчетата, плодчетата варя! Ако машината няма програма за сладко, значи не се вари. Мулинекса има такава и аз на шега реших да пробвам. Сварих сладка от френско грозде, малини, по-дребни ягодки и вишни (даже и асорти). Слагала съм максимум по около 500 г плод и по толкова захар (по рецепта от книгата за консервиране), без вода. Програмата за сладка е от 80 минути, но при първия опит захарта не се беше разтопила и го продължи варенето на следващата програма за около 15-20 минути още. Малко преди края слагам лимонтузу и наливам горещо в бурканчетата.
Има програма само за месене и втасване ва тесто, без печене (аз я ползвам доста често) и от него правя мекици, тутманици и т.н., които пека в печката. Програмата е дълга 70 минути.
За козунаците: В друг форум четох, че не е много успешно печенето на козунаци вътре, по-сокор се използва само за месенето на тестото. Панетонето, което правих, се оказа доста добро.
И накрая, за мене машинката е една от най-сполучливите ми покупки тази година ! Специално този Мулинекс е голям, колкото едни фритюрник. Кошничката е тефлонова и много лесно се измива, мощността е 550 вата. На мен, колкото и рядко да я ползвам (вечер след работа, евентуално), ми спестява време, защото за 5 минути сипвам вътре продуктите и я оставям да работи (е, от време на време поглеждам какво става вътре).

Туима и други притежатели на машини, да споделят и те!
От мен - приятен ден!



Тема Рецепти без гаранциянови [re: Lucita]  
Автор alys ()
Публикувано29.07.05 16:53



Може ли да сравните тези рецепти с вашите изпробвани? Може ли да се разчита, че са верни като състав? Писани са за Мулинекс.


Италиански “Панетон”
4 супени лъжици мляко
2 яйца
80 гр масло
260 гр брашно
60 гр захар
1 пакетче суха мая
6 супени лъжици стафиди
4 супени лъжици настъргани лимо-
нени кори.
програма 5 (3 ч. 09 мин.)
степен на препичане: 1
тегло: 750 гр

Хляб
Бял хляб без кори
100 мл мляко
210 мл вода
25 гр масло
350 гр бяло брашно
1 чаена лъжица сол
1 пакетче суха мая
програма: 6 (3 ч. 20 мин.) степен на
препичане: 2
тегло: 500 гр

Домашен хляб
220 мл вода
250 гр бяло пшеничено брашно
50 гр ръжено брашно
50 гр пълнозърнесто пшеничено
брашно
1,5 чаена лъжица сол
1 пакетче суха мая
програма: 1 (2 ч. 55 мин.)
степен на препичане: 1
тегло: 750 гр

Селски хляб
175 мл вода
225 гр бяло пшеничено брашно
25 гр ръжено брашно
1 чаена лъжица сол
2 чаени лъжици суха мая
програма: 3 (3 ч. 34 мин.)
степен на препичане: 1
тегло: 750 гр
КЕКСОВЕ
Кекс със стафиди
100 мл мляко
2 яйца
125 гр масло
120 гр захар
1 пакет ванилова захар
250 гр брашно
1 /2 пакетче мая на прах
1 щипка сол
6 супени лъжици смляни бадеми
125 гр стафиди
програма: 7 (1 ч. 25 мин.)
степен на препичане: 2
тегло: 750 гр
Лимонов кекс
4 яйца
200 гр масло
200 гр захар
250 гр брашно
2 чаени лъжици мая на прах
1 щипка сол
лимонени кори
програма: 7 (1 ч. 25мин.)
степен на препичане: 2
тегло: 750 гр

Кекс с лешници
200 мл мляко
2 яйца
150 гр масло
200 гр захар
1 пакет ванилова захар
200 гр брашно
1 /2 пакетче мая на прах
1 щипка сол
100 гр. лешници
програма: 6 (1 ч. 63 мин.)
степен на препичане: 2
тегло: 750 гр

ТЕСТО
Тесто за пици (*)
200 мл вода
3 супени лъжици зехтин
350 гр бяло брашно
2 чаени лъжици сол
1 пакет мая
програма: 12 (1 ч. 10 мин.)
(*) тези ястия трябва да се пекат в
обикновенна фурна: кекс - 25 мин. при
190 С°, пица - 20 мин. при 190 С°.

КОНФИТЮРИ И КОМПОТИ
Нарежете на едро или дребно пло-
довете по Ваш вкус преди да ги
поставите в уреда.
Конфитюри от ягоди, праскови,
ревен и кайсии
500 гр плодове
300 гр захар
програма: 8 (1 ч. 20 мин.)
след това програма 9 (12 ч.) (под-
държане на температурата)

Компот от ябълки и ревен
250 гр ревен
250 гр ябълки
3 супени лъжици захар
програма: 8 (1 ч. 20 мин.)
Компот от ревен
500 гр ревен
3 супени лъжици захар
програма: 8 (1 ч. 20 мин.)
ТЕСТО ЗА МАКАРОНЕНИ
ИЗДЕЛИЯ:
500 гр брашно
. чаена лъжица сол
4 яйца
3 супени лъжици вода
Програма: 11 (13 мин.). Разточете
и оформете тестото за макаронени
изделия във формата, в която же-
лаете. Сварете във вряща вода за
максимум 5 минути.



Тема Re: :-)нови [re: Lucita]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 18:06



Благодаря ти !
Ти почти ме "нави"
Само, дето ще трябва да купя и шишенце валериан към нея - за промоцията пред домашното ми съкровище
Умирам да имам всякакви леснотийки, па макар и веднъж в годината да ги ползвам - за ужас на съкровището
И за мой ужас - щото кухнята ми (не е съвсем малка, но все пак ...) не побира всички мои кухненски щения.
Благодаря ти още веднъж и със здраве да си я ползваш фурничката !



Тема Re: Рецепти без гаранциянови [re: alys]  
Авторchoosy (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 18:22



ще ги сравня вкъщи с моите, но съм сигурна, че на моята хлебопекарна, която е Мулинекс, програма 5 е 58 мин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.