Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема Пърленканови  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 15:38



Как се прави пърленка, ако някой знае рецептата да сподели, моля!



Тема Re: Пърленка [re: Baля]  
Автортинтявa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 16:26



Пърленка
Продукти:600 г брашно25 г прясна мая5 г захар 5 г сол2 г хлебна сода150 мл кисело мляко100 мл прясно млякосусам и чубрица за поръсванеНачин на приготвяне:1. Маята се рамива с малко хладка вода. Към нея се прибавя киселото и прясното мляко. Добавя се захрта, содата и солта. Разбърква се добре с тел.2. Към сместта постепенно се прибавя пресятото брашно. Замесва се меко тесто, което се оставя за кратко време да втаса. Тестото се разпределя на средни по големина топки.3. От всяка топка се разтила кора, която се поръсва със сусам и чубрица.4. Пече се на скара от двете страни.



Тема Re: Пърленканови [re: тинтявa]  
Авторвaля (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 21:39



Печенето може ли да е във фурната на печката, ако не, имам скара с реотани и грилче за сандвичи. Какво да използвам? Обясни по подробно за печенето, защото според мен то е важното. Също колко да е дебела кората при печене?



Тема Re: Пърленканови [re: тинтявa]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано08.06.05 22:05



Може ли да питам нещо?
Защо в рецептата има И мая, И сода + кисело мляко? Обикновено е само едното...

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: Пърленканови [re: Mushu]  
Автортинтявa (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 08:44



Да,и сода и мая има.
Аз омесих сусама и чубрицата в тестото.
Пече се на скара с реотани,аз пекох на оребрен тиган- грил и след изпичането намазах хубаво от двете страни с краве масло.



Тема Re: Пърленканови [re: тинтявa]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 09:30



Здравейте,

Миналото лято научих нещо интересно за пърленките. Моят свекър ми разказа (той е вече над 70г.) как неговата майка е приготвяла пърленки - в голямата пещ на село, когато дървата станат на жар се слага раздърпаното тесто върху тухлите в пещта и се покрива с тази жар. След 30-40 мин. пърленката се отравя от жарта, поизтупва се и е готова за ядене. Звучи много вкусно, но в днешно време не зная кой ли ще може да си приготви истинска пърленка.



Тема Re: Пърленканови [re: Mилeнa]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано11.06.05 10:02



"Нещо интересно"? Пакдобре, че сте го научила. По-добре късно, отколкото никога.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.