Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Jennifer.]  
Автор Reinstall (член)
Публикувано05.06.05 12:49



Лавандулата си я поръчах от един производител от Пазарджик и ми я изпрати с колет. Корените й бяха силно удебелени, затова пиша че наподобяваха гергините. Не съм запазила номера му, но мисля, че можеш да го откриеш във всеки борй на в-к Градина или Всичко за градината. Гледай за пазарджишки номер или нещо такова, Кръстьо се казва човека.
В колета имаше лист написан на ръка, та според него, лавадулата престоявала на едно място 20 години! Сега цъфти в нежно -лилаво и наистина е много красива. Не съм я зазимявала, тази пролет - може би март я засях, мисля да не я зазимявам, само леко загърляне



Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Eдин_]  
Автор Reinstall (член)
Публикувано05.06.05 12:52



На клончето не пишеше нищо. На саксийката, в която беше засято клончето пишеше къри - 2,50 лв. К-Ъ -Р-И! Не джинджифил или нещо друго, а къри /Мога да чета от около 25 години, но не съм виждала на някои клонче, независимо от цвета му да пише нещо!/
Други въпроси имаш ли?



Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Jennifer.]  
Автор Reinstall (член)
Публикувано05.06.05 12:52



Оп ,сори, намерих визитката му, ще ти пратя бележка



Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Reinstall]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано05.06.05 12:55



Добре. Пишело. Други въпроси нямам. Само ти казвам отново, че растение с име "къри" не съществува. Но явно причината за объркването не е в твоята неграмотност, а в този, който е надписвал саксийката.

Едно време на сергията за подправки на Графа продаваха куркума под наименованието "синтетичен шафран". Какво ли не измислят хората.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин_ на 05.06.05 12:56.



Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Reinstall]  
Автор Stefanie (непозната)
Публикувано05.06.05 13:41



Може ли и на мен, моля?



Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Reinstall]  
Автор Jennifer. (новак)
Публикувано05.06.05 14:01



Благодаря ти, Reinstall!
Много си мила!
Ако не ти представлява голяма трудност да ми изпратиш координатите, ще ти бъда много благодарна, но и да не намериш адреси и телефони, не е проблем. Щом казваш че ги има из "градинските" в-ци и списания, ще се разровя. Не се тормози с мен.
Предостатъчно полезна информация ми даде.

Родителите ми купуват разни градински вестници и списания, защото на майка ми цветята са и едно от хобитата. За съжаление, аз много не обръщам внимание на тази периодика, защото си нямам градинка.



Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Eдин_]  
Автор Jennifer. (новак)
Публикувано05.06.05 14:04



Вече има много неща, които ги няма свободно в природата, така че не се чуди много.
Селекционерите могат да ти направят и лъв с миша опашка.



Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Jennifer.]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано05.06.05 14:15



Въобще не се чудя -- това не е за чудене. Селекционерите сигурно могат, но няма за какво да правят лавандула с грудки. На лавандулата корените й са по-дебелички -- това е истина по принцип -- но не са грудки, нито луковици.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Eдин_]  
Автор Jennifer. (новак)
Публикувано05.06.05 14:50



Момичето ти каза, че е нещо като грудка, удебелени корени.
Мисля, че селекционерите са работили именно над това - да преодолеят дълбокия и разклонен корен (направо коренище) на лавандулата от полето, за да може да се отглежда в домашни условия. Затова са действали в посока удебеляване (вероятно).
Вече дали ще го наречем грудка, лукувица или семе, няма никакво значение, важното е да върви в саксия, че е голям проблем иначе.



Тема Re: Подправки в саксийка?нови [re: Jennifer.]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано05.06.05 15:31



Айде пак се почна с на Дженифър мурафетите. Казало момичето, че е нещо като, нали. Ти като искаш да си мислиш, че е грудка, мисли си. Аз пък ти казвам, че лавандулата грудка няма. Можеш да си мислиш каквото искаш, но докато не намериш доказателство от авторитетен източник, няма за какво да занимаваш клуба с догадките си. Действали били селекционерите, какво било грудка и какво не, и други пращулки няма смисъл да си хабиш времето да пишеш. Лавандулата никога не е била проблем за засаждане в саксия. Като няма място накъде да й растат корените, се ограничават в пространството на саксията, но тя си вирее безпроблемно. Лавандулата е изключително издържливо и непретенциозно растение. Това не ти е бегония или коледна звезда.

Освен това, след като съм чел твоите изказвания тук, много се съмнявам, че някога си поглеждала какво има на долния край на стъблото на нещо, нито пък си го виждала как и къде расте, тъй като всичко си купуваш разфасовано от пазара.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.