Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За панирания карфиол и броколите?нови  
Автор SilverElf (Celebrian)
Публикувано10.05.05 12:17



Да ги сваря ли малко преди да ги панирам?
Дайте ми идея за хрупкава панировка?



Тема Re: За панирания карфиол и броколите?нови [re: SilverElf]  
Авторkoни (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 13:32



Правила съм единствено карфиол, който накъсвам на малки цветченца и варя няколко минути в солена вода. Пробва се с вилица, не бива да се преварява.
Панирам с яйце и брашно. Пържа в силно сгорещена мазнина.



Тема Re: За панирания карфиол и броколите?нови [re: SilverElf]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано10.05.05 13:35



И двете се варят много кратко в подсолена вода преди паниране. Съвсем леко да се "отвърнат" и са готови за тигана.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: За панирания карфиол и броколите?нови [re: SilverElf]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 13:55



Имаше няколко теми посветени на панировката. Може да потърсиш от тази година, а и от архива. Много са подробни.
Лично аз ползвам сухите панировки на "Анжел" и съм страшно доволна - хрупкави и вкусни. Иначе все нещо не ми се получава като хората - яйчената панировка ми протича в тигана, а със сухата избягвам този проблем.
Знам, че някои домакини ползват и натрошен корнфлекс за панировка, но не съм го използвала за тази цел.
Според мен (а и така го правя) - карфиола и броколите леко се заваряват в подсолена вода (да не преврат, защото стават много меки - направо се съсипват).




Тема Re: За панирания карфиол и броколите?нови [re: 1 jena]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано10.05.05 16:26



Я-я-я, ти ме заинтригува с тези панировки на Анжел. Къде се продават и какво представляват, би ли ми казала?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: За панирания карфиол и броколите?нови [re: SilverElf]  
Авторeзepoтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 16:38



300 гр. брашно, 60 гр. натурално нишесте (без есенция), 2 ч.л. сол, всичко се пресява, добавят се 160 мл. студена вода, разбърква се хубаво и се оставя да престой 1 час. Преди да започнеш да панираш, посипваш сместта с 1 ч.л сода за хляб и разбъркваш добре. Бланшираните парченца карфиол се овалват първо в подправено брашно, а после в панировката. Става и за риба и др.



Тема Re: За панирания карфиол и броколите?нови [re: SilverElf]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано10.05.05 17:01



За панировка ползвам галета, купени готови, много рядко ми се е случвало да счуквам сухари.

За карфиол, аз правя още нещо - сварявам карфиола и го заливам с леко препържени в масло галета. Много е вкусно.

Колкото до това дали да вариш карфиола и броколито - просто бланшираш леко.

Nequaqua vacuum, казала жабата и цопнала в гьола.


Тема Re: За панирания карфиол и броколите?нови [re: SilverElf]  
Автор aлaбaлa (непознат )
Публикувано10.05.05 17:24



и да добавя - карфиолът, накъсан на розички, се пуска в подсолена вода за не повече от минута и половина, като в тази подсолена вода се капват и няколко капки оцет.
така той остава съвършено бял и после е по-красив като се яде.
ама не му отива хрупкава панировка, според мене... което обаче е въпрос на вкус. : )



Тема Една рецепта, без панировка:нови [re: dexter_sum]  
Авторeзepoтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 17:37



1 средна глава карфиол, 1 сл.л лимонов сок, 60 гр. галета, магданоз, 2 твърдо сварени яйца, 2 с.л разтопено масло, сол, чер пипер
Карфиола се разделя на розички, залимва се с със студена вода и лим.сок, кипва се на умерено силен огън, след това се намалява и ври поне 5 мин. Не трябва да е преварен, а леко хрупкав! В купа се смвесват галетата, магданоза, яйцага, нарязани на ситно, солта и пипера. С получената смес поръсваме карфиола. Поне на мен много ми хареса като вкус.



Тема Re: За панирания карфиол и броколите?нови [re: anbra]  
Автор1 jena (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 10:09



Продават ги навсякъде - Калея, Халите, Билла, Фантастико и дори малките магазинчета (поне в нашия квартал). Обожавам ги, защото страшно ми улесняват живота. Представляват суха смес , в която се овалват продуктите за панирането. Предварително продуктите се навлажняват и после се овалват. Слагат се да се пържат в добре сгорещена мазнина.
Всичко ми става "на 6". Има ги в различни варианти - за сирене и кашкавал, за риба, за зеленчуци, за меса и т.н. Дори да не намериш всичките, успешно можеш да панираш, с която и да е от тях.
Горещо ти ги препоръчвам. Няма да съжаляваш.
Успех !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.