Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема САЛАТА С РИБА ТОНнови  
Авторвecи (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 12:13



Знае ли някой как се приготвя такава салата. Мислех да опитам със зелена салата, но незнам да слагам ли лук и чесън, ами оцет? Как ще бъде най-добре? Ако сте опитвали споделете



Тема Re: САЛАТА С РИБА ТОНнови [re: вecи]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 12:24



Вместо оцет - сложи някакъв дресинг с лимон. Прибави и малко царевични зърна от консерва. Импровизирай, няма как да не стане, та това е само салата



Тема Re: САЛАТА С РИБА ТОНнови [re: вecи]  
Автор ah ()
Публикувано19.04.05 13:28



зелена салата, домати, маслини, каперси, моцарела режеш на кубчета, риба тон (не тази в олиото, а другата) изсипваш заедно със сока, пресен босилек ако имаш, зехтин и балсамико. става една малка фантазия, уж е от Калабрия (според една приятелка, която все там ходи на море).
а аз наскоро си направих с домати, кисели краставички и тон. стана много вкусна.



Тема Re: САЛАТА С РИБА ТОНнови [re: ah]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано19.04.05 13:56



Наистина е фантазия. Само чам сакъз няма в нея.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: САЛАТА С РИБА ТОНнови [re: Eдин]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 14:48



Освен мен и теб знае ли друг какво е чам сакъз?
Не е за салата, но освен в ракия и илачи къде се използва?



Тема Re: САЛАТА С РИБА ТОНнови [re: Eдин]  
Автор ah ()
Публикувано19.04.05 15:20



я кажи ако случайно знаеш как е сакъз на англиийски, да си го преведа на немски.



Тема Re: САЛАТА С РИБА ТОНнови [re: няkoя cи]  
Автор ah ()
Публикувано19.04.05 15:21



знае. и иска да си го купи от аптека, но не знае и не може да намери съответното наименование на немски или поне на латински.



Тема Re: САЛАТА С РИБА ТОНнови [re: вecи]  
АвторNia (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 16:04



Миналата година в едно списание прочетох и направих една салата, в която се използва риба тон от консерва. Там я пишеше "велигденска салата". На мен ми хареса много.
Сваряват се картофи. Нарязват се на кубчета. Аз ги овкусих предварително със сол и малко оцет. Слагат се в плоска (може тортена) чиния, на един ред. Нарязва се една марула и се нарежда отгоре. Поръсва се с рибата тон от 1 кутийка. Сваряват се 2-3 яйца и се режат на 6 парчета. Горе долу със същата големина и форма се режат и домати. Върху марулята по края на чинията се нарежда 1 парче домат, 1 парче яйце и така се редуват. Става като венец. В средата сложих и маслинки. Така приготвена салатата може да стои свежа докато и дойде ред за ядене. А след това всеки си я доувкосява в собствената чиния по желание.



Тема Re: САЛАТА С РИБА ТОНнови [re: няkoя cи]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано19.04.05 16:18



Аз не знам какво е и не ме интересува особено. Би трабвало да е някаква гумообразна смес, получена от бор. Може и да е просто гума арабика. Баба ми използваше израза "саръ сабор и чам сакъз" в случаи, когато искаше да каже, че вече достатъчно излишни неща има, остава да се наслагат и тези двете.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин на 19.04.05 16:18.



Тема Re: САЛАТА С РИБА ТОНнови [re: ah]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано19.04.05 16:19



Сакъз означава много неща. Кое точно значение те интересува?

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин на 19.04.05 16:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.