Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема защо не стананови  
Авторвecи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 11:29



панираният кашкавал? Изстудих го и го панирах в белтък на сняг объркан със жълтъците, който бяха смесени с брашно и бира. Докато го пържех изглеждаше добре, но като го ядяхме беше много мазен и сплескан. Искам да го направя като на НАРРУ, ако знаете как помагайте



Тема Re: защо не стананови [re: вecи]  
Автор Sapiens (ex Sapiens-s-s)
Публикувано15.04.05 23:38



По принцип, за да стане добре панираният кашкавал трябва да са изпълнени следните условия:
- кашкавалът на резени трябва да бъде добре охладен, даже се поставя за 10-15 мин. във фризера.
- температурата на мазнината, в която ще пържиш трябва да е доста висока.
- панировката може да бъде различна - от класическата яйце-брашно-яйце, през завършващо овалване след яйцето в галета, та до панировка "Орли".
Резултатът не се влияе толкова от панировката, колкото от първите две условия.



Тема Re: защо не стананови [re: вecи]  
АвторБyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 08:54



в Хепи го панират в полутечна панировка. веднъж гледах готвач от Хепи при Звездев и си записах рецептата. дала съм я в предната тема за паниран кашкавал, ако искаш я потърси.



Тема Re: защо не стананови [re: Бyбoлинa]  
Автор Sapiens (ex Sapiens-s-s)
Публикувано16.04.05 11:50



Това е панировка "Орли" или Патафри.
С нея се работи значително по-лесно и бързо.
Но панировката не прави вкуса и консистенцията на крайния продукт, а само спомага за доброто капсуловане и външен вид.



Тема Re: защо не стананови [re: Sapiens]  
Автор Jennifer* (добро момиче:))
Публикувано16.04.05 12:21



В отговор на:

- кашкавалът на резени трябва да бъде добре охладен, даже се поставя за 10-15 мин. във фризера.



YeeeeS!



Тема Re: защо не стананови [re: Jennifer*]  
Авторвecи (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 12:29



Аз съм писала, че го охладих добре и въпреки това не стана. Май никой не знае каква е причината



Тема Re: защо не стананови [re: вecи]  
Авторnelka (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 12:36



Има много видове кашкавал...
Този,с който не се получи този път си ползвала и по-рано и тогава е ставало,затова сега си объркана?
Всъщност дори една и съща марка рядко произвежда две партиди ,кито да са с почти еднакви качества.
Може би самата консистенция на този кашкавала не е най-подходящата за паниране?



Тема Re: защо не стана [re: вecи]  
Автор Jennifer* (добро момиче:))
Публикувано16.04.05 13:16



Не, не сме се разбрали.
Постингът ми не беше към теб, а към Сапиенс, той си знае защо му се усмихвам така.


Конкретно на твоето питане.
Мисля, че Нелка много правилно ти е отговорила.
Зълва ми се занимава професионално с производство на млечни произведения, а кашкавалът и е топ специалност. Много пъти съм я питала защо кашкавалът, който този път ми е изпратила не е същият като "онзи от предишния път". Уж същата фирма и същият екип го прави, от едно и също мляко е, но не се получава един и същи продукт. Тя ми отговаря също като Нелка.

Същото важи и за едно краве масло, което много им харесвам.
А имат едно "сбъркано" осолено масло, за което винаги намират клиент в мое лице.
Не клиент, а голям фен.



Тема Re: защо не стананови [re: Jennifer*]  
Автор Sapiens (ex Sapiens-s-s)
Публикувано16.04.05 23:55




Съгласен!
И за двете...



Тема Re: защо не стананови [re: вecи]  
Автор cherpak (непознат)
Публикувано18.04.05 13:17



Първо и най-важно,кашкавала,не трябва да е на големи парчета. Подходящ размер е 1.5/1/0.5(дълж./шир./вис./). После трябва да се пържи на маслена баня(много олио,като във фритюрника)силно нагрята. Панировката е Патафри. Ако не можеш да я намериш ще ти я обясня.

P.S.: Когато продукта е паниран с Патафри се нарича Орли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.