Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Марината за пиле на грил?нови  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано08.04.05 17:24



Дайте рецецепта за марината на пиле на грил? Става ли това нещо в домашната готварска печка (има грил)?



Тема Re: Марината за пиле на грил?нови [re: fortuna_]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано08.04.05 18:06



Става, но после ще чистиш опръскана навсякъде фурна. Марината: един смлян в нещо заедно скожата портокал, сол, зехтин, черен пипер, червен пипер, по желание чесън, каквито искаш други подправки за аромат.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Марината за пиле на грил?нови [re: Eдин]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано09.04.05 00:52



Благодаря! Ще опитам да го смеля в машинка за месо...само това с чистенето малко ме сепна...не мислех, че чак толкова пръска...ама май си пръска...



Тема Re: Марината за пиле на грил?нови [re: fortuna_]  
Автор Гocтттт (съвсем непознат)
Публикувано09.04.05 15:31



бих добавил и малко френска горчица

Англичаните имат една хубава поговорка: "Не съм толкова богат, че да купувам евтини неща"


Тема Re: Марината за пиле на грил?нови [re: fortuna_]  
АвторБyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 15:40



при мен основата на маринатата винаги е кисело мляко, малко сол , горчица, една две скилидки счукан чесън и подправките се менят според желанието на домочадието. може с къри, може с подправка за пиле, с мащерка и черен пипер също е вкусно. с това се намазва пилето отвсякъде и се оставя един час похлупено на хладно в хладилника.
млякото е кафена чашка, може и малко повече и една пълна супена лъжица горчица. по желание можеш да добавиш и една две супени лъжици лимонов сок.



Тема Re: Марината за пиле на грил?нови [re: Бyбoлинa]  
Автор Sapiens (ex Sapiens-s-s)
Публикувано09.04.05 16:02



А пробвала ли си да го изпечеш без тази обилна и пищна марината? Дали ще е по-лошо на вкус?
Или просто се маринова, защото "То така се прави...".



Тема Re: Марината за пиле на грил?нови [re: Гocтттт]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано09.04.05 16:31



Съгласен съм. Горчицата просто я пропуснах. Виж -- къри в никакъв случай не бих сложил. Да си развалям хубавото пиле с къри ... пфу!

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Марината за пиле на грил?нови [re: Sapiens]  
АвторБyбoлинa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.05 09:24



много си заядлив, знаеш ли? пробвала съм по много и различни начини. да, често пека пиле натюр, по- често отколкото с марината. написала съм обаче, че когато правя марината винаги в нея има кисело мляко. какво е обилното? една кафена чашка кисело мляко и една лъжица горчица? добавена мазнина няма. добавят се миризми и треви и ако някой иска лимонов сок. тук нещо натоварващо стомаха виждаш ли? и пробвал ли си? би трябвало да знаеш за въздействието на лактобацилус булгарикус върху месото и съответно промяната на дигестивните му качества.



Тема Re: Марината за пиле на грил?нови [re: fortuna_]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано10.04.05 13:00



Когато пека пиле/свинско на грил/фурна, поливам само със сока на 1/2 грейпруфрут за пикантерия. Бързо и лесно като всичко, което се навивам да сготвя.



Тема Re: Марината за пиле на грил?нови [re: Бyбoлинa]  
Автор Sapiens (ex Sapiens-s-s)
Публикувано10.04.05 14:24



Неизвестно защо това ти звучи като заяждане? Елементарен уточняващ кулинарен въпрос.
Веднага обаче мога да се заям, след като това ти доставя удоволствие...
Цитирам от твоя постинг : "кисело мляко, малко сол , горчица, една две скилидки счукан чесън, може с къри, може с подправка за пиле, с мащерка и черен пипер..., ... и една пълна супена лъжица горчица и една две супени лъжици лимонов сок."
Изреденото на тебе малко ли ти се вижда, защото на мене ми се вижда твърде много даже, твърде пищна марината за едно елементарно печено пиле на грил.
Затова те попитах има ли голяма разлика между печенето натюр и с тази марината. Изобщо не съм споменавал за "натоварващо стомаха", прочети пак какво съм писал.
А от лактобацилус булгарикус не остава никаква следа при печенето, не бих казал, че променя драстично или поне забележимо "дигестивните качества" на печено пиле или пържола.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.