Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Спешно ми трябват рецептинови  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано27.03.05 12:26



за някакви десерти или манджи, които не се нуждаят от топлинна обработка и могат да се приготвят от деца.
В нашата детска градина щяло да има ден на готвача и децата сами трябва да си приготвят нещо за ядене. Аз за съжаление съм много слаба откъм десерти, така че - помагайте моля.



Тема Re: Спешно ми трябват рецептинови [re: Smile]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.03.05 12:36



Ами нали имаше един бисквитен салам- натрошени бисквити, масло...забравила съм какво друго се слагаше...Хайде, някой да помогне!



Тема Re: Спешно ми трябват рецептинови [re: Smile]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано27.03.05 14:12



Има ли някакво изискване/ограничение какви да бъдат продуктите?
Колко голямо е детето?

Струва ми се, че най-лесно би се справило с някакъв по-малък готов блат, върху който може да намаже крем, който сте приготвили вкъщи и да го сложите в една кутийка/бурканче. На място детето може да го намаже с лъжичка. След това да покрие със спрей-сметана, ще му бъде забавно. Нагласи някакви украси за отгоре - има разни ягодки, малинки, бонбонки, стърготники, перлички и т.н.
Очаквам че ще се получи много ефектна торта, която ще се приготви лесно и приятно.
Ако предложението не се приема, кажи да мислим друго, обаче искаме шампион!



Тема Е тъй де [re: aз]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано27.03.05 14:33



В приближение и аз знам технологията, обаче трябва да напишем рецептата с продуктите до утре, а в сряда ще е изпълнението.



Тема В къщинови [re: Jennifer]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано27.03.05 14:35



правим бисквити намазани със мед или сладко, обаче почти 7 годишната госпожица казва, че това било много просто.
Яла съм едни топчета от наптрошени бисквити, омесени с нещо и оваляни в орехи, ама пусто не запитах за технологията.

Редактирано от Smile на 27.03.05 14:36.



Тема Re: Спешно ми трябват рецептинови [re: aз]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано27.03.05 15:25



Обикновени /твърди/бисквити, пакетче масло, пудра захар, орехи, какао, ром /есенция/, фолио или от онова прозрачното /на руло/, дето е за захлупване на съдове, преди да се сложат в хладилника за да увие салама, който май се наричаше "унгарски". След приготвянето трябваше да се остави няколко часа да се стегне в хладилника.
Това си спомням.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: В къщинови [re: Smile]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано27.03.05 15:40



Дааа, като дете и аз ги правех тези "черешки", както им казвахме тогава.
Беше много приятно да си правя топченцата, обаче в детската градина ще има ли хладилник, защото се изисква да престоят 2 часа на студено?

Много отдавна не съм ги правила и съм забравила рецептата, но ето тук намерих




Честно казано, това яйце малко ме смущава. И кравето масло как ще го разтопят там?

Ако почакаш още малко, ще ти намеря едни детски рецепти от списанията на дъщеря ми.
Момент.

Редактирано от Jennifer на 27.03.05 16:01.



Тема Re: Е тъй денови [re: Smile]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано27.03.05 15:41



- тук трябва да са рецептите за пълнена франзела.
Аз бих предложила и сандвичи "бомби", тоест питка, филе/шунка/колбас, кашкавал/топено сирене, някакви салати "Кенар", доматче и марулка за украса и готово.
Иначе за тези топчета трябват счукани или смлени чаени бисквити, пакетче масло, пудра захар, смлени или счукани орехи, кокосови стърготини, ромова есенция. Разбива се маслото със захарта, добавят се останалите неща, без кокосовите стърготини, в които се овалват вече готовите топчета.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Спешно ми трябват рецептинови [re: Smile]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано27.03.05 16:00



Така, готова съм с книжката.
Рецептите включват топлинна обработка, но как ти звучи например нещо, приготвено от палачинки? Да кажем някаква солена торта, или предястие, при което палачинката да бъде увита на руло или като торбичка. Пълнежът ще стане лесно, защото всички продукти са меки и лесни за рязане, евентуално за по-голяма безопасност биха могли да се настържат. Палачинки има готови, така че няма да се затрудните в приготовленията.
Отгоре могат да се украсят, ще стане много весело.


Сандвичи сигурно ще и се сторят банални и бебешки на г-цата, но какво ще кажете за хапки за парти, които да са набодени наклечка за зъби или на дървени шишчета, които можете да доукрасите отгоре с хартия, панделка и т.н.?

Има много интересни идеи за украси. Напр. от кисели краставички да станат кактуси. Приличат на кактусите в Мексико, сугаро, ако не се лъжа. С помощта на клечки за зъби се закрепят отстрани на основната краставичка 2 половинки. Самата краставичка се набучва върху яденето също с клечка за зъби.

Има и една много красива торта, която би обрала точките. Всичко е в украсата. Представлява замък с островърхи кули. За кули служат обърнати фунийки от сладолед. От блокчета шоколад е направена крепостната стена, врата от една бисквитка.
Значи самата торта е на основата на това, което говорихме - готов блат с някакъв прост крем, обаче украсата я прави уникална.

Има млечно-стафидена и млечно-ягодова супа. Ако те интересува, ще ти препиша рецептите, но не съм сигурна това дали ще го ядат децата.

Сещам се за пълнен домат с настърган кашкавал и крема сирене. Малко по-трудно ще бъде доматът да се издълбае, но останалото ще бъде лесно.



Тема Re: В къщинови [re: Smile]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано27.03.05 18:56



Допълвам идеята за бисквитите:

Маслени бисквити се намазват с мармалад или течен шоколад и се редят изправени една до друга. получава се правоягълно "руло" Намазва се цялото със същата плънка. Реже се по диагонал и се получават пастички на райета.

И да докладваш как е минал кулинарния празник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.