Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пълнени сирени топкинови [re: userkata]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано18.02.05 12:48



... сигурно имаш предвид котенцето

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Мммм... много вкусно!нови [re: Пoли]  
АвторMим (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 16:32



И аз пробвах топките от сирене. Наистина са супер, щом и мъжът ми ги хареса. Той изобщо не си пада по разни кулинарни експерименти и нетрадиционни (за него) ястия, но за тези топки каза: "Ммм, тия неща са много вкусни!" Дори не се поинтересува как се казват и какво има в тях, само каза да запомня как се правят. Та щом получиха признание от такъв традиционалист, значи топките са страхотни. Иначе друг път ми казва: "Хубаво е, но не готви повече такова нещо".
Сега смятам да направя и с друг вариант на плънката - шунка и кисели краставички (пък може да ми хрумне и нещо друго, кой знае!). Тази с рибата е хубава, но аз не си падам много по такъв вид риби (използвах маринован сафрид вместо аншоа) - имат малко тежък вкус, поне за мен... После ми е неприятно на стомаха... И реших да "икономисам" малко сусам (страх ме беше дали ще ги хареса мъжът ми с толкова много сусам) и ги поръсих обилно само отгоре, като ги наредих в тавата. Но следващия път ще ги овалям плътно.



Тема Re: Мммм... много вкусно!нови [re: Mим]  
Автор Пoли (минаващ)
Публикувано20.02.05 03:06



Мим,много се радвам,че са се харесали! Аз обожавам сусам,но пусто,много поемат топките... Трябва да търся в някой арабски магазин по-голямо количество.

Аз също не мога да ги забравя тези топки и реших пак да ги направя. Направих едно малко откритие.

Количеството сирене и кашкавал може да се варира според наличните в хладилника и резултата от това не е много по-различен. Аз имах едно съвсем малко парче сирене (почти колкото голямо яйце)-доста позасъхнало и кашкавал-2 пъти повече. От това количество се получиха 16 топки.
Рибката този път-пушени шпроти от консерва.
Страшни са тези топки!



Тема Re: Мммм... много вкусно!нови [re: Пoли]  
Автор Di2 (мама на двечки)
Публикувано20.02.05 09:32



А Поли аз вече се запасих със цял килограм сусам от един корейски магазин, само дето нещо нямам време за готвене напоследък. Обаче за плънката още умувам, не ми се иска да е с риба, че после ми е гадно. Мисля например със спанак и сварени яйца. Правя едно картофено руло, със сирене, спанак и варени яйца и много ни харесва, веднъж опитах да сложа и нещо месно и си развали вкуса, та си мисля че може би спанак и накълцани сварени яйца ще са подходяща плънка за сирените топки.
Поли а cottage cheese дали може да се използва вместо сирене?



Тема Re: Мммм... много вкусно!нови [re: Di2]  
Автор Пoли (минаващ)
Публикувано20.02.05 16:57



Di2,не съм пробвала с cottage cheese,но имам чувството,че трябва да стане. Доста по-евтино би излязло отколокото със сирене. Мисля,че с плънка-спанак+яйце трябва да стане добре. Май е време за експерименти-току-виж сме открили някое особено интересно съчетание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.