Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Днес купих някакво пуешконови  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано23.01.05 00:54



месо - не е сурово, не е пушено, изглежда е варено. Някой има ли идея за ядене без кисело зеле?
Благодаря!

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Днес купих някакво пуешконови [re: anbra]  
Автор Lubo D (бивш Sapiens-s)
Публикувано23.01.05 01:16



Понеже съдържа много желатиноподобни вещества, най-добро е или с кисело, или с прясно зеле.



Тема Re: Днес купих някакво пуешконови [re: anbra]  
Автор lPA (член)
Публикувано23.01.05 01:47



Можеш да го нарежеш на хапки, да панираш с паста Патифри или по традиционния метод. В панировката можеш да добавиш подправки по твой вкус.




Тема Re: Днес купих някакво пуешконови [re: Lubo D]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано23.01.05 06:47



На въпроса ми "Някой има ли идея за ядене без кисело зеле? ", ти ми отговаряш "...най-добро е или с кисело, или с прясно зеле."
Или да считам, че отговорът е - с прясно зеле?
Благодаря.

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/

Редактирано от anbra на 23.01.05 07:19.



Тема Re: Днес купих някакво пуешконови [re: lPA]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.01.05 10:28



Каква паста Патифри?! Сапиенс никога не пропуска да отбележи, че това се нарича панировка "Орли" по името на знаменития ресторант в Париж

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Днес купих някакво пуешконови [re: anbra]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.01.05 10:29



Ако е варено, бих направил някаква салата или студен ордьовър с него. Много зависи какво друго имаш в момента, така че не ти давам конкретна идея.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Днес купих някакво пуешконови [re: anbra]  
Автор w_pooh (само наблюдава)
Публикувано23.01.05 11:09



Можеш да го запечеш с картофи във фурна. Можеш да го запечеш и под друга форма, но изиксва повече време:
Приготвяш предварително смес от: 1 ч. ориз, 200 г. гъби (ситно нарязани), 1 морков, магданоз, черен пипер, джоджан (непременно), 1 кубче зеленчуков бульон, мазнина. Всечко се задушава добре. След което се вземат 2 или 3 листа кисело зеле (най големите), поставят се отдолу във йенската тава, изсипва се готовата смес и се завива отгоре също със зелеви листа. Около тази добре обвита смес се нареждат парчетата пуешко месо. Залива се с 4 ч. вода и се покрива с фолио. Пече се на 180-200 градуса коло 2 часа, след това се маха фолиото и се допича докато остане на мазнина. Вместо зеле аз използвам и кожата от пуйката, когато има такава. Със зелеви листа става също сполучливо. Можеш освен месото около голямата зелева "сърма" да сложиш и няколко картофа, цели лукчета или всичко каквото се сетиш. Става превъзходно...



Тема Re: Днес купих някакво пуешконови [re: Eдин]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано23.01.05 12:02



Ами дай идея де, като ги нямам ингредиентите, мога да ги купя, ако съществуват у нас.

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Днес купих някакво пуешко [re: anbra]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано23.01.05 14:51



Аз също купувам често от това пуешко и съм го приготвяла манджа с картофи като яхния,с ориз в тавата,панирано,леко запържено и поливам яйца (става нещо подобно като омлет само че с парченца пуешко)с кисело зеле в тавичка.Също и като руска салата (слагам вместо салам)
Смалко повече фантазия и се приготвят доста неща.
Хайде успех.

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...



Тема Re: Днес купих някакво пуешконови [re: anbra]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано23.01.05 18:24



Не съм купувала такова месо, но мисля, че може да пробваш да направиш фрикасе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.