Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема въпрос малко встранинови  
Авторминa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 12:41



Знам, че въпросът ми не е много за този клуб, но не се сещам къде да го задам и ще пробвам тук. От известно време се замислям да започна бизнес с торти, т.е. да си направя собствена сладкарница. Но.... Има много големи НО-та, които ме притесняват. На първо място – не съм професионална сладкарка, а само силно влюбена в правенето на торти любителка. Та въпросът ми е дали мога без специализирано образование да имам такъв бизнес, помещението което евентуално наема наккакви изисквания трябва да отговаря и т.н. Ще се радвам ако някой ми помогне с отговор и съвет, готова съм също да платя за консултантска услуга. Благодаря предварително.



Тема Аз ще ви отговоря...нови [re: минa]  
Автор abettor (добър)
Публикувано18.01.05 12:58



....защото това е по моята част!
1. Не се изисква никакъв специален лиценз. Или иначе казано не е нужно да сте професионална сладкарка, за да развивате този бизнес. Можете и сама да правите тортите, а можете и да си наемете хора, които да ги правят.
2. Независимо дали ще продавате тортите в своя сладкарница или ще ги продавате на едро (на прекупвачи) е абсолютно задължително да регистрирате някаква фирма. Тази фирма може да бъде или ЕТ или ЕООД. Разликите в двете са големи, но и разходите за регистрацията им са различни.
3. Помещението трябва да отговаря основно на изискванията на ХЕИ.

Моят съвет е. а) регистрирайте фирма; б) намерете помещение и сключете дългосрочен договор за него; в) правете хубави торти - тогава бизнеса ви ще върви.
Успех!






Тема Re: въпрос малко встранинови [re: минa]  
Автор DarkCat ()
Публикувано18.01.05 13:40



нищо не пречи да го направиш

проблема идва като наемеш хора и те почнат да ти обяснават колко трябва да си им благодарна щото са ти спестили кило орехи днес....



Тема Re: въпрос малко встранинови [re: DarkCat]  
Авторминa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 16:25



Благодаря!
Ами как стои въпросът за хладилни витрини, оборудване, печки, хладилници, маси, столове и т.н.? Много ли ще е нахално, ако ви помоля да ме ориентирате в цените на тези неща и колко пари горе-долу ще са ми необходими да започна?



Тема И аз, и аз!нови [re: минa]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано18.01.05 18:07



Само че аз съм в Щатите и нещата са много по-сложни...И ме е бъзе да взема заем, дето не знам дали ще мога да изплащам...Иначе този град просто си плаче за една виенска сладкарница!

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: въпрос малко встранинови [re: минa]  
Автор MилkaЧoko (лилава краВа)
Публикувано18.01.05 18:27



отваряш google.com и пишеш "хладилни витрини" и започваш да разглеждаш резултата
дори да не намериш какво да си купиш все пак ще получиш някаква представа за нещата - какво ти трябва, колко струва и т.н.
както се обсъди тук в една друга тема - има голяма разлика между готвене вкъщи и готвене за ресторант - при тортите е същото :)

и...пак някой каза...прави добри торти - иначе клиентите няма да се върнат :)

на въпроса дали трябва да си сладкарка - вероятно е по-добре да имаш някаква идея от бизнес отколкото да си професионален сладкар :)



Тема Re: въпрос малко встранинови [re: минa]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано18.01.05 20:43



От моя приятелка в този бизнес знам, че професионалните уреди са много скъпи.
Особено фурните.
Те нямат много общо с домашните, а имат много екстри и възможности за печене на по няколко вида торти и какви ли не неща има по тях, но цените са баснословни и ги купуват по каталог от специализирани складове в Италия.

Също така ще ти трябва транспорт и персонал.
Сама едва ли ще можеш да се справиш, защото задължително ще ти трябва един човек, който приема поръчките.
Дори и ти да си правиш тортите, няма да можеш да се справяш с всичко сама.
Изобщо, тъй като малко или много съм в течение (само като страничен наблюдател, близко до въпросните хора), без да искам да те обезкуражавам, ще ти кажа, че задачата ти е много амбициозна и доста тежка.

Също така много зависи в какъв град и регион на града мислиш да развиваш дейност. Моите наблюдения са, че не много хора са склонни да купуват торти. Ето, виж и тук в клуба - дори за рождени дни си правят торти за децата.
Клиенти като мен, които не си губят времето да откриват топлата вода вкъщи и да си правят торти и сладки няма чак толкова много, така че и това вземи предвид.

Все пак, успех!



Тема Re: И аз, и аз!нови [re: блoнди]  
Авторden i no6t (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 20:55



dali da ne poumuvame po vaprosa za edna lubitelska sladkarnica.ne6to takova mi se varti no triabva da go obmislia i 6te go spodelia za obsajdani.govorim za sofia,nali?[



Тема Re: И аз, и аз!нови [re: den i no6t]  
Авторминa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 10:17



Всъщност става въпрос за Варна. Тъй като не смятам първоначално поне сладкарницата да е много голяма, мислите ли че първоначално мога да карам с по-обикновени печки и оборудване?/сигурно звучи несериозно/ Колкото до купуването на торти, сигурна съм че много хора предпочитат да си купят хубава торта, вместо да си я направят, а и много хора не умеят. Идеята ми е не толкова да продавам цели торти, а да стане уютна следкарничка, където хората да могат да се насладят на парче торта или сладкиш, да пият кафе и да им е приято от обстановката и най-вече от вкуса на по-различни торти.



Тема Re: И аз, и аз!нови [re: минa]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано19.01.05 14:29



аз като потребител, бих ти станала клиент ако ми харесат тортите ти. мога отговорно да заява, че не са малко местата където в супер префърцунена обстановка и на супер високи цени ти се налага да дъвчеш някакво подобно на сладкиш нещо. така че една квартална сладкарницка, с няколко масички може да стане много приятно място за срещи.
един съвет от мен -ако имаш място и възможност отвън до масичките направи един пясъчник. гарантирано мамите от квартала ще са при теб цяло лято ;)

успех в начинанието. а като го осъществиш кажи къде е, ако мога ще дойда да ти опитам тортичките като идвам във варна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.