Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пирог с топено сирененови  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано05.11.04 22:56



Тесто:

1 пакет масло
1 ч.л. сода (гасена) или бакпулвер
3 с.л. сметана или гъсто кисело мляко

От продуктите се замесва тесто и се оставя за 30 мин. да престои.

За плънката:

4-5 големи глави лук запържваме.
4 топени сиренца се нарязват на дребно
Разбъркваме всичко и добавяме 4 сурови яйца

Тестото се разделя на 2 неравни части. По-голямата се разточва и разстила във формичка за пай. Излива се плънката и се покрива с останалото тесто.
Пече се 20 мин. на силна фурна и 40 на по-слаба. Сервира се топло или студено,но не горещо.





От рецептата намалих лука на 2 глави (бяха огромни) и 2 яйца. Маслото-колкото българска опаковка.



Тема Re: Пирог с топено сирененови [re: Пoли]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано23.12.04 15:57



Поли, как си докарала такава съвършена форма на "решетката" отгоре?

Не дразнете клетката лъвът е паянтов

Редактирано от Petyata на 23.12.04 17:34.



Тема Re: Пирог с топено сирененови [re: Пoли]  
Автор 4avdar4e (добро другарче)
Публикувано23.12.04 17:24



А брашънце, бе, Поли? Колко? И кажи все пак за решетката, а!



Тема Re: Пирог с топено сирененови [re: 4avdar4e]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.12.04 18:19



Аз ще ви кажа за решетката, въпреки че сигурно поне за половината от долната инструкция се сещате:

В разточен лист тесто правите с нож разрези -- успоредни прекъснати линии (през, например, 5 до 10 мм), които да се разминават -- прекъснатото на едната да е точно в средата на рязката на следващата. Познавате, че това е само половината работа. Другата половина е да го разпънете това нещо в посока, перпендикулярна на линиите така че разпъването да стане равномерно и да се получат ромбове с еднаква форма. Е това не го знам как става, но поизмислих нещо. Между другото, на снимката на Поли се вижда, че в горната (далечната) част ромбовете са по-тесни, отколкото на преден план и това не се дължи на перспективното изкривяване. Но вярно да се получи съвсем равномерно разпъване не е лесно. Та аз измислих и преди малко пробвах следното. Поставяте достатъчно голямо парче хартия върху някаква подвижна гладка плоскост (аз използвах подвижния плот на масата) и я посипвате с брашно. Слагате надупчения лист отгоре (ако не сте го дупчили на място) и повдигате единия край (успореден на разрезите в тестото) на тази плоскост като задържате единия край на листа тесто, за да не се плъзне целия надолу и да го търсите под масата. И той започва да се разпъва равномерно. Ако неще Повдигате полавно края на дъската, за да увеличите наклона. Може да помагате с леки потръсквания. После вземате хартията и с нейна помощ обръщате мрежата върху пирога.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 23.12.04 18:21.



Тема Re: Пирог с топено сирененови [re: Eдин]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано28.12.04 19:36



Аууу,извинявам се за пропуска с брашното! Вече е късно да редактирам...

брашното за тестото е 3 чаши.

Един, страшни експерименти с решетката,но моята е много по-прозаична. Всъщност,не беше цел самия пирог,а експериментиране на новия ми валяк за такава решетка. Този валяк го търсих в продължение на няколко години и най-сетне го открих. Решетката се прави с едно движение. В моята решетка има леко разминаване защото я направих с 2 движения (съмнявах се,че няма да ми стигне ширината,но напразно).



Тема Re: Пирог с топено сирененови [re: Пoли]  
Автор Elinceto ()
Публикувано28.12.04 19:40



Poli, ot kade go kupi tozi valiak???



Тема Re: Пирог с топено сирененови [re: Пoли]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано28.12.04 21:13



Дали я режеш с валяк или с по-прост уред, няма кой-знае какво значение, освен с времето, което ти е нужно. Иначе, за да получиш равномерно разпъване (т.е. еднаква форма на мрежата по цялата повърхност на произведението), равномерното разрязване не помага много.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Пирог с топено сирененови [re: Eдин]  
Автор Пoли (непознат )
Публикувано30.12.04 03:26



Елинце,няма да ти помогне много ако ти кажа от къде го купих,освен ако не си в Монреал.
Наскоро го гледах на e-bay. Ако те устройва от там,ще потърся.

Един, не виждам с какъв по-прост уред би могло да стане. Подобна решетка може да се направи с ножче, но никога няма да е равномерна,защото равномерното разтягане зависи от равномерното нарязване,а при толкова дупчици то в никакъв случай няма да е равномерно. Аз имах съвсем леко разминаване (буквално милиметри) и си личи.
Глупаво беше да наслоявам две ленти,т.к. само една лента се разтяга много широко и спокойно покрива голяма тава.



Тема Re: Пирог с топено сирененови [re: Пoли]  
Автор Elinceto ()
Публикувано30.12.04 03:50



Ами в Монреал съм,сега се сетих, че някъде бях чела,че ти си в Chateauguay но това беше много отдавна, още ли си там или си се преместила в Монреал..
..От кoи магазини може да се купи този валяк ? Аз разгледах в ebay.ca ,но не видях такова нещо,пък и ако се вземе от там ,ще струва много скъпо, защото само shiping-a e kam 15$, ako idva ot USA.
Е, ..радвам се, че има някой от моя край, тук във форума!

Весели Новогодишни Празници!!!

Често правя торта"Татяна",чиято рецепта ти беше дала тук, невероятна торта!

Редактирано от Elinceto на 30.12.04 04:24.



Тема Re: Пирог с топено сирене [re: Elinceto]  
Автор Пoли (новак)
Публикувано30.12.04 06:07



Ооо, виж ти как сме се събрали тук все кебекуа в този форум!
Същата съм,Елинце и още съм си там...И в близките години най-вероятно пак ще съм си там.
Значи,валяка го купих в шопинг-центъра-карфур "Ангриньон". Точно до входа в "Макси" има един бутик за кухненски принадлежности. Да те предупредя-струва десетина долара.
Исках да ти покажа какво представлява за да го познаеш,но в момента не се отваря сайта със снимката-малко по-късно.
Между другото,на e-bay цената му не беше по-малка.Със шипинга ще дойде много по-скъпо.

Весели празници!

P.S. Видя ли в нашия форум рецептата за мариновани гъбки,която пуснах? Реших,че толкова елементарна рецептичка със сигурност ще улесни поне малко предпраздничната подготовка на домакините...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.